Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5764
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Co z petycją ws. kolei do Karpacza?

Piątek, 5 lutego 2016, 8:06
Aktualizacja: Sobota, 6 lutego 2016, 9:02
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Co z petycją ws. kolei do Karpacza?
Fot. Archiwum Jelonki.com
W ubiegłym roku, w gorącym czasie kampanii wyborczych, jedną z lokalnych inicjatyw na rzecz przywrócenia połączeń kolejowych do Karpacza i Kowar poparli politycy Prawa i Sprawiedliwości. Zbierano podpisy pod petycją, która następnie miała trafić do ówczesnej premier Ewy Kopacz. Co działo się dalej?

- Podpisów zebraliśmy kilka tysięcy, natomiast w tzw. międzyczasie zmienił się rząd. W związku z tym akcja została wstrzymana i trzeba będziemy te podpisy wysłać do nowej pani premier – powiedział Oliwer Kubicki z jeleniogórskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiana na scenie politycznej sprawiła, że jeden z inicjatorów akcji mógłby teraz liczyć na poparcie władz, które rządzą samodzielnie. Dzięki temu będzie łatwiej reaktywować kolej w Karkonosze?

- Liczę na to, że ten apel trafi do premier Beaty Szydło, a w związku z tym, że PiS stawia na odradzanie się małych ośrodków i wyrównywanie szans, myślę, że nie dojdzie do likwidacji tej linii kolejowej – stwierdził Oliwer Kubicki.

A jest szansa na jej reaktywację? - dopytaliśmy ponownie. - Z pewnością trzeba tutaj wpłynąć na spółki kolejowe, by starały się o dofinansowanie na rewitalizację tej linii, a docelowo na powrót pociągów – odpowiedział Oliwer Kubicki. - Najlepszym dowodem na to, że rynek kolejowy się rozwija jest to, że niektórzy przedsiębiorcy prowadzący transport kołowy skarżą się, że nie opłaca się jeździć do Wrocławia, ponieważ ludzie przerzucają się na kolej – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group