Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2335
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z łącznikiem Wojewódzkiej ze Spółdzielczą?

Czwartek, 13 października 2016, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 14 października 2016, 8:22
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Co z łącznikiem Wojewódzkiej ze Spółdzielczą?
Fot. Użyczone
Niewielu jeleniogórzan słyszało o ulicy Objazdowej w Jeleniej Górze, ale są tacy, którzy są codziennie skazani na korzystanie z niej, gdyż jest to jedyny łącznik ulicy Wojewódzkiej z ulicą Spółdzielczą, przy której znajduje się strefa ekonomiczna.

Przez prowadzone na tej ulicy prace kanalizacyjne, przejazd do ulicy Spółdzielczej jest niemożliwy. Mieszkańcy ulicy Wolności, szczególnie w jej środkowej części jak i okolicznych ulic, szukają innych możliwości dotarcia do pracy w strefie ekonomicznej.

- Ludzie muszą przedzierać się przez rozjeżdżoną we wszystkie strony polną drogę pełną dziur. Kierowcy, piesi, rowerzyści próbują jakoś przebrnąć przez dziury i kałuże - żali się nasz Czytelnik, który zmuszony jest korzystać z tej drogi.

Niestety po rozmowie z wiceprezydentem miasta Jerzym Łużniakiem, nie mamy dobrych wieści dla osób starających dostać się z ulicy Wojewódzkiej do Spółdzielczej.

- Jesteśmy świadomi jak ważnym łącznikiem jest ta droga, jednak w chwili obecnej kierunek naszych działań skierowany jest na remont czy budowę dróg, na których występuje bardzo duży ruch samochodowo-pieszy, czyli na ulicę Krakowską, gdzie będzie budowana nowa droga łącząca się z Aleją Solidarności. Musimy także rozpocząć prace na ulicy Tebezjusza, bo tam będzie mieścił się Urząd Skarbowy. A wracając do łącznika ulicy Wojewódzkiej z ulicą Spółdzielczą, to oczywiście będziemy starali się pozyskać środki na wybudowanie drogi z programów unijnych - powiedział Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group