Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 12561
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co z hotelem Sudety? Ruina straszy

Środa, 14 grudnia 2011, 6:29
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2011, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Co z hotelem Sudety? Ruina straszy
Fot. RED
Położony nieopodal dworca głównego miał jedne z najwyższych cen noclegowych w mieście, a mimo to na brak klientów właściciele nie narzekali. Od kiedy PKP sprzedały go prywatnej firmie z Wrocławia, zaczął popadać w kompletną ruinę.

– Hotel Sudety jest hotelem o ciekawej architekturze. Usytuowany jest blisko dworca kolejowego, zatem posiada dogodny dojazd nie tylko dla zmotoryzowanych. Oferuje 102 pokoje, w tym 5 apartamentów. Komfortowe pokoje hotelowe wyposażone są w łazienkę, telefon, TV-Sat, radio-budzik, lodówkę i balkon. Ponadto w hotelu znajdują się trzy sale konferencyjne, drink-bar sauna, garaż, parking i winda.

Tę informację znaleźć można na istniejącej w dalszym ciągu stronie internetowej Hotelu Sudety, istnieje nawet możliwość rezerwacji. Za czasów jego świetności klient musiał zapłacić za pokój jednoosobowy z łazienką 75 zł lub 16 euro. Pokój jednoosobowy z natryskiem na korytarzu kosztował 40 zł, dwuosobowy z łazienką 120 zł, dwuosobowy z natryskiem na korytarzu 80 zł, a trzyosobowy z natryskiem na korytarzu 120 zł. Za apartament trzeba było natomiast zapłacić 200 zł. Przy czym w ceny pokoi wliczone były śniadania.

Jak informuje spółka PKP Nieruchomości obiekt niegdyś należący do kolei, kilka lat temu został sprzedany prywatnej firmie. Wydział Nieruchomości Urzędu Miasta potwierdza, że właścicielem hotelu jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „Rezydencja Sudecka” z Wrocławia.

Niestety spółka nigdzie nie podaje do siebie żadnych namiarów telefonicznych czy e-mailowych. Jaki los czeka więc hotel, który z każdym dniem niszczeje coraz bardziej? Pozostaje się tylko domyślać. Nieoficjalnie wiadomo, że jego wnętrze zostało ogołocone z przedmiotów mających jakąkolwiek wartość. Hotel powstał pod koniec lat 80. XX wieku. Pierwotnie planowano, że będzie w nim noclegownia dla drużyn konduktorskich. Inwestorem było PKP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
768
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
5%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
9%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
1%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
2%
10 Normalny Kraj
3%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Kultura
Nagrali teledysk w Jeleniej Górze
 
112
Zderzenie na Jana Pawła
 
Aktualności
Modernizują oczyszczalnię
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group