Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8089
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co zrobić, żeby park był ciekawszy?

Czwartek, 20 sierpnia 2015, 7:57
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2015, 8:06
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Co zrobić, żeby park był ciekawszy?
Fot. Czytelnik
Niedawno pisaliśmy o jeleniogórskim Parku Kościuszki i jego połowicznej rewitalizacji. Przy tej okazji zainspirowaliśmy mieszkańców do przedstawienia nam swoich pomysłów na zagospodarowanie zielni miejskiej, w tym także wspomnianego parku. Swoją koncepcją podzielił się z nami jeden z Czytelników. Pan Dariusz przedstawił nam ciekawy pomysł.

To plan na wzbogacenie parku o miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pan Dariusz zauważył, że w Jeleniej Górze brakuje miejsc do uprawiania koszykówki . Zaproponował, aby właśnie tu stworzyć miejsce do tzw. streetballa. W Polsce coraz popularniejsza staje się także gra w boule. Wywodząca się z Francji dyscyplina rozwijająca zręczność jest rozgrywana na tzw. boulodromie, czyli placu pozbawionym trawy np. na utwardzonym żwirze czy asfalcie. Stojący w wyznaczonym okręgu zawodnik, rzuca metalowym kulami w kierunku mniejszej drewnianej kulki. W naszym mieście nie ma jeszcze miejsca do takiej gry. Pan Dariusz wskazuje także na potrzebę postawienia betonowych stołów do gry w ping-ponga czy w szachy oraz boiska do badmintona.

Park ma służyć nie tylko amatorom aktywnego spędzania czasu, ale także tym, którzy chcą odpocząć. Również dzieciom, które chcą się pobawić. Dlatego nasz Czytelnik zaproponował, by przy istniejących już kortach do tenisa, zamontować ławeczki. Z kolei jego propozycja dla najmłodszych spotkała by się z entuzjazmem chyba każdego dziecka. Labirynt z wikliny – to coś, czego jeszcze nie ma w Jeleniej Górze, a i w całej Polsce jest rzadkością.

Pan Dariusz wskazuje również na potrzebę poprawienia nawierzchni spacerowych i krawężników, remont schodów od ulicy Mickiewicza i umożliwienie wjechania na nie rowerem czy wózkiem. Ponadto należy odnowić plac zabaw i kompleksowo zadbać o część parku od ulicy Chełmońskiego, aby razem ze zrewitalizowaną stroną stanowił spójnyąi atrakcyjną całość.

Pan Dariusz dostarczył nam także plan rozmieszczenia poszczególnych obiektów, na którym oznaczone są konkretne miejsca: nr 1 – boisko do streetballa, nr 2– boulodrom, nr 3 – wiklinowy labirynt, nr 4 – boisko do badmintona

Od redakcji:
Mamy nadzieję, że może choć część pomysłów naszego Czytelnika spotka się z aprobatą władz. Być może staną się one inspiracją na inne, ciekawe pomysły. Zachęcamy do dzielenia się koncepcjami. Pokażmy, że losy naszej „malej Ojczyzny” nie są nam obojętne i jest ona miejscem tętniącym życiem. Czekamy na propozycje. Nadal można je przesyłać na adres: redakcja@jelonka.com, w temacie wpisując „Pomysły na zieleń miejską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group