Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8200
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co ze strefą kibica na Euro 2012?

Środa, 1 lutego 2012, 11:38
Aktualizacja: Czwartek, 2 lutego 2012, 7:59
Autor: Es/UM
JELENIA GÓRA: Co ze strefą kibica na Euro 2012?
Na placu przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej. Obiekt nie doczeka się statusu cenrtum treningowego Euro 2012. Czy kibice futbolu będą mieli swoją strefę?
Fot. RED
Wprawdzie rada miejska nie uwzględniła wniosku radnego Oliwera Kubickiego (Prawo i Sprawiedliwość), który proponował, by w mieście zorganizowano przestrzeń dla fanów futbolu, samorząd przymierza się do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom lokalnych sympatyków piłki nożnej w związku z turniejem Euro 2012.

- Rozmawiamy z różnymi firmami na temat organizacji „strefy kibica” w Jeleniej Górze podczas zbliżających się ME w piłce nożnej – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Konsultujemy lokalizację tej strefy, głównie dlatego, by jej usytuowanie nie psuło interesu tym branżom (choćby gastronomii), które i tak będą chciały organizować gromadne oglądanie meczy w ramach Euro.

Warunki finansowe, jakie stawiają profesjonalni organizatorzy takich stref są tymczasem trudne do przyjęcia. Spłynęła, dla przykładu, oferta opiewająca na kwotę niemal 1.200.000 zł. - Jednak różnych oferentów pojawia się sporo i będziemy te propozycje weryfikować i przymierzać do naszych potrzeb – czytamy w komunikacie magistratu.

Zdaniem O. Kubickiego, który proponował ujęcie organizacji strefy w ramach wydatków budżetowych, jeleniogórzanom taki gest należy się w związku z oczekiwaniami, jakie rozbudziło mocno nagłośnione umieszczenie naszego miasta i pobliskiego Wojanowa w katalogu UEFA jako baz sportowych i pobytowych. Jednak mimo optymistycznych wizji żadna z drużyn uczestniczących w turnieju nie wybrała Kotliny Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group