Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2955
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z łącznikiem Wojewódzkiej ze Spółdzielczą?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 października 2016, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 14 października 2016, 8:22
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone
Niewielu jeleniogórzan słyszało o ulicy Objazdowej w Jeleniej Górze, ale są tacy, którzy są codziennie skazani na korzystanie z niej, gdyż jest to jedyny łącznik ulicy Wojewódzkiej z ulicą Spółdzielczą, przy której znajduje się strefa ekonomiczna.

Przez prowadzone na tej ulicy prace kanalizacyjne, przejazd do ulicy Spółdzielczej jest niemożliwy. Mieszkańcy ulicy Wolności, szczególnie w jej środkowej części jak i okolicznych ulic, szukają innych możliwości dotarcia do pracy w strefie ekonomicznej.

- Ludzie muszą przedzierać się przez rozjeżdżoną we wszystkie strony polną drogę pełną dziur. Kierowcy, piesi, rowerzyści próbują jakoś przebrnąć przez dziury i kałuże - żali się nasz Czytelnik, który zmuszony jest korzystać z tej drogi.

Niestety po rozmowie z wiceprezydentem miasta Jerzym Łużniakiem, nie mamy dobrych wieści dla osób starających dostać się z ulicy Wojewódzkiej do Spółdzielczej.

- Jesteśmy świadomi jak ważnym łącznikiem jest ta droga, jednak w chwili obecnej kierunek naszych działań skierowany jest na remont czy budowę dróg, na których występuje bardzo duży ruch samochodowo-pieszy, czyli na ulicę Krakowską, gdzie będzie budowana nowa droga łącząca się z Aleją Solidarności. Musimy także rozpocząć prace na ulicy Tebezjusza, bo tam będzie mieścił się Urząd Skarbowy. A wracając do łącznika ulicy Wojewódzkiej z ulicą Spółdzielczą, to oczywiście będziemy starali się pozyskać środki na wybudowanie drogi z programów unijnych - powiedział Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~EPIDIOGRAMA 13-10-2016 9:23
Że to niby ulicą zwą? Współczuję mieszkancom
kazimierzp 13-10-2016 9:42
Od Wojewódzkiej do budynku Objazdowa 6 (ostatniego przy tej ulicy jest zupełnie porządna nawierzchnia. Dalej to zawsze była droga rolnicza prowadząca do pól. Z tej drogi korzysta, czy korzystałoby kilka osób i trudno aby miasto ten odcinek od numeru 6 do Spółdzielczej już teraz robiło gdy tymczasem wiele bardziej wykorzystywanych ulic wymaga głębokich przebudów.
~Przerzutka 13-10-2016 9:53
A tak na marginesie .... Po zakończeniu robót wod-kan. na os. Skowronków są odtwarzane obecnie nawierzchnie ulic i chodników. Robione to jest metodą "przypudrowanie syfu". Skoro wiem że ta inwestycja została wygrana za jedynie połowę jej wartości - można było zaoszczędzone środki przeznaczyć na te ulice i chodniki po których będziemy chodzili. Tam wystarczyłoby dodatkowo wykonać nowe krawężniki i nieco podnieść chodniki. Byłoby to i bezpieczniej i estetycznie. Panowie drogowcy pojedźcie tam i zobaczcie czy nie mam racji ?
~ojjj 13-10-2016 10:27
To samo każdy urzędas gada: nie ma pieniędzy, nie ma czasu, to wykonawcza powinien zapewnić, itp. Robią remont zamykają jedyną drogę dojazdową a objazd puszczają lasami, łąkami. Przeważnie nie oznaczają takiej drogi znakami objazdu i tyle z ich strony. Nie przejmują się losem mieszkańców i ich własności, to wszyscy maja niszczyć swoje samochody bo urzędnikom i wykonawcy nie chce się myśleć. A w takim wypadku powinna zostać zrobiona droga tymczasowa i tyle. No ale urzędnicy i wykonawcy nie chcą płacić za parę ciężarówek z klińcem, spych i walec. Niech mieszkańcy się męczą i niszczą swoją własność ważne, że oni zaoszczędzili, taka to filozofia. Druga sprawa to że nie wszyscy mieszkańcy taki fakt zgłaszają tylko maja to w d... i narzekają w rozmowach między sąsiadami.
~ojjjj 13-10-2016 10:28
Może ktoś wie czy są jakieś normy, przepisy dotyczące stanu/ jakości wyznaczonej drogi objazdowej ??
~emeryt 13-10-2016 10:58
za ten lacznik wine ponosi projektant obwodnicy bo nie wzial pod uwage dojazdu przez ten lacznik z ul.Objazdowej i Wojewodzkiej a wzial za bubel pieniadze. wykonawca ze swej roboty sie rozliczyl i nie mial obowiazku wy konania okolo 300m utwardzenia tej nawierzchni bez zaplaty, ponadto winny jest tez nadzor tej inwestycji, tylko ze nie ma komu zajac sie ta sprawa wiec nie ma winnych.pozostal tylko objazd przez Cieplice lub Jelenia Gore.
~sarna 13-10-2016 11:07
Proszę nie za pomnieć że obiecaliście remont ul. Nadbrzeżnej w 2017 r !!!
~ 13-10-2016 11:35
W redakcji Robert zapytał Angelę - wiesz gdzie jest ulica Objazdowa? Eeee, yyyy, nie wiem. I tak powstało pierwsze zdanie - niewielu jeleniogórzan słyszało o ulicy Objazdowej.
~zybi 13-10-2016 12:54
odbudowa tego łącznika zlikwiduje korkii w godzinach szczytu i zapewni bezpieczeństwo pracującym w tej strefie pooniewaź wyjazd na tzw. trasę czeską to rosyjska ruletka
~do kazimpierzp 13-10-2016 13:27
Od Wojewódzkiej do budynku Objazdowa 6. była. już ją rozkopali. "korzysta czy korzystałoby kilka osób" taa to ciekawe kto ją rozjeździł na szerokość ulicy dwupasmowej... zresztą jakby się dało z niej korzystać, to korzystałoby więcej.
~Amon 13-10-2016 13:38
Przecież tamtędy jeździ dużo więcej samochodów niż ulicą Krakowską! Łużniak Ty weź stań rano na objazdowej a drugiego dnia na krakowskiej i policz samochody!
~)oko 13-10-2016 14:13
Masakra z tymi samochodami na a Wojewódzkiej.Samochody jeżdżą prawie pod oknami.A Lubańska, Spółdzielcza,luzik.
~Węgrowik 13-10-2016 15:21
Kto ustala te idiotyczne rozkłady jazdy do zakładów pracy na ul. Spółdzielczej.? Jest ich stanowczo za mało i powinni jeździć tak by można było dojechać do i z pracy do domu lub centrum Jeleniej Góry. Żyjemy w chorym kraju gdzie komunikacja miejska to podstawa w wożeniu ludzi z pracy do pracy ale NIE w Jeleniej Górze, lepiej niech autobusy dalej jeżdżą stadami w centrum miasta wożąc powietrze niż zapewnić ludziom odpowiedni dojazd.
~do kazimierzp 13-10-2016 15:51
Niestety Panie Kaziku, ale tym błotnym łącznikiem przejeżdża dziennie dużo więcej pojazdów niż Krakowską ze śmieciarkami Simeko włącznie. Duuuużoooooo więcej ... . Tam jeszcze pozostaje kwestia przejazdu kolejowego. W tym miejscu kiedyś dojdzie do tragedii - było od niej blisko w ubiegłym tygodniu, kiedy w busa z ludźmi o mały włos trafiłby skład ze Szklarskiej.
~ 13-10-2016 17:13
na Powstańców Wielkopolskich też powycinali lampy i twierdzą że brak kasy na nowe
~poiu 13-10-2016 17:16
Zawsze czytam uważnie p. kazimierzap . I najczęściej się z nim zgadzam. Nie tym razem jednak ! Tym dzikim łącznikiem, po tych dziurach przejeżdża dziennie sporo aut. Rzadko się zdarza, aby z kimś sie nie rozmijać. Jeśli ktoś "tnie" do Lubańskiej, to tylko z powodu potwornych dziur. Ten łącznik JEST POTRZEBNY. Czy bardziej od innych (Krakowska) to już inna sprawa. Przy okazji: gdyby obecna ulica przez Celwiskozę miała łącznik go gorzelni... marzenie....
~Nie na temat 13-10-2016 18:14
A ja mam pytanie czy w strfie ekonomicznej na ulicy od Kubexu po lewj stronie jest parking dla autobusów i busów parking. Zakaz zatrzymywania i postoju powinien być na całym ciagu drogi od giełdy do Orlenu. Zagrożenie w ruchu lądowym stwarzają te autobusy i busy takie duże zakłady nie potrafią wybudować u siebie zatoczek przecież oni stoją tymi autobusami na ulicy. Zmienić to powinny władze miasta.
~Obserwer 13-10-2016 20:45
Panie Łużniak i proszę pamiętać ze droga ma być wąska tak wąska żeby się minąć jeden musi zjechać na pobocze i z pozapadanymi studzienkami żeby nie odbiegać od Jeleniogórskich standardów.
~Monika 13-10-2016 21:26
Ten łącznik przydał by sie baaaardzo.. ludzie wyjeżdzajacy z Zorki w strone Orlenu przynajmniej nie czekaliby w kilometrowym korku bo trzeba ominąć stojące autobusy, tiry oraz pojazdy osobowe stojące(bo czekają na kogoś z plastików itp) a z naprzeciw jedzie sznur aut. Porównując ruch do Krakowskiej, powinniscie sprobować przejechać Strefę Ekonomiczną od giełdy do Orlenu o 14:05 ! Może to by wam rozjaśniło sprawę drodzy radni.
~Walerij 13-10-2016 21:38
Kein problem, zmiana będzie. Postawi się znak B-1 z tabliczką "nie dotyczy pojazdów rolniczych" i gońcie się leszcze. :))
~miejscowy 13-10-2016 21:50
Tam nie ma żadnej drogi polnej.Ludzie sami zrobili sobie przejazd nie pytając właściciela gruntu.Czy to jest w porządku niszczyć czyjąś własność Możliwości dojazdu są z wielu innych stron.Jestem ciekaw co by zrobił ten skarżący się czytelnik jakby ktoś mu tak rozjeżdził podwórko, oczywiście pod warunkiem jak go ma.
kazimierzp 13-10-2016 22:22
Dziękuję za dowartościowanie moich wcześniejszych wpisów. Ja swój opis dałem na podstawie swoich jazd po tej drodze. Jeżeli teraz jest więcej samochodów, jeżeli teraz jest więcej chętnych do tego skrótu to... To należy sprawdzić którą ulicą jeździ więcej aut, która ulica wymaga pilniejszego remontu-przebudowy i tę ulicę należy modernizować. Chyba jednak kolejność jest prawidłowa....
~i 14-10-2016 0:33
A Kubicki ma swoje ma w d....y wyborców rady nadzorcze dają kasę, dojną zmianę pisorów a gdzie wazelina prezesa Machałkowa, dojna zmiana ludzi ułomnych !!!
~no cóż 14-10-2016 2:25
w Jaworze powstanie fabryka silników mercedesa, podobno Toyota prowadzi rozmowy w sprawie budowy fabryki skrzyń biegów pod Wałbrzychem. Inne miasta już zwietrzyły koniunkturę Lubin już szykuje 400 ha, a Legnica 140 ha byłego lotniska na potrzeby strefy gospodarczej... a w Jeleniej Górze jak widać jaka droga taka strefa. Ważniejsza jest przecież ulica Krakowska, na której wprost roi się od samochodów i dojazd do pracy dla urzędników skarbówki. Zaś władze miasta jak zwykle zadowolone z siebie właściwie nie widzą problemu...
~Wolin 14-10-2016 4:08
Pewnie. Krakowska i dojazd do Skarbówki pilniejszy. Niech stoi nadal kilka tysięcy ludzi kończących pracę o 14 w kilometrowych korkach. Chory Kraj!!!
~@~miejscowy 15-10-2016 10:09
drogi miejscowy (albo wioskowy) glupku wystarczy sprawdzic na geoportalu, ze tam jest droga, "jakby ktoś mu tak rozjeżdził podwórko, oczywiście pod warunkiem jak go ma." co "go ma"? Podworko? to rodzaj nijaki, wiec to podworko i je ma a nie go ma. Fajnie, ze juz umiesz pisac. Radzilbym jednak przeczytac swoje "dziela" przed publikacja.
~M 15-10-2016 21:58
Radzę szanownemu przedmówcy udać się do urzędu miasta gdzie wytłumaczą Panu czy jest tam droga Co do pozostałej części Pana wypowiedzi to pozwolę sobie tego nie komentować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group