Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4642
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z tą Warszawską?

Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:03
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co z tą Warszawską?
Fot. Przemo
Od 40 lat zapomniana, a po wykonaniu sieci wodociągowej i oświetlenia – „porzucona”. Ulica Warszawska, bo o niej mowa, nie ma szczęścia do władz miasta, które od czterech dekad skupiają się na innych rejonach Jeleniej Góry, pomijając potrzeby mieszkańców okolic Celwiskozy.

W ubiegłym roku wydawało się, że ulica w końcu doczeka się remontu. Wykonanie sieci wodociągowej oraz położenie nawierzchni asfaltowej na odcinku 1500 metrów ulicy Warszawskiej w Jeleniej Górze miało zakończyć się w styczniu 2015 r. Jak widać na zdjęciach – prace zakończono, ale takich efektów mieszkańcy nie spodziewali się. Sieć wodociągowa i oświetlenie jest, ale drogę pozostawiono w opłakanym stanie. Czy doczekamy się asfaltu? – pyta nasz Czytelnik.

O rozpoczęciu prac na tej ulicy pisaliśmy pod koniec października 2014 r. - Czas porzucić okres zaniedbania i tę ulicę gruntownie przebudować. Jest to realizacja naszego zobowiązania sprzed roku, kiedy mówiłem, że zostanie tu wykonana sieć wodociągowa, a następnie nawierzchnia asfaltowa o normalnym standardzie, takim jak na wszystkich ulicach w mieście. Przerywamy więc proces, który trwał około 40 – 50 lat kiedy ta ulica nie istniała na mapach i w świadomości władz miasta, i mamy nadzieję, że za chwilę „Celwiskoza” przekształci się w zaplecze gospodarcze – mówił tuż przed wyborami samorządowymi prezydent Marcin Zawiła.

Zakres wykonanych robót drogowych momentami wygląda komicznie, ale mieszkańcom nie jest do śmiechu. Stosunkowo normalna nawierzchnia wiedzie od początku ulicy Warszawskiej do siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Co ciekawe, w rejonie budynków pomiędzy numerami 57 i 61 jest ok. 50-metrowy odcinek świeżej „asfaltowej wyspy”. Co z pozostałą częścią zapomnianej ulicy?

- Będziemy ją robić. Tam się przedłużyły roboty, ale będziemy to realizować – stwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, nie podając żadnego terminu wykonania nawierzchni, ani powodu zakończenia prac na ulicy Warszawskiej bez położenia asfaltu.

Prace na ul. Warszawskiej realizowała wybrana w przetargu firma COM – D z Jawora, a koszt inwestycji opiewał na 1,2 mln. zł. Do sprawy powrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group