Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6655
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cudzoziemcy zatrzymani

Wtorek, 5 lutego 2019, 9:11
Aktualizacja: Środa, 6 lutego 2019, 6:03
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Cudzoziemcy zatrzymani
Fot. Użyczone / SG - zdjęcie poglądowe
Nakaz wyjazdu z Polski i zakaz przebywania w państwach strefy Schengen przez najbliższe pół roku – taka kara spotkała czterech obywateli Ukrainy, którzy zostali zatrzymani w ostatnich dniach przez Straż Graniczną z Jeleniej Góry. Powód? Fałszywy powód pobytu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli autokar jadący do Pragi, którym podróżowało czterech obywateli Ukrainy.

Okazali oni do kontroli swoje paszporty oraz wizy z prawem do pracy – relacjonuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Straży Granicznej. - Cudzoziemcy przedstawili również oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy wystawione przez pracodawcę z Krakowa oraz Warszawy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami obywatele Ukrainy przyznali się, że nie kontaktowali się z polskimi pracodawcami i nie zamierzali szukać pracy w Polsce. Dodali, że przez Polskę tylko przejeżdżają, ponieważ znaleźli zatrudnienie w Czechach i tam zamierzali pracować. W związku z powyższym cała czwórka została zatrzymana za pobyt w Polsce niezgodnie z deklarowanym celem – dodaje rzeczniczka.

Cudzoziemcom wydano nakaz powrotu do Ukrainy. Teraz mężczyźni muszą opuścić Polskę w ciągu 15 dni i przez 6 miesięcy nie wjadą do Polski oraz innych państw strefy Schengen.

Twoja reakcja na artykuł?

35
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
4%
Smuci
8
15%
Złości
7
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group