Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 10111
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaczorów: Co z budową obwodnicy?

Wtorek, 10 listopada 2020, 7:01
Autor: WAC
Kaczorów: Co z budową obwodnicy?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. GDDKiA
Trwają prace projektowe przed planowaną budową obwodnicy Kaczorowa, w ciągu drogi krajowej nr 3. Zadanie jest częścią rządowego programu budowy 100 obwodnic. Na Dolnym Śląsku powstaną również obwodnice: Legnicy, Oławy, Złotego Stoku, Milicza, Głogowa i Międzyborza.

Umowa na prace projektowe została podpisana 19 lipca 2019 r. Wykonawca (WYG International Sp. z o.o.) wykonuje opracowania w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Kaczorowa oraz materiałów wymaganych do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca zobowiązany jest także do przygotowania projektu budowlanego wraz z kompletem materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a także projektu wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej.

Obecnie trwają prace projektowe nad studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym dla obwodnicy Kaczorowa oraz wstępne prace koncepcyjne przebudowy DK3 po istniejącym śladzie od obwodnicy Bolkowa do obwodnicy Kaczorowa oraz od obwodnicy Kaczorowa do obwodnicy Maciejowej - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Zakończyła się też inwentaryzacja przyrodnicza na obszarze planowanej inwestycji

Głównym celem budowy obwodnicy Kaczorowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego odbywającego się na kierunku Bolków - Jelenia Góra. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Kaczorowie. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego – aż do granicy polsko-czeskiej, oraz dla ruchu regionalnego, ponieważ poprawie ulegnie połączenie Jeleniej Góry z węzłem S3 w Bolkowie.

Twoja reakcja na artykuł?

80
87%
Cieszy
3
3%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
3%
Smuci
0
0%
Złości
5
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
616
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group