Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5837
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cofnęli się do czasów fraka i peruki

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 marca 2018, 6:56
Aktualizacja: Środa, 14 marca 2018, 5:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Molto i Meno udały się w kolejna muzyczną podróż podczas poranka w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewcz z pomocnikami, przybliżyły zgromadzonym w sali koncertowej im. Stefana Strahla muzykę i postać W. A. Mozarta.

Bohaterki niedzielnych poranków muzycznych w Filharmonii Dolnośląskiej odbyły kolejną podróż w czasie. Tym razem przybliżyły zgromadzonym postać i twórczość Mozarta. Jak zwykle były zadania z nagrodami dla najmłodszych, ale też nauka tańca menuet, w którym wzięli udział zarówno rodzice, jak i dzieci. O wrażenia muzyczne zadbał też zespół instrumentów smyczkowych.

Tradycyjnie, do udziału w muzycznym przedstawieniu zostali zaproszeni goście - tym razem były to przedszkolaki z grupy trzeciej jeleniogórskiego "Kacperka". Maluchy wykazały się szeroką wiedzą na temat Wolfganga Amadeusza Mozarta, czym zachwycały zgromadzoną publiczność i pomagały w kolejnych przygodach Molto i Meno.

Kolejny poranek zaplanowano na 15 kwietnia o godz. 10:30. - Czy muzyka może stać się magicznym eliksirem miłości? Aby to sprawdzić, teleportujemy się w czasy romantyzmu i muzyki, która najpiękniej wyraża uczucia i jest odzwierciedleniem duszy. A może uda nam się stworzyć przepis na muzyczny eliksir miłosny? Czary-mary – w podróż ruszamy! - zachęcają do udziału organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~hist 13-03-2018 10:46
W czasach gdy u kobiet i mężczyzn modne były peruki,czyli XVII-XVIIIw. nosiło się szustokory i kontusze a nie fraki.Do fraka zdecydowanie lepiej pasuje cylinder i kojarzy się on z XIX i początkiem XXw.Znajomość mody z epok poziom dno,pozostaje nadzieja że chociaż poziom muzyczno taneczny nie był taki jak znajomość strojów.
~ja 14-03-2018 0:50
szkoda, że kupienie biletów jest tak ograniczone na stronie, są przeważnie niedostępne już na kilka miesięcy przed a gdy przychodzi się na widownię okazuje się, że jest sporo wolnych miejsc:/
~ja 14-03-2018 0:55
Zawsze najbardziej lubię jak Pani Dominika śpiewa, aż miło posłuchać:)
~Xyz 14-03-2018 4:57
Szkoda,że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie uczestniczą/uczestniczyły w porankach. Ale tak. Tendencja naszego miasta. Siedzę w domu, a wezmę skrytykuje wszystko na jelonce. Dno intelektualne z was.
Aleksandra Dul 14-03-2018 7:13
Najlepsze. 👌💁👸

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group