Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8413
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Cuchnąca Łomnica

Środa, 11 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kolejne zanieczyszczenie wody w regionie jeleniogórskim.

Po Kamiennej w Piechowicach, Bobrze w okolicach Jeleniej Góry, przyszła kolej na Karpacz. W mieście pod Śnieżką zanieczyszczony został we wtorek potok Łomnica.

Mieszkańców przeraził smród wydobywający się z cieku oraz gęsta i przebarwiona ciecz, która płynęła górskim potokiem. Okazało się, że spuszczono tam wodę z wyżej położonego zbiornika przeciwpowodziowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż zasuwę spuszczono za szybko. W ten sposób prąd wody porwał muł i osady na dnie akwenu, które spowodowały zanieczyszczenie Łomnicy.

Zdaniem inspekcji ochrony środowiska zdarzenie nie spowodowało poważniejszego zagrożenia ekologicznego. Z kolei okoliczni mieszkańcy podkreślają, że Łomnica i tak jest zanieczyszczona i nie ma w niej życia biologicznego.

To już trzeci podobny przypadek w tym roku. Wiosną po spuszczeniu ścieków z huty szkła do rzeki Kamiennej w Piechowicach, wyginęły tam pstrągi. Latem zbyt szybkie opróżnienie wody z jeziora Modrego na Bobrze z powodu remontu okolicznych jazów, spowodowało uduszenie i śnięcie wszystkich żyjących w akwenie ryb.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
129
Tak
32%
Nie
63%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group