Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6646
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Crossowcy zatrzymani w lasach

Piątek, 6 maja 2016, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angelika
Region: Crossowcy zatrzymani w lasach
Fot. KMP Jelenia Góra
Rajd po lasach i szlakach turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego urządziło sobie w długi majowy weekend (30.04 – 2.05) czterech kierowców motocykli crossowych. Zostali zatrzymani przez wspólne patrole jeleniogórskiej policji oraz straży leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie oraz Nadleśnictwa Lwówek Śląski, a także straży Karkonoskiego Parku Narodowego.

Podczas działań, prowadzonych na terenie Kowar, Michałowic, Górzyńca oraz Szklarskiej Poręby ukarano czterech kierujących motocyklami. Jednego z nich zatrzymano w kompleksie leśnym w okolicach Michałowic.

- Osobą zatrzymaną okazał się mieszkaniec Sobieszowa, który nielegalnie jeździł po lesie motorem crossowym za co dostał mandat w wysokości 500 zł – mówi Stanisław Gmyrek, komendant straży leśnej Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Takie same konsekwencje ponieśli pozostali crossowcy - trzech obywateli Niemiec, zatrzymanych w kompleksie leśnym w rejonie Kowar. Poruszali się oni na motocyklach enduro. Ponadto pouczono kilkanaście osób, które wbrew zakazom rozpalały ogniska na terenie KPN, a także wjeżdżały do lasów czy kradły drobne gałęzie.

- Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group