Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3322
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co wydarzyło się pod kościołem w Bukowcu?

Wiadomości: Region
Wtorek, 24 stycznia 2017, 6:46
Aktualizacja: Środa, 25 stycznia 2017, 8:22
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Archiwum
Chociaż od XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minął już ponad tydzień, to zdarzenie, jakie miało miejsce pod kościołem pw. św. Jana Chrzciciela w Bukowcu wciąż tkwi w pamięci wielu parafian. Skontaktowała się z naszą redakcją matka 12–letniej wolontariuszki, która kwestowała podczas finału WOŚP–u pod kościołem opowiadając, że ksiądz proboszcz słowami „wynoś się stąd” przegonił jej córkę spod kościoła.

- Tuż przed mszą świętą o godzinie 11.30 moja córka stała przed wejściem do kościoła z puszką i kwestowała dla WOŚP. W pewnym momencie podszedł do nie ksiądz proboszcz mówiąc, że nie może w tym miejscu zbierać pieniędzy i powiedział do niej „wynocha stąd”. Oczywiście rozumiem, że nie popiera tej akcji, być może dostał jakieś wytyczne od swoich przełożonych, nie wiem. Wiem jedno, że mógł to zrobić używając innych słów lub prosząc, żeby stanęła w innym miejscu. Po tym zdarzeniu poszłam do księdza i poprosiłam o wyjaśnienie dlaczego w taki sposób potraktował moją córkę, notabene swoją parafiankę. Niestety ksiądz nie był w stanie spokojnie udzielić mi odpowiedzi wykrzykując w moja stronę. Nie rozumiem takiego zachowania, tym bardziej, że w sąsiedniej parafii ksiądz podszedł do córki i wrzucił do jej puszki pieniądze. To było diametralnie inne zachowanie - żaliła się matka dziecka.

Kontaktowaliśmy się dwukrotnie z rzecznikiem prasowym Diecezji Legnickiej ks. Waldemarem Wesołowskim i prosiliśmy o skomentowanie tego wydarzenia. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej ksiądz Wesołowski powiedział, że dopóki nie skontaktuje się z proboszczem parafii w Bukowcu, nie może udzielić jednoznacznej odpowiedzi co do zajścia. Natomiast zapytany czy diecezja Legnicka wydała jakieś zarządzenie mówiące, że nie zezwala na kwestowanie wolontariuszom WOŚP pod kościołami odpowiedział: - Zarządzenia żadnego nie ma. Jeżeli chodzi o zbiórki przeprowadzane na cele kultu religijnego, mogą być przeprowadzane bez zezwolenia na terenie kościelnym. Natomiast organizatorzy innych kwest muszą wystąpić o zgodę proboszcza na ich przeprowadzenie na terenie parafii. Tu chodzi o zasady kultury i nic więcej - powiedział ksiądz Waldemar Wesołowski.

Podczas naszej drugiej rozmowy rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej powiedział, że skontaktował się z proboszczem z Bukowca. Co usłyszał? - Ksiądz proboszcz powiedział, że dzieci stały przy wejściu do kościoła, więc poprosił je, żeby przeniosły się w inne miejsce i tyle.

Zadzwoniliśmy do proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bukowcu o ustosunkowanie się do zajścia opisywanego przez matkę dziewczynki. Ksiądz odpowiedział, że sytuacja opisana przez matkę miała inny przebieg. Rzeczywiście podszedł do wolontariuszki, ale poprosił ją, żeby stanęła w innym miejscu. A co do rozmowy z matką stwierdził, że napastliwość słowna była po jej stronie oraz że nie rozumie, dlaczego komuś zależy na oczernianiu go.

Świadek zdarzenia potwierdził relację matki. - Nadal jestem wstrząśnięta tym zajściem i dokładnie pamiętam co ksiądz powiedział. Powiedział: „wynocha stąd” i pokazał jej drugą stronę ulicy. Na moją uwagę, dlaczego tak postąpił, przecież dziecko zbiera pieniądze na szczytny cel, ksiądz nie zareagował i wszedł do kościoła. Jestem wstrząśnięta zachowaniem księdza – mówiła kobieta.

KOMENTARZ AUTORA
Można popierać lub nie ideę orkiestry, ale z różnych przekazów widać, że podczas tegorocznego Finału XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy animozje pomiędzy Kościołem, a organizatorami WOŚP nasiliły się. Musimy sobie jednak uzmysłowić, że na takich wojenkach jak w tym przypadku ofiarami są dzieci, które kierują się czystymi intencjami pomocy potrzebującym ludziom, więc nie zabijajmy w nich tej wrażliwości.
Robert Czepielewski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (227) Dodaj komentarz

~Mariusz Synówka 24-01-2017 7:16
Orkiestra to przykład miłosierdzia przełomu wieków. Nie trzeba Jej lubić. Nie ma obowiązku wspierać. Można szydzić z wolontariuszy i opluwać lidera. Można drwić z Jej idei! (...) A jak dopadnie nas rodzinna tragedia można pobiec do szpitala i poddać się leczeniu korzystając ze sprzętu z serduszkiem. Nie trzeba prosić, nikogo nie trzeba przepraszać...Orkiestra pomaga wszystkim - bez wyjątku. A potem, w zdrowiu i szczęściu, można znowu zadawać kłam jej idei. Znam wielu, którzy krytykują bardzo głośno. Ale gdy pytam kto zrezygnuje z pomocy będąc w potrzebie, kto zdecyduje się na cierpienie swojego dziecka bo trzeba skorzystać ze sprzętu Orkiestry... milczenie.
~Zapomniał? 24-01-2017 7:36
Ksiądz,( a nie książę jak się niektórym klechom wydaje) jest po to żeby służyć parafii i dzięki tej grupie ludzi ma co jeść i gdzie mieszkać. Jak tego nie rozumie to wynocha do normalnej roboty.
~lelek 24-01-2017 7:43
Nie nawidzę tych obłudnych facetów w tych czarnych ,śmierdzących kieckach udających wiarę...Oni w KASĘ wierzą a Bóg służy im tylko do realizacji swoich materialnych celów i trzymania dyscypliny wśród swoich owieczek (baranów)
~AD966 24-01-2017 8:09
Kiedy nastąpi rozdział Ołtarza od Tronu. ? Relacje w tygodniku faktycznie. Utrzymanie krk to 12 miliardów zł. rocznie ,czy na ziemiach Polskich zawsze musi być okupant? Ostatnie państwo w Europie kontrolowane przez Watykan. Jak by nie klechy nie było by pislamczyków ,i ten truteń z Torunia tyż.
~Obserwer 24-01-2017 8:10
Wynocha to dla takich Ksiezy HAMÓW i PROSTAKÓW a może jak by orkiestra grała dłużej to ten niedobitek tabletki antykoncepcyjnej potrzebował np. ikubatora z WoSP
~D zmiana 24-01-2017 8:18
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1339,title,Gra-idzie-miliardy-zlotych-i-wsparcie-dla-ojca-Rydzyka-To-skok-PiS-na-kase,wid,18683346,wiadomosc.html?ticaid=118801
~Jan 24-01-2017 8:22
Zbiórka pieniędzy przez pana Owsiaka ma dwa cele zakup sprzętu medycznego i finansowane deprawacji młodzieży na koncercie w Kostrzyniu. Przjeżdża tam co roku około miliona młodych. Rzucając pieniądze finansujemy zorganizowaną deprawację młodzieży.
~maxiu 24-01-2017 8:27
Bukowiec to stan umysłu,kto to w ogóle wybudował taką wioche??
~@^@ 24-01-2017 8:28
Z jednej strony rozumie niechęć Kościoła do Owsiaka - to ideowy ateista, człowiek, który za cel obrał sobie walkę z tą instytucją jak i z PIS i czynił to też na płaszczyźnie politycznej stając po stronie JEDNEGO obozu sporu. Za to ma czerwoną kartkę!!!! Z drugie strony dzieci NIE są winne, mają szczere chęci i nie zawsze mogą zrozumieć w jakie gierki są wciągane...Dlatego - więcej zrozumienia ze strony kleru! To chyba jasne?!!!
~ 24-01-2017 8:30
Jana jak widać to jakiś książulo deprawuje na plebanii pod kołderką......
~energy 24-01-2017 8:31
Ja od lat jestem na koncercie w Kostrzyniu i w żadnym wypadku nie czuję się zdeprawowaną kobietą... Pan Jan niech się obudzi i ściągnie klapki z oczu które nałożył mu rząd i kościół....
~gość 24-01-2017 8:32
ciekawe ile dałeś kasy Panie Janie na ten cel
~gosc444 24-01-2017 8:32
ooo to nowy ksiądz w Bukowcu się nie popisał... brzydko
~kk 24-01-2017 8:38
Ludzie przestancie byc naiwni dalej zrobil wam wide na mltn a wy wierzcie temu zlodziejowi owsoakowi jak kijowskiemu cos tam kupi dla picu a gdzie reszta dlaczego ukrywa wydatki nihsu mu nie Salem i nie dam tylko Caritas
~energy 24-01-2017 8:40
Ja od lat jestem na koncercie w Kostrzyniu i w żadnym wypadku nie czuję się zdeprawowaną kobietą... Pan Jan niech się obudzi i ściągnie klapki z oczu które nałożył mu rząd i kościół....
~ 24-01-2017 8:44
słowo przeciw słowu a dziewczynki chcialy szybko zalatwic sprawe wiec po cwaniacku staneły pod kosciołem by sie nie napracowac a zyskac a przeciez mogly caly dzien spacrowac po swiezym powietrzu tylko ze nie bardzo sie chciało , mogły odwiedzac domy ale sie nie chciało - wiec obraziły sie na ksiedza ze nie poparl lenistwa stad ta afera
~dziku 24-01-2017 8:44
pewnie batman w czarnej suttanie się obawiał ze mniej na tace dostanie
~do 8.44 24-01-2017 8:55
zmień lekarza, ten co leczy coś takiego jak ty , z pewnością też jest cwaniakiem i cie oszukuje, bo jesteś nieuleczalną, marną, mierną i bardzo głupia istotą, bo do człowieka tobie daleka droga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~pisoff 24-01-2017 9:04
Precz z finansowaniem kościoła!
~Pi 24-01-2017 9:16
Jeżeli to chodzi o ks. Piotra F. to musieli nieźle się postarać żeby wkurzyć tak spokojnego człowieka.
~@# 24-01-2017 9:19
Czytajcie lemingi i myślcie , jeżeli ...POtraficie : http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/opinie-piotr-wielgucki-owsiak-to-brutalny-manipulator_510663.html
~żebracy 24-01-2017 9:26
Owsiak jak stary dobry c...n wysyła dzieci na żebry pod kościół.Wstyd !Otwórzcie oczy ludzie ?To stado barnów prowadzi wilk.On dba o swoje stadko bo bez niego by z...ł.Najgorsze , że powołuje się na szczytne cele i liczy na litość i łzy. Obłuda !!!Obłuda!!!Obłuda!!!A trzos Mrówki Całej napęłnia się coraz bardziejOtwórzcie oczy!
~Zyga 24-01-2017 9:40
Jak zwykle trwa nagonka na księży i kościół i przyjmuje najróżniejsze formy. I piszę to jako osoba nie chodząca do kościoła, tak dla jasności. A jak ktoś chce dawać pieniądze na dostatnie życie Owsiaka i jego rodziny to niech daje. Naiwnych nie brakuje...
~nurt 24-01-2017 9:43
wiadomo Bukowiec mieszka tam wielu cwaniaków........................................................ a klecha dołączył do nich wart swych owieczek........................................................ żenada
~brakmisłów 24-01-2017 9:45
belzebub !
~rysiek w swetrze 24-01-2017 9:51
Jak wiadomo katolik jest wredny, mściwy, śmierdzi mu spod pach i modli się o zgon krowy sąsiada.
~Cieplik2 24-01-2017 9:54
Ciekawe kiedy skoczymy sobie do gardeł,ale nie na słówka a na noże,bo już czuję że szybciej niż szybko,komu na tym zależy,nie ma nic gorszego niż wojna we własnym domu,a idzie ku temu.Powodzenia,ja swoje przeżyłem w trudnych czasach kiedy brakowało nie samochodów a chleba,nie życze wam tego .
~rysiek w swetrze 24-01-2017 9:54
Czasem więcej waży bułka dana głodnemu przed marketem niz wylicytowanie - w obecności telewizyjnych kamer - spinki od kaleson pana prezydenta. Bo nasze miłosierdzie przestaje być miłosierdziem jeśli zbyt często i zbyt głośno o nim rozprawiamy. Z tą naszą dobroczynnoscią to jakieś fatum. Mści się nasza wrodzona skłonnośc do improwizacji, kiepska organizacja i wielkie upodobanie do działań akcyjnych: na to utyskiwal już Bolesław Prus w swoich Kronikach Tygodniowych pisanych dla Kuriera Warszawskiego.
~Zenek 24-01-2017 9:57
Księżulkom też może się poprzestawiać. Za dużo chop z kołem gospodyń na wsi przebywa
~@^@ 24-01-2017 10:03
Cieplik2 nie pitol! Nie rób z dyskusji, nawet ostrej walki na noże. Chyba że masz takie zwyczaje w rodzinie, bo większość ludzi nie!
~do 09:40 | ~Zyga | 24-01-2017 10:23
Nie opowiadaj głupot klecho.
~Do 09:40 | ~Zyga | 24-01-2017 10:25
Nie opowiadaj p..rdoł klecho. Zostałeś zdemaskowany
~ 24-01-2017 10:43
Zyga Dziecinko, nie podniecaj sie tak bo ci się okres rozreguluje i nie bedziesz mogla bezpiecznie wpolzyc z czlonkami. A wiesz dobrze, ze rewolucyjna organizacjia takich afrontow nie toleruje.
~Takio 24-01-2017 10:50
No tak, trzeba "likwidować" konkurencję. Księżulo zobaczył ile wrzucają "wierni" do puszek to żal d..ę jemu ścisnęło, że na tacę nie starczy. Później się dziwią, że mówi się o nich czarna mafia. Jak autor napisał, dzieci kierują się czystymi intencjami. Cieszą się, że mogą pomagać (dla nich nie jest ważne czy to Caritas, WOŚP, czy inna organizacja), a wyjdzie jeden z drugim i zabijają w nich tą chęć. Później się dziwimy, iż w wieku dorastania/ dorosłym panuje taka znieczulica.
~aa 24-01-2017 11:06
Tak, orkiestra to jest przykład miłosierdzia, ale chyba dla rodziny Owsiaka... I przykład naiwności i głupoty tylu ludzi... Niektórzy z Was dla własnej rodziny nic nie dacie, dla żebraka na ulicy, ale utrzymywać rodzinę Owsiaka to robicie z wielką radością. I kto tu jest obłudny?
~J.A. Owca 24-01-2017 11:08
Tak dla ścisłości przy głównym kościele w Bukowcu nie ma terenu należącego do parafii a przynajmniej przy wejściu. O ile ta dziewczynka nie wlazła księdzu w zagon kapusty przed plebanią to miała prawo stać tam gdzie stała. PIS-anie że była leniwa dlatego poszła pod kościół jest niesprawiedliwe dla Niej bo prawdziwe miłosierdzie polega na chęci bezinteresownego pomagania (jak w przypadku tej dziewczynki) bez względu na to jaki akurat znaczek się nosi na puszcze na datki.
~x 24-01-2017 11:09
czarni nie znoszą konkurencji,ot i cały problem.jak sa chorzy to po Kolendzie wysyłają nawet kucharkę.
~ehh 24-01-2017 11:11
nie popieram ani kościoła, ani wośp ale wolonatriusze gdyby mogli to sami by wyciągneli ci pieniądze z portfela. gdzie nie postawisz kroku, tam następni z pytaniem czy wesprze pan wośp. żyć nie dadzą, nie można wyjść spokojnie z rodziną na spacer bo owsiak każe zbierać pieniądze - paranoja.
~kaskader 24-01-2017 11:43
a ja mam większe pretensje do zwykłych ludzi niż do księży, bo wy łazicie do nich i traktujecie ich jak nie wiadomo kto?, jeżeli ksiądz zachowuje się źle, to nie chodźcie tam, nie dawajcie mu kasy, nie wpuszczajcie do domu jak chodzi za kasą dla siebie, po prostu lekceważcie go, pokażcie mu jego miejsce w szeregu, traktujcie ich jak oszustów i złodziei, a wielu przypadkach jak zboczeńców.
~Sergiuszjg 24-01-2017 11:56
Piszecie o utrzymaniu rodziny Owsiaka za pieniądze Orkiestry. A może jakieś dokumenty dowody na potwierdzenie swoich oskarżeń. Po drugie taka jest natura Polaka,że drugi Polak to wróg dopiero jak kraj w potrzebie to się wszyscy jednoczą a tak brak kultury na co dzień. Byłem na Opolszczyźnie na Komunii i tam Ksiądz na mszy dwa razy wzywa do płacenia darów,najpierw z ławek wychodzą wierni chyba Ci co lepsi i publicznie widać kto wychodzi i idzie do skarbonki i jeszcze nie zdążą usiąść a już kościelny idzie z Tacą po wszystkich ławkach zbierać kasę. Fajna ceremonia prawda? A za 30 min mszy dla 15 dzieci kończących przedszkole ksiądz skasował 400 zł. inaczej nie przyjedzie. Kolenda jest po to aby zbierać informację kto z kim mieszka co jest w domu. Wywiad do archiwum.
~A 24-01-2017 11:57
No cóż, trudno się dziwić, jak TAKA kasa przechodzi koło nosa, wtedy budzą się demony mamony i zawiści....
~Turysta 24-01-2017 12:04
Do  24-01-2017 08:22 | ~Jan | Puknij se PUKU osiołku pisać to ty potrafisz ale myśleć logicznie to już nie . Poczekaj Ta genialna myśl i dedukcja kołem się do ciebie wróci tylko uważaj bo z każdym obrotem koło jest cięższe i w końcu cię zmiażdży i co wtedy targniesz się na swoje poglądy czy życie.
~Pi 24-01-2017 12:08
Ani utrzymywanie księży ani Pana Owsiaka nie jest obowiązkowe. Najcenniejsza jest pomoc bezpośrednia - pomóżcie swoim sąsiadom - tych których znacie i wiecie że pomoc się nie zmarnuje.
~#xxx 24-01-2017 12:08
kochana durna mamusiu za rok weś swoją córcie i stań przed własnym wejściem do swojego domu tam kwestuj do woli nikt cie z tamtąd nie wygoni. Nazbierasz dla owsika dla siebie i córci.
~ 24-01-2017 12:24
Bardzo dobrze niech wszyscy wiedzą jakiego mamy księdza w Bukowcu niech nie myśli sobie ze można ludźmi pomiatac i jeszcze jedno ta Wieś to nie ciemnogród. I oczywiście bardzo mi szkoda tej wolontariuszki i złoty medal dla jej mamy
~GG 24-01-2017 12:25
Szkoda, że matka nie nagrała pana księdza telefonem hit na YT murowany.
~ 24-01-2017 12:25
Owsiak w......j spod kościołów
~Nie tędy droga 24-01-2017 12:38
W moich oczach taki ksiądz już ma do końca przegrane, a na Bukowcu moja noga nie postanie (czasami chór, w którym śpiewam dawał tam koncerty) Dla mnie taki człowiek nie ma nic wspólnego z wiarą. Proboszcz tej parafii to ewidentnie człowiek zawistny, bo jakże to inaczej nazwać. Nie wspiera WOŚP, nie musi, ale niech zostawi niczemu winne dziecko w spokoju. Co to za odzywki - wynocha stąd. I taki ktoś ma uczyć dzieci miłosierdzia, miłości do bliźniego i Boga?! Ohydztwo! Oby tylko kuria legnicka wyszła z tego "z twarzą" i dała temu klesze surową nauczkę.
~jAN 24-01-2017 12:38
SZkoda że córunia nie weszła do kościoła i zbierała przed tacą na Owsiaka utrzymanie
~AsiaKostrzyca 24-01-2017 12:39
Matka- zapalona przeciwniczka kościoła, wybrała sie na msze? Szkoda Twojego dziecka.... ale jak to mówią "Cel uświęca środki". Znała Pani wole księdza i mieszkańców, więc tymbardziej powinna się Pani wstydzić.
~sprawa prosta 24-01-2017 12:39
Wośp ratuje życie a to oznacza mniej pogrzebów.a mniej pogrzebów wiadomo co oznacza.
~ 24-01-2017 12:39
Tylko dlaczego większość z Was w obliczu śmierci szuka tego znienawidzonego, zboczonego klechy, żeby go odprowadził na cmentarz ???
~ab 24-01-2017 12:42
kto chce niech daje na Owsiaka, kto chce niech oddaje pieniądze Rydzykowi, ale dajcie już spokój sobie i innym bo z jednej jak i z drugiej strony jest tyle żółci i jadu że aż strach. czy nie sądzicie, ze komuś na tym zależy?
~ 24-01-2017 12:57
do 11:09 zgadzam sie w 100%-tach
~do Asia Kostrzyca 24-01-2017 12:58
a jaka była wola mieszkańców Bukowca ? Czy któryś z mieszkańców wygonił z którejkolwiek mszy wolontariuszy ? Poza tym tzw "księdzem" wolontariusze nikomu nie przeszkadzali, kto miał chęć ten wsparł groszem i księdza i wolontariuszy. Nie chcesz nie dawaj - a jak będziesz w szpitalu wspomnij swój komentarz podłączona pod aparaturę z serduszkiem....
~ 30-07-2019 20:56
do: ~do Asia Kostrzyca (12:58)
Owsiak TYLKO !!! WYPOŻYCZA sprzęt dla Szpitali zakupiony za Nasze pieniądze !!!! Cwaniak - Nad Cwaniak !!!
~ 24-01-2017 13:01
wpiszcie na yutyube Tajemnice Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra wielki biznes wielki przekręt
~ 24-01-2017 13:03
Brawo dla tego księdza za odwagę aby pognać tych żebraków od Owsiaka
~Najgorszy sort 24-01-2017 13:19
Jestem wierzacy i praktykujacy ale niestety 99% kleru to PIS i to mnie przeraża, niektóre kazania rozpowszechniane w kościołach są ukrytą socjotechniką i manipulacją !
~Do 8:44 24-01-2017 13:27
Twoja wypowiedź przynosi wstyd. Dziecko chciało zbierać na WOŚP, a na wsi chodząc niewiele zbierzesz w przeciwieństwie do miasta mądralo. Słusznie, że stanęła obok kościoła, przed mszą, bo wtedy jest spora szansa, że do puszki trafi więcej niż ze zwykłego obchodu. Zachowanie proboszcza było jednak karygodne. Nie chodziło o samą kwestę, bo gdyby dziecko kwestowało na Caritas, proboszcz byłby zachwycony, ale tu chodziło o WOŚP i to jemu nie było w smak, bo dla pazernego kościoła to czysta konkurencja. Gdybym była świadkiem takiego zdarzenia, pokazałabym księdzu, gdzie raki zimują. Do innych: Ateista, czy wierzący nie ma dla mnie znaczenia. Znam katolików, którzy modlą się do figury, a mają diabła za skórą. Jurek Owsiak kupuje sprzęt medyczny i pomaga bezinteresownie i to się liczy.
~*ff0 24-01-2017 13:36
Pokrzywdzona matko mam propozycje niech Córka zacznie zbierać dla siebie do skarbonki lepiej na tym wyjdzie nisz zbieranie dla oszołoma.
~ach 24-01-2017 13:44
popieram - do skarbonki a nie dla księdza !!!!!
~^77 24-01-2017 13:46
oj matko nawet media się od wośp odeszły a ty taka naiwna.A co do księdza to miał racje gonić towarzystwo.
~ach 24-01-2017 13:55
teraz wolontariusz - kolejna ty
~Najgorszy sort 24-01-2017 13:55
W ramach solidarności przez miesiąc nie dawajcie na tace w tej parafii !!! Księżą po prostu palma odbija od oglądania TVPiS
~^77 24-01-2017 13:56
brawo Ksiądz tak trzymać jak w potrzebie to pod kościół
~*89 24-01-2017 13:58
jak trwoga to do Boga
~Najgorszy sort 24-01-2017 13:58
Ale nie tylko, bo po wpisach widać że ludziom też ten jad i szczekanie na drugiego się udziela.
~Najgorszy sort 24-01-2017 14:04
Nie mieszaj Boga z trwogą. Bo ksiądz to zwykły człowiek jak my a z wpisów wynika że dodatkowo cham. Ja wrzuciłem na tace i do puszki pod drzwiami kościoła. Można ? Można ! I żadna partia, człowiek czy nagonka mi tego nie zabroni. Ludzie opamiętajcie !
~niezalezny 24-01-2017 14:07
Na Owsiaka jest nagonka tak samo jak na Kija. Co on zarabia 15 tys i 15 tys jego żona? Ludzie opamiętajcie się co to jest dzisiaj 30 tys, to tyle co nic.
~ 24-01-2017 14:11
najbardziej szkoda dziewczynki, muzułmanie walcząc z kościołem też stosowali żywe tarcze
~michall 24-01-2017 14:23
Owsiak uczy dzieci od małego jak zebrać a on za te pieniądze będzie sie ,,
~Część osób nie czekała na 24-01-2017 14:26
Część osób nie czekała na ujawnianie kolejnych skandalów finansowych Orkiestry. Wystarczył im prosty fakt, a mianowicie ukrywana latami przez Owsiaka informacja, że aż 10 proc. ze zbiórki idzie na koncert rockowy Woodstock, a nie na ratowanie życia dzieci (czyli dając sto zł na inkubatory dziecięce każdy dawał 10 zł z tej sumy na ćpańsko i błotko Woodstockowe; dawał bezwiednie, więc w pewnym sensie był okradany). Jednak WOŚP to przede wszystkim nie temat kontrowersji familii pana Jerzego, ale… Polacy, którzy chcieli podzielić się swoim sercem z dziećmi (i przez ostatnie finały także z ludźmi leciwymi). I im tej miłości zapomnieć nie można, o czym mówi Barbara Konarska, przedstawiciel i działaczka organizacji pozarządowych (czytaj obok), bo każdy sukces WOŚP to nie sukces Owsiaka, ale Polak
~ 24-01-2017 14:39
dlaczego skaczecie tak wszyscy na siebie? a moze wyciagnąć wnioski, że można załatwić wiele spraw dzięki dobremu słowu, rozmową i uśmiechem. Wystarczyło dziecku wytłumaczyć na spokojnie sytuację i tyle a nie z gębą lecieć. Kultury trochę i więcej empatii.
~wx 24-01-2017 14:39
BRAWA DLA MAMY ZA ODWAGĘ . Nie dla chamstwa na wiosce
~ 24-01-2017 14:44
Najgorsze co tej biednej Polsce sie przydarzylo na przestrzeni wiekow to zachlanny przepojony nienawiscia kosciol katolicki. Bylibysmy w innym miejscu gbyby nie ta zaklamana instytucja.
~ 24-01-2017 14:53
Owsiak to taki Kijowski tylko do kwadratu dorobił się na głupocie Polaków którym wmówił że jest zbawcą Polskiej służby zdrowia wpiszcie na yutyube Tajemnice Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra Wielki Przekręt Wielki Biznes
~Alip 24-01-2017 14:53
Co by nie mówić o Kościele i P. Owsiaku to do dziecka ksiądz nie miał tak prawa powiedzieć. Przecież powinnien uczyc miłosierdzia w stosunku do bliźniego. I sam postępować zgodnie z przykazaniami. A swoją postawą co przekazał dziecku? Tego uczy nas religia katolicka -wątpie. Natomiast kwestia dawac czy nie na Kościół i na Orkiestrę to kazdego wolny wybór. Nie ma się co spierać w tej kwestii. I jeszcze brawo dla mamy za odwagę, bardzo dobrze, że nagłośniła Pani problem, tak trzeba.
~zapytanie do parafian 24-01-2017 15:00
Obojętnym jest czy darzy się sympatią J.O czy KR_K.Oczywiste dla mnie jest to,że przed ołtarzem ksiądz choć to tylko człowiek ,ma być świętym i BASTA ! Ja zadaję sobie pytanie i Wam drodzy parafianie tej parafii też czy jestście pewni ,że lączyliście się poprzez właściwe Ciało i Krew z właściwą Osobą ? Bo ja mam wrażenie ,że wskutek tego wydarzenia ksiundz nie zdołał przywrócić i zachować podczas Przemienienia właściwej Swiętości. Bo gdyby tak było, to by póżniej przeprosił nawet publicznie, wiernych. A tak wygląda szanowni ,że przyjęliście z rąk pożal się Boże, kapłana, przemienione krew i ciało lokatora spod nr 666 mieszkającego w piekle. Co nb. widać...
~ 24-01-2017 15:03
Asia Kostrzyca ODPOWIEDZ zastanów się co piszesz
~ 24-01-2017 15:18
ASIA KOSTRZYCA CO TY PISZESZ JAKA WOLA KSIĘDZA zastanów się albo popytać parafian
~@zapytanie 24-01-2017 15:24
[ Mt 10.34 ] Jezus powiedział "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz..." Jezus daje jasno do zrozumienia coby nie tolerować zła. Dla takich jak Owsiak jest ten miecz.
~BOBAS 24-01-2017 15:28
Nie dawac buhajom na TACE !!!!!!!!!!!!!
~@zapytanie 24-01-2017 15:34
Teraz wysłali 1 dziewczynke. Jak by ksiądz nie zareagował za rok przysłaliby 10 a za dwa lata już cały kościół zbierałby pieniądze na Owsika, jego grubą żonke i córke. Złu nie można ustępować. Trzeba je napirdalać póki nie jest za późno.
~Najgorszy sort 24-01-2017 15:37
Niestety ale niektóre radykalne komentarze,mieszanie we wszystko Boga,cytowanie Biblii nie napawają optymizmem. Skłócenie narodu pozwala utrzymać się długo przy władzy, ale nigdy nie skończyło się to Happy Endem.
~ 24-01-2017 15:53
Owsiak ratuje Polskie szpitale to trzeba być d...lem aby dawać się nabierać na takie hasła
~do cytowacza Mt 24-01-2017 15:54
Nie pytaj komu bije dzwon. On bije tobie. Pewnie nie wiesz skąd ten cytat albo raczej parafraza. Inaczej: nie pytaj komu przeznaczony ów miecz ognisty. Może on jest dla ciebie? Bo może JO w ostatnim momencie dozna nawrócenia a ty zwątpienia ... i odwrócenia ? Kto to wie, kto to wie...
rymcycymcy 24-01-2017 15:58
Ale nie ma żadnego problemu. Mama wolontariuszki sama się określa jako parafianka ! ...powinna więc szanować swojego "pasterza" i bezwzględnie podporządkować się jego woli, fantazjom, a nawet fanaberiom ! ...ON nie działa z własnej woli tylko z ...powołania !! :) Proszę pamiętać :)
~obiektywnie 24-01-2017 16:03
Jest tyle miejsca na świecie a wolontariusze musza własnie pod kościołem stac? Jak bede chciał to wrzuce do puszki gdziekolwiek by była. Szkoda ze po kazaniu ze swoimi puszeczkami nie poszli po ludziach zbierac
~Anonim+ 24-01-2017 16:04
Pieniacze, którzy wytykają Owsiakowi malwersacje, dlaczego nie składacie doniesień do prokuratury? Ukrywanie informacji o przestępstwie, jest również przestępstwem, ściganym przez kodeks karny! Albo te Wasze oszczerstwa są nie warte funta kłaków (co jest naturalnie pewne!), albo przemawia przez Was taka zwyczajna ("prawdziwie"katolicka) zawiść...
~ 24-01-2017 16:13
Spokojny tylko kasa go interesuje a ludzi ma gdzieś
~Real 24-01-2017 16:37
Oho jest temat, chociaż jeszcze teraźniejszy to już przeszły. Lepiej ludziska "róbta" plany przestrzenne gdzie będzie stał meczet. No i najważniejsze, gdzie będziemy kamieniować niewierne i ścinać łby krzyżowcom?
~ 24-01-2017 16:40
Jeśli to prawda to nie ksiądz to Szatan wcielony !!! i b...k
~silesius 24-01-2017 17:06
Dlaczego te biedne kwestujące (w dobrym celu) dzieci idą na łatwiznę i stoją pod kościołami? W ten sposób wielu Bogu ducha winnych denerwują (są niekiedy bardzo nachalne).
~Mama70 24-01-2017 17:17
Prawda zawsze jest po środku.Każdą informację należy podzielić przez dwa i wyciągnąć pierwiastek.Mama dziewczynki na pewno ma dostęp do internetu i wiedziała,że od dwóch miesięcy jest sztucznie nakręcana atmosfera wobec WOŚP,żeby jak najwięcej nazbierać pieniędzy i do takiej sytuacji może dojść.Należało z dziećmi pójść do księdza i zapytać czy mogą stać a jeżeli nie pozwoliłby to biegać po gazetach i kuriach.Jeden wydaje na papierosy, drugi na dziwki trzeci daje na Kościół nic nikomu do tego.
~123 24-01-2017 17:30
To nie parafianka to owsikowy pełowski babsztyl wara od księdza
~Siostra Pelagia 24-01-2017 17:34
Poprzedni ksiądz to stawiał ministrantów lub inne osoby i zbierali na orkiestrę, teraz widać jaka zaszła zmiana, obecny ciągle prosi o datki na każdej mszy na wystawne instalacje a końca remontu nie widać. O skandalicznych wypowiedziach podczas kazań i ogłoszeń nie wspomnę.
~JG 24-01-2017 17:43
Drodzy Młodzi Wolontariusze! Skoro nie możecie stać pod samym kościołem , stańcie przed bramą prowadzącą na teren kościelnej ziemi , na chodniku publicznym...Stamtąd wolontariusza-katolika może już nie przegonią :-) A przynajmniej nie ma podstaw do wypraszania :-) Kto ma dać ten na pewno sam podejdzie:-)
~ 24-01-2017 17:45
Brawo dla tego księdza dość z owsiakowej propagandą znalazł się zbawiciel Polskiej służby zdrowia Pawlak od Karguli dobrze to powiedział niech znajdzie głupszego od siebie i znalazł ludzie daje się nabrać
~ 24-01-2017 17:47
A co ty z tym Rydzykiem? Szaleniec!
~Siostra Pelagia 24-01-2017 17:54
Z tego co wiem to w te niedzielę kościół zbierał na chrześcijan w Syrii ale tutejszy klecha o tym nie wspomniał bo właśnie zbierał na remont i przeganiał wolontariuszki które stały na drodze który nie jest terenem kościoła.
~ 24-01-2017 18:00
do paskudnych slugusow pisowskich jeszcze kilka lat wstecz kosciol sam namawial do wzucania datkow na wosp ale teraz zadzi wredny pis ktory sam nie wspiera szpitali i zabrania innym i mam nadzieje ze zaden p...ny pisowiec nigdy nie skozysta z tedo co kupil owsiak dalej dawajcie na tace niech klechy sie bawia dziwki karty i h.... wie co jeszce nie macie wstydu moje dziecko dzieki tej pomocy zyje nie nawidze was pisowskie szuje
~ 24-01-2017 18:02
pogonił darmozjad konkurencję
~RAK 24-01-2017 18:04
Brawp dla KS. Proboszcza ze pogonil tych z orkiestry malolatow
~ 24-01-2017 18:06
dajecie na tace i co sie dzieje z tymi piedzemi idioci brawo owsiak tylko pozadni obywatele wspieraja wosp w tym roku byl tego dowod a pisowca gul skacze ze nie moga tego opodatkowac zlodzieje brawo owsiak grajmy do konca swiata i jeden dzien dluzej i pamietajcie lepiej dac 1 grosza na wosp niz 1 zl na tace dla darmozjadow
~ 24-01-2017 18:11
jak ten koles moze nazywac sie proboszczem czy tak nauczal bog lazicie do kosciola i co to moze bog powinien was tez kopnac w dupe jak prosicie go o pomoc klamliwe hijeny koscielne
~kowarzanka 24-01-2017 18:15
w kowarach ksiądz przeganiał dzieci z pod kościoła a nawet wezwal na zbierających policje w celu usuniecia ich
~ 24-01-2017 18:21
bo kazdy klecha to slogus pisowski a jak pisowski to i ryzykowy wosp pomoga i co za tym idzie mniej pogrzebow i co klecha nie zarobi a w polsce moze jakies dziecko baba panienka w burdelu a tu kasy malo
~ 24-01-2017 18:46
czy owsiak i wosp maja cennik ktory nakazuje ile trzeba wzucic do puszki bo ksiadz ma ile za pogrzeb ile za chrzest ile za slub i za cala reszte wosp cieszy sie nawet z 1 grosza i dziekuja za kazdym razem a klecha jak dostanie za malo to juz cie zapamieta i doliczy nastepnym razem
~sajmon 24-01-2017 18:58
Od zarania dziejów ludzka głupota nie ma sobie równych :) Są zwolennicy dawania na tacę, w puszkę dla owsiaka i tacy co dają w łapę :) A kto na tym zarabia ? :)
~ 24-01-2017 19:24
szanowny sajmonie, to nie głupota,ale zdolność przystosowania się, czy udana zależy od ilości kasy
~do 24-01-2017 18:06 | ~ | 24-01-2017 19:35
I właśnie 1 / JEDEN ! / grosz dajesz potrzebującemu dziecku dając 1 zł Owsiakowi ! BRAWO TY !!!
~Soltys 24-01-2017 19:41
Nie ma żebrania pod kościołem.
~avo 24-01-2017 19:42
Nie powinno dziecko stac przy wejsciu do kosciola ii kwestowac . Jest plac ii miejsce dalej . Nie chcialbym byc zaczepiany przy wejsciu do swiatyni . Mama mogla byc z corka . Dzieci rodzice potrafia zrobic pieklo bez powodu . Bukowiec ma to do siebie .
~ 24-01-2017 19:54
pare lat temu ksiadz z ambony sam namawial do wzucania na orkiestre na kazdej mszy stalismy pod kosciolem wiec co sie zmienilo pytam co
~i 24-01-2017 19:58
Pisiory to buraki gorzej bolszewików no i takie ich wpisy !!!!!
~ 24-01-2017 19:58
prawda pare lat wstecz ksieza miesiac wczesniej przypominali o orkiestrze az przyszedl kaczor i zabronil i bedzie mi tu mowil o ochronie zycie sam sobie przeczy a ksiadz jak to ksiadz albo p...l albo zlodziej
~ 24-01-2017 20:01
Widze ze co niektorym opary z kadzidla calkiem rozum odjely ale taki wlasnie jest zamysl im lud ciemniejszy tym latwiej nim sterowac. Ludzie obudzcie sie Bog nie potrzebuje posrednikow zyjacych na Wasz koszt!!!
~ 24-01-2017 20:01
najlepsze bylo tvp zamazywali serduszka ani slowa o orkiestrze ale za to o trampie w kazdym wydaniu wiadomosci bezczelnosc
~ 24-01-2017 20:04
zebranie a zbierenie chyba sie ruzni katoliku od siedmiu bolesci 10 przykazan cos wam to mowi pisowskie szuje
~do 24-01-2017 19:58 | ~i | [u 24-01-2017 20:08
Dlaczego tak piszesz ? Co masz CHWAŚCIE do pożytecznego buraka ?
~ 24-01-2017 20:19
pocaluj chwasta w dupe i buraka tez pisioze
~do raka 24-01-2017 21:08
Raku nie cofaj się do tyłu .choć raz do przodu ha ha.Naprawdę to nie trudne.A klech niech nie przegina tylko przeprosi.A Gmina niech postawi mur w drzwiach (teren gminny) i nie będzie problemu za rok.
~do 24-01-2017 20:19 | ~ | [u 24-01-2017 21:19
de..BIL .
~ 24-01-2017 21:39
do 12:25 Przeciwnie. Szkoda, że to ksiądz nie nagrał rozmowy z matką. W dniu zbiórki w mojej parafii po mszy św. z kościoła trzeba wychodzić pojedynczo pomiędzy tłumem wolontariuszy. Jeśli ktoś ma zamiar wesprzeć WOŚP, to potrafi do nich przejść kilkanaście metrów dalej.
~lesi 24-01-2017 21:55
W kwote zebrana przez Orkiestre Owsiaka wierze jak w poparcie NOwoczesnej.Ja osobiscie omijam grzecznie dzieci z puszkami nie wspomagajac tego cyrku od czasu kiedy Owsiak publicznie powiedzial,ze sprzet Orkiestry nie bedzie wycofany ze prywatyzowanych szpitali.Dzieci zbieraja.czerwona nomenklatura sie uwlaszczy a Owsiak poprzez spoleczki zony/melon i inne/sie wzbogaci.Cel zbozny a cynizm jeszcze wiekszy.Te wyjakane ROBTA CO CHCETA wypralo mozgi calemu pokoleniu,musze przyznac,ze czerwoni poprzez Owsiaka wstrzelili sie doskonale z tym haslem odsuwajac mlodych od polityki.Panie Owsiak TVN ,Wyborcza,Sroda i Szczuko podobne towarzystwo to nie caly narod ktorym sobie mordy wycieracie,Jest jeszcze zdecydowanie wieksza i zdrowo myslaca grupa majaca inne niz lewackie spojrzenie na zycie
~Mik 24-01-2017 22:35
Zamiast pisać na Matkę i dziecko wspaniali parafianie to zbierajcie na remoncik, żeby wasz księciunio miał kasę... Hipokryzja
~Pol 24-01-2017 22:58
Szanowny Panie czepielewski Na ternie administrowanym przez proboszcza uzyskanie jego zgody na kwestę to nie tylko kultura ale obowiązek prawny. Wychowywanie dzieci dla ich dobra to wpajanie im szacunku w poszanowaniu prawa i cudzej własności ale także zasad kulturalnego zachowania. Wątpliwe w tym kontekście są kwalifikacje wychowawcze mamusi te dziewczynki. Jej zachowanie na pewno nie ma nic wspólnego z dobrem dziecka
~❤️Pio 24-01-2017 23:45
W tym roku ksiądz oddał cały dobytek kościoła biednym .
~Kol 25-01-2017 0:31
Gdy urodziła się moja Córka, leżała w inkubatorze zakupionym przez WOŚP, każde dziecko urodzone w Jeleniej Górze ma przebadany słuch sprzętem zakupionym w ramach WOŚP, mój Tato, gdy był w szpitalu, leżał na łóżku z WOŚP...To tylko mały odsetek. Dla mnie wystarczy - dlatego guzio mnie obchodzi ile z teho zarabia rodzina Owsiaka i ile idzie na Woodstock.
~sumienie narodu 25-01-2017 0:32
Wesołowski? Wesołowski...Wesołowski... Czy nie tak nazywał się ten parch co dzieciom do majtek właził w ramach EWANGELIZACJI Dominikany? NAZWISKO TAKIE SAMO, profesja takoż, no i kojarzy się. Tyle, że ten p...l Wesołowski, był biskupem i dla spokoju Watykanu umarł na własną prośbę dwa lata temu. Tenże tu zaś Wesołowski śmie się podpierać "zasadami kultury", co w przypadku kłamstw kościelnych jest farsą. Zresztą zaraz ten podmiotowy ksiądz zaczął wpierać ludziom, że on nikomu krzywdy nie zrobił, a tylko jakaś baba zaczęła go wyzywać i oczerniać... Ludzie, czy nie można tego kościoła po prostu zamknąć i zdelegalizować? Co który tam gębę rozewrze, to jad, kłamstwa i kalumnie lecą. I ONI SĄ NIBY NOSICIELAMI SŁOWA BOŻEGO... No jaja jak berety...raczej birety. Piekło to ich przeznaczenie.
~Do 24-01-2017 22:58 | ~Pol | 25-01-2017 2:42
Droga przed kościołem jest własnością gminy, więc tzw ksiądz nie miał prawa nikogo z tamtą wygonić. Co do kultury zachowania - tzw ksiądz błysnął wychowaniem jak du....pa w krzakach, a co do kwalifikacji wychowawczych owej pani - nie tobie to rozważać. Dziecko chciało pomóc jako wolontariusz - teraz i wolontariat i kościół przez tzw księdza będzie się dziecku odbijał czkawką.
~xxx 25-01-2017 9:12
Dlatego nie chodzę do kościoła chodż wierzę w Boga nigdy nie będę spowiadać sie im bo maja więcej na sumieniu niz my szarzy ludzie . Takie zachowania jak te daje chyba nam dużo do zrozumienia. W mojej parafii św. Wojciecha na Zabobrzu w chwili obecnej tez jest proboszcz który głasaka dzieci po głowoe i miło się uśmiecha a byłemu Proboszczowi nie pozwala odprawić mszy . Były pROBOSZCZ ODPRAWIE MSZĘ W INNYCH KOŚCIOŁACH TO CHORE .
~Do Pol 25-01-2017 9:44
Nie powiesz chyba, że chodnik przynależy do terenu administrowanego przez Kościół. Poza tym, czego ten ksiądz uczy dzieci? Jest wściekły na WOŚP, a więc przelał złość na dziecko, bo nie zbierało na Caritas. Żadne prawo nie zabrania kwestowania w miejscu publicznym. Kuria powinna się ostro wziąć za tego księdza.
~,,, 25-01-2017 14:18
1)zachodzę w głowę na prawdę jakim prawem proboszcz parafi wygania dziewczynkę kwestującą?Rozumiem że żaden z parafian idący do kościoła nie miał prawa wesprzeć WOŚP bo tak nakazuje proboszcz?-kpina! 2)teren przy kościele nie jest terenem prywatnym i na nieszczęście proboszcza nie należy do jego zarządzania jeśli się mylę proponuję aby Szanowy Pan postawił tam ogrodzenie i dopiero wtedy wymagał opuszczenia terenu. 3)przyszło nowe a za nim zmiany....niestety na gorsze.Sytuacja z orkiestrą tylko pokazuje w jaki sposób proboszcz traktuje swoich parafian a zwłaszcza dzieci.kontakt z dziećmi?zerowy!rekolekcje dla dzieci?w żadnym wypadku przecież to się nie opłaca!Najważniejsze to politykować w kościele pilnować datków na remont i nazywać Kraśkę niedouczonym...
~ 25-01-2017 15:22
Ten ksiądz to jakaś pomyłka, moja noga tam już nie powstanie po tym jaki ksiądz jest chamski wstyd dla kościoła
~diablica81 25-01-2017 18:25
wszyscy ksieza mają bardzo mocno zaburzoną osobowość ze skłonnościa do psychozy i agresji... taka prawda! a p*oj...by takie jak jan czy asiakostrzyca wtórują im swoim d...lizmem i brakiem włąsnego zdania oraz ogłady ślepo podążajać za nimi.... buhahhaahah co pieniazki sie skonczyły i zaczeła sie w*k..wa na parafin bo nie ma za co "kuzynek"na wakacje zabierać... wtydzic to sie powinni tacy naciągacze w sutannie zenua....
~do | ~diablica81 25-01-2017 22:04
do | ~diablica81 Przestrzegaj dawek tych psychotropów zapisanych przez psychiatrę , bo za dużo lub za mało leków powoduje pisanie takich bredni !!!
~diabełłł 26-01-2017 2:11
Oj zapłacza ksiondze, zapłaczą jeszcze za naszego czy ich życia. Jeszcze będą zapraszać grzecznie do domku z wieżą. Pamiętajcie: pycha kroczy przed upadkiem.
~więcławski 26-01-2017 12:20
Do wszystkich !!! Macie dowody na to że ta sytuacja tak wyglądała, jakieś nagrania ? Bo jeśli słowo przeciwko słowu to g..wno-burzę robicie z tego wszystkiego. W takim razie każdy może pójść do gazety i powiedzieć ten ksiądz zrobił coś źle albo mnie obraził. Bez dowodów to są tylko pomówienia i tyle w temacie...
~bbb 26-01-2017 12:38
Co do terenu obejmującego teren parafii to według map geodezyjnych granica miedzy drogą a budynkiem kościoła znajduje się w odległości 2,5 m prostopadle od ściany budynku na wysokości drzwi. Czyli jeżeli wolontariuszka stała w tym obrębie to robiła to bez zgody Księdza a co za tymi idzie słusznie pokazał jej drugą stronę ulicy.
~&148 26-01-2017 14:31
czytając wszystkich opinie i złośliwości szkalowania i obrażania księdza nikt nie pomyślał o co tak w tej sprawie chodzi .Dziecko zostało wysłane przez matkę już z samego rana pod kościół a wiadomo dziecku nie odmówisz zimno mróz ludzie dają to chytry plan mamusi po prostu patologia gdzie można tak traktować swoje dziecko na żebry wysyłać.Tej rodzinie powinna przyglądnąć się opieka społeczna czy tam niema ciężkich warunków alkoholu lub czegoś gorszego.Matka jak lwica nie broni dziecka tylko miejsca gdzie kasa jest niemała jakby coś z tego miała uszczknąć mało tego leci do gazety i tam opowiada wymyślone kłamstwa.Ja na miejscu księdza podał bym sprawę do prokuratora choć wiem że on tego nie zrobi bo to CZłowiek honoru i prawdziwej Bożej Miłości.
~Jo 26-01-2017 15:04
Bardzo dobrze ze naglosnila pani ten incydent z tak zwanym ksiedzem. Facet ten jest osoba publiczna,trzeba im patrzec na rece i oceniac bo akurat ten osobnik ma swoje za uszami. Nie jest wyjatkiem w tym zawodzie zwanym ksiedzem. Jest facetem ale skoro podjal sie tego fachu...do czegos to zobowiązuje panie P.
~Jo 26-01-2017 15:10
Swoja droga to kto to jest ksiadz? W tym konkretnym przypadku to facet ktory pilnuje swojego biznesu. To zawod bardzo dochodowy,dobrze płatny. Pogonił dziecko bo nie chcial narażać siebie i swojej rodziny na straty. Każdy szanujacy sie biznesmen dba o swoje. Pozdrawiam panaP.
~ach 26-01-2017 16:01
a może dziecko poszło z własnej woli, chcąc wesprzeć WOŚP, nieświadome że tak zostanie potraktowane przez tzw księdza, patologię to ty masz w domu. Tzw ksiądz niech zgłasza do prokuratury - wyjdzie na jaw cała prawda o zajściu, świadkowie wszak są - a o honorze i prawdziwej miłości bożej w odniesieniu do tego tzw księdza proszę nie mówić !!!!!
~do | ~ach | 26-01-2017 16:16
do 16:01 | ~ach | Ano właśnie ...a może dziecko poszło z własnej woli " a może " ... zostało wysłane przez matkę " ? To po co ten " szum" , po co to wszystko piszecie , specjaliści od " może " swojego rodzaju " maryniści " ??? Piszcie raczej o morzu !!!
~ach 26-01-2017 16:35
zwolennicy WOŚP powiedzą że dziecko poszło z własnej woli, zwolennicy tzw księdza powiedzą że dziecko wysłała matka - nieważne. Prawda jest taka że tzw ksiądz który notabene naucza religii w szkole podstawowej, "prowadzi" parafię w której są i dzieci i dorośli nie powinien, a co więcej nie miał prawa powiedzieć do nikogo "wynocha", skoro zwróciła mu uwagę inna osoba dlaczego tak odezwał się do dziecka - czy honorowy i miłosierny człowiek w tym przypadku tzw ksiądz podwija ogon i ucieka do kościoła ? Do dzieci jest kozak ale do dorosłego już nie ? Już wiem po co te rolety antywłamaniowe sterowane pilotem na plebanii - będzie się miał gdzie barykadować przed parafianinami gdy w końcu przejrzą na oczy.
~do 16:35 | ~ach 26-01-2017 16:43
do | ~ach | Czy ty " inteligentny inaczej " twierdzisz , że każdy kto ma rolety w oknach , to się zabezpiecza przed sąsiadami , parafianami , przyjaciółmi czy przed złoczyńcami ??? ŻAŁOSNY lu ŻAŁOSNA JESTEŚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ach 26-01-2017 16:54
żałosny czy nie, może inteligencja inaczej ??? kto wie ??? straszne skarby musiał tzw ksiądz przywieść ze sobą, wszak na tej wiosce sami złoczyńcy czyhają na dobra kościoła... a podobnież Ksiądz Krystian zostawił na plebanii tylko syf i stół.....
~16:35 | ~ach | 26-01-2017 16:54
do 16:35 | ~ach cytuję : "Już wiem po co te rolety antywłamaniowe sterowane pilotem na plebanii" WOW ! Jesteś przedstawicielem producenta rolet antywłamaniowych sterowanych pilotem czy lemingiem sterowanym przez Michnika i Lisa ? Pilotem ???
~ach 26-01-2017 17:00
oddychaj miarowo, powoli...... uważaj tętno wzrasta ...... 20 sztuk chętnie bym tzw księdzu sprzedał wszak to zacny grosz.....
~16:35 | ~ach | 26-01-2017 17:02
do 16:35 | ~ach cytuję : "Już wiem po co te rolety antywłamaniowe sterowane pilotem na plebanii" WOW ! Jesteś przedstawicielem producenta rolet antywłamaniowych sterowanych pilotem czy lemingiem sterowanym przez Michnika i Lisa ? Pilotem ???
~ach 26-01-2017 17:05
i tylko nie wiem czy za tego leminga powinienem się obrazić ????? hmmmmm
~do 17:02 | ~ach 26-01-2017 17:06
do 17:02 | ~ach i tylko nie wiem czy za tego leminga powinienem się obrazić ????? hmmmmm Zapytaj " pilota " Michnika lub Lisa !Oni wiedzą wszystko " najlepiej !!! Ty nie jesteś od myślenia !!!
~ach 26-01-2017 17:11
uwaga ciśnienie niebezpiecznie wzrasta !!!! ale Balcerowicz musi odejść czy może zostać ? Widzę na łączach intieligiencję. Ech ci miastowi z Jeleniej Góry - światowcy, oni myśleć potrafią nie to co my buraki ze świ.
~ach 26-01-2017 17:17
a tak na marginesie - ja jestem od tego betonowego muru, w przyszłym tygodniu prezydent Trumf się zapowiedział, chce zobaczyć, na granicy z Meksykiem planuje takie postawić
~do 17:11 | ~ach | 26-01-2017 17:26
do 17:11 | ~ach | A tak na marginesie , to czy nie pora wyleżć z tego WSI-owego magla , za sterowanymi PILOTEM antywłamaniowymi żaluzjami ??? Za tymi żaluzjami w maglu w Bukowcu tTEŻ istnieje życie !!! A tego muru , betonowego , to nie próbuj obalać 1 Ten beton Trumpa może być twardszy niż beton , z którego konstrowano Twój mózg !!!
~ach 26-01-2017 17:44
oj ktoś tu się uniósł ... mózg jaki jest to jest, a w sumie to dobrze że jest ale tzw ksiądz nie miał prawa tak odezwać się do dziecka !!!
~do : 17:44 | ~ach | 26-01-2017 18:25
do : 17:44 | ~ach |: Jezeli : " ...ale tzw ksiądz nie miał prawa tak odezwać się do dziecka" !!!, to ... ... w takim razie również NIKT nie ma prawa , nie będąc nawet " tzw. "ŚWIADKIEM pisać " TAK " o księdzu !!! LEPIEJ MILCZEĆ !!!
~ach 26-01-2017 19:01
tzw ksiądz jest osobą publiczną ( tak to się chyba nazywa ) i karygodne zachowania należy piętnować, reagować na nie i nagłaśniać !!!
~do : 19:01 | ~ach | 26-01-2017 19:10
do : 19:01 | ~ach | Jednostronne , oparte na relacji i racjach tylko jednej strony / którą się bardziej lubi / piętnowanie nawet tzw. księdza jest zachowaniem karygodnym , które należy piętnować , reagować na nie i nagłaśniać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIEPRAWDAŻ ????????????????????????????????????
~ 26-01-2017 19:20
wosp zbiera i wszyscy wiedza na co widzimy to od 25 lat ksiadz zbiera na kazdej mszy na tace i nie wiadomo na co ida te pieniadze i wiecznie malo teraz na dach kosciola mu potrzeba ale najwazniejsze jest to ze nie mial prawa tak odezwac sie do dziecka teraz widac to nie jest powolanie tylko latwe pienidze ktore wydaje nie wiadomo na co
~do : 19:20 | ~ | 26-01-2017 19:31
do : 19:20 | ~ | Ja tam nie wiem , na co zbiera WOSP , czy więcej na dzieci czy na rodzinę Owsiaka . Ksiądz popełnił błąd :), bo powinien serduszka wykleić na każdej dachówce i dupeńce parafian siedzących na ławeczce w ogrzanym kościółku, i na fakturce VAT dla kazdego parafianina za oświetlenie jego kościółka . Wtedy by WSZYSCY WIDZIELI ???
~ach 26-01-2017 19:44
tzw ksiądz popełnił błąd ale rzeczą ludzką jest błądzić gdzieś to kiedyś usłyszałem, może przyznać się do tegoż błędu, wytłumaczyć swoje zachowanie a nie uciekać przed konsekwencjami swego zachowania. Ucieka tylko ten kto jest winny, czy takim zachowaniem przekonał kogoś do miłosierdzia bożego itp ? jaką dał zachętę młodej wolontariuszce ? jakie dał świadectwo kościołowi ? jeśli tak mam wyglądać ewangelizacja to raczej młodzieży do kościoła nie przyciągnie - zresztą ja sam wolałbym pojechać na Woodstock niż iść do takiego kościoła. Nie musi kleić serduszek, nie musi popierać WOŚP ale musi się zachować jak na kapłana przystało !!! a co do ciepłych ławeczek - ile kościołów jest nie ogrzewanych a mimo to ludzie przychodzą do nich, przychodzą się modlić a nie ogrzewać i tak było w tym kościele
~do : 19:44 | ~ach | 26-01-2017 20:05
do : do : 19:44 | ~ach | Przeczytaj uważnie tekst artykułu i spokojnie przea...lizuj ...Ty czytasz , że ksiądz , którego bez żadnych " uprzedzeń " łaskawie nazywasz tzw. księdzem jest winien i " powinien przyznać się do błędu " . Bo nie lubisz księży ? No to ja , równie prawdopodobnie twierdzę , że to tzw. matka , która czuje się winna wobec córki , bo nie miała dla niej czasu , gdyż wolała chodzć do pubu na piwo , niż się nią zajmować, teraz w poczuciu winy chce córce to wynagrodzić . A ja jestem świadkiem , że ksiądz był uprzejmy a dwunastolatka ordynarnie powiedziała , że tu będzie stała i ksiądz niech się ...odstosunkuje ! Udowodnisz mi , że tak nie było ? To dlaczego ma być tak jak Ty chcesz ? cdn.
~do 19:44 | ~ach | 26-01-2017 20:09
cdn . To już tak nie " działa " jak kiedyś , że wystarczyło napisać cokolwiek nieprzychylnego na kler lub PiS , żeby ... ... żeby jak za dotknięciem czarodziejskiej różki zmienić się ze " starego ,dziada bez podstawówki , z małej , zabitej dechami wiochy " w " młodego , wykształconego , z wielkiego miasta " ! To już tak nie działa i " se ne vratit '" !!!
~ 26-01-2017 20:29
Popieram mojego przedmówcę. Bez dowodów to sa tylko plotki a świadek może fałszywie zeznać i nikt mu tego nie udowodni.
~ 26-01-2017 20:47
Znam bardzo dobrze tegoż księdza. Poznałem go za czasów kiedy posługiwał w sw. Krzyżu w jeleniej górze. To bardzo dobry kulturalny człowiek o dobrym sercu. Z całą pewnością nigdy by tak nie powiedział do nikogo, ani do córki jak i do matki. Ta kobieta co zrobila to cale zamieszanie z calkowita premedytacją chciała zaszkodzić lub zrobić na złość księdzu. Teraz powinna zrobić rachunek sumienia i pójść do spowiedzi a następnie przeprosic księdza. Ukorzyć się i pocałować w rękę za te kalumnie i wiadro pomyj wylane na ksiedza!
~ 26-01-2017 21:14
bzdury w kowarach ksiadz wezwal policje zeby sobie rak nie brudzic to jest jedno znaczne to sa pisowcy kaczor zabronil swojim jakiej kolwiek pomocy na wosp i glupki robia tak jak on chce a mojim zdaniem kosciol nie powinien wtracac sie do polityki niech sie zajmie w swojim burdelu p...lami ktorzy krzywdza dzieci papiez napewno poparl by wosp bo wosp pomoga moje dziecko skozystalo z tej pomocy a ci ktorzy nie widza ile wosp kupila sprzetu to sa slepi albo zal dupe sciska ze madrzy ludzie co roku wrzucaja do puszek i nie tylko w polsce z wosp gra wiele ludzi w wielu krajach
~ach 26-01-2017 21:20
Skoro jest świadek to jest drugi głos, a były jeszcze inne osoby które mogą również to potwierdzić - może to tzw ksiądz powinien się zreflektować i przeprosić za swoje zachowanie. Kiedyś to może był bardzo dobry i kulturalny człowiek ale teraz coś go opętało i już taki nie bywa
~do : 21:20 | ~ach | 26-01-2017 21:34
do : 21:20 | ~ach | " kochany~`ach " ,że tak" polecę " / p/osłem Szczerbą ," świadków " jest dwóch , w tym ja jednym z nich :). A może Ty się wreszcie zreflektujesz i dasz sobie " siana " i " chwatit" ? " Iszczio raz ,szczio mnoga mnoga raz" - "TO SE NE VRATIT " !!!
~ 26-01-2017 21:37
ci co chwala tego ksiedza to chyba koledzy co sie razem z nim bawia z pieniedzmi z tacy
~agnieszka z kowar 26-01-2017 21:46
pożal sie Boże,miej w opiece prostych i tępych klechów,nie znam ksiedza którego znaczek istnieje na sprzęcie ratującym życie,asia kostrzyca-mocherze,matka,ojciec i olcia katolicy jeśli nie znasz komentarz wsadź sobie w buty!szkoda mi was wszystkich oślepiony motłochu-mame,córke ,wośp popieram,wam życze byście z tego sprzętu nigdy nie musieli korzystać i tu cisną się na usta samenieprzyzwoite słowa,ale jestem katoliczka i sie nie wypowiem dalej,modle sie o was prostaczki:P,pisowcy komentarze typu durna i takie tam,gdybyście nie byli anonimowi wepchnęłabym wam do gardła ,biada wam tępoto przyjdzie na was kres i to odszczekacie jak zmieni sie ustrój,gmin i ciemnogród!!!
~do : 21:46 | ~agnieszka z kowa 26-01-2017 22:01
do : 21:46 | ~agnieszka z kowar | Wepchnij sobie te zapisane ci lekarstwa do gardła a czopki z " drugiej trony " gardła ! Może czopki dają ci ukojenie i przestaniesz skowyczeć prostacki śmieciu ???
Chru 26-01-2017 22:48
Do &148. Ksiadz to dobrze platny zawód. Piszesz bzdury czlowieku. Pan ksiadz pilnuje swojego interesu,zeby jego bliscy mieli. Dziecko nie zebralo tylko zbieralo na wośp. Chytry plan to ma pan ksiadz ktory ma swoje wydatki. Przegonil dziecko bo taca byłaby lżejsza a wakache sie zblizaja, rodzina,potrzeby,wydatki. Po prostu pan ksiądz pilnowal swojego interesu
Chru 26-01-2017 22:52
Bardzo dobrze ze naglosnila pani ten incydent z tak zwanym ksiedzem. Facet ten jest osoba publiczna,trzeba im patrzec na rece. Nie jest wyjatkiem w tym zawodzie zwanym ksiedzem. Jest facetem ale skoro podjal sie tego fachu...do czegos to zobowiązuje prosze pana. Przyklad idzie z góry,w tym przypadku wstyd.
~Pi 26-01-2017 23:28
Pan Robert Czepielewski razem z matką wolontariuszki wywołali we wsi wojnę Polsko-Polską. Rozdmuchali niezłą awanturę na bazie w sumie drobnego nieporozumienia / pomówienia (zależnie z której strony patrząc na zdarzenie - bo redaktor i mama to jedna strona a proboszcz druga). Brawo redaktor! Z igły super widły !
~do Pi 27-01-2017 8:12
Nich tak twoją córkę ksiądz potraktuje.
~do 8:12 27-01-2017 8:36
Do przedmówcy powyżej... Jak potraktował ? Pobił ? Okradł ? Skąd wiesz jak było może prosił upominał raz, drugi raz, a że dziecko nie do końca kumate lub złośliwie i na przekór uparcie nie posłuchało to jak każdy człowiek może nie wytrzymał i powiedział co powiedział w co szczerze wątpię. A ci wielcy świadkowie niech się ujawnią i rozwiążą razem z ''mądrą inaczej mamusią'' całe to nieporozumienie w nadchodzącą niedzielę po Mszy Świętej.
~do 08:12 | ~do Pi | 27-01-2017 9:20
do 08:12 | ~do Pi |cytat : Nich tak twoją córkę ksiądz potraktuje. No to : niech ciebie jakaś córka lub chłopczyk ze swoją mamusią oskarży o molestowanie ! wtedy życzę ci ...dużo zdrowia ! A że to nieprawda ? Tłumacz się , że nie jesteś wielbłądem i ...przeproś koniecznie !!!
~ 27-01-2017 10:51
sprzet ktory jest zbierany przez wosp ratuje zycie pomaga to chyba taki swiety ksiadz ktory jest za zyciem dla przykladu sam powinien wrzucic nawet zebrac na mszy ale nie wiec o co tu chodzi niby sa za zyciem za pomoca ale nie pomoga to chyba jest zaklamanie
~ 27-01-2017 10:54
zawod ksiadz dobrze platny nic nie robia tylko kase zbieraja plebania jak hotel z gosposia czego wiecej chciec od zycia juz nie dziwi to ze mlodzi omijaja kosciol duzym lukiem klamstwo i obluda
~Ach 27-01-2017 11:18
Jak mnie niesłusznie oskarzy to pójdę do prokuratury skoro tzw ksiądz nie poszedł to jest coś na rzeczy. Świadkowie są i potwierdzają całe zajście. Nie dociera do Was ze tak było naprawdę nie będę przekonywał, gratulowac tzw księdzu takich przyjaciół a wam współczuję. Sytuacja miała miejsce a tzw ksiądz zachował się jak gbur i prostak. Dla mnie takim pozostanie na wieki.
~ 27-01-2017 12:42
caritas powienien wyjysc na ulice i zbierac datki na fundacje a nie podawac nr konta na ktore maja wplywac pieniadze nagraja reklame i czekaja i moze tu ich boli ze wosp sie bawi i zbiera takie wielkie sumy ze tylu znanych ludzi bierze w tym udzial tak samo jak nas normalnych polakow a co do ksiedza sa swidkowie tego co sie wydarzylo pod kosciolem jaka byla reakcja batmana co powiedzial taki swiety i klamie ze tak nie bylo
~zuza do Ach 27-01-2017 12:52
Słuchaj bo już nie rozumiem to kto ty jesteś on,ona czy ono, faktycznie dobrze piszą patologia ha ha ha.
~do wszystkich 27-01-2017 14:46
Pytanie do wszystkich ! to dziecko stało w drzwiach i zbierało pieniądze ?
~do zuza 27-01-2017 15:04
przyjmijmy że jestem ono, jakie to ma znaczenie ????? Patologia to wy jesteście - plują wam w twarz a wy że deszcz pada. Ty raczej dzieci nie masz bo nie wiesz o czym mowa - jak by zrobił coś więcej niż to wynocha to zamiast rolet w oknach kratki by widział. Nie byliście i nie widzieliście a komentujecie..... i twierdzicie że to nieprawda, podważacie wypowiedz świadków. Kompletne zera w moherowych berecikach zapatrzone w tzw księdza. Latając do lekarza pewnie unikacie sprzętu z serduszkiem....... obłuda na maxa, a jak trzeba leczyć to za wszelką cenę i nie ważne czym.... jak będziecie w szpitalu leczeni rozejrzyjcie się i poproście żebyście nie byli leczeni tym złodziejskim sprzętem, przyjdźcie do tzw księdza on was uzdrowi....
~Zuza 27-01-2017 15:45
A jak już będziesz wybierać się na tamten świat to zgłoś się do owsiaka a nie jak piszesz do tzw księdza i oby Cię piekiełko pochłonęło
~do Ach 27-01-2017 16:14
do Ach Czy ono , to Ach ma hemoroidy i dlatego nie może usiedzieć na ...i takie nadaktywne jest na tym forum ? Spróbuj czopki , nawet jak nie pomogą , to nie zaszkodzą ! Też nie byłeś świadkiem ale wiesz ....swoje i ...niech przeprosi ... Ja nawet mogę za tego księdza ciebie przeprosić publicznie ale najpierw przeproś swoich rodziców , żeś taki jesteś nieudany , chociaż na początku było dobrze , tylko póżniej tak się rowijałeś wbrew nim ...
~ 27-01-2017 16:20
Odp0wiedz do14.:46 ta dziewczynka stała obok wejścia do kościoła. JA również tam stałam i wielu parafian wszyscy widzieliśmy i slyszelismy słyszeliśmy słowa księdza pokazał całe oblicze swoje .
~do 16:25 | ~so *.jeleniagora.v 27-01-2017 16:43
16:25 | ~so *.jeleniagora.vectranet.pl |Ależ ty jesteś Yntelegentny WOW ! Zrobili na próbę i zapomnieli zabić ? I ...na patelnię , i ....naleśnik ? ŁOŁ !!! Całkiem nieżle , jak na s...mę twojego ojca , spuszczoną do kibla i urodzonego w inkubatorze - osadniku oczyszczalni ścieków ! Jestem POd wrażeniem ...
~ach 27-01-2017 17:21
patrzcie mohery, tyle zebrała WOŚP: 62 418 767 PLN
~ach 27-01-2017 17:32
w niedzielę w Jeleniej Górze przed ołtarzem w pierwszej ławce z szeroko dłońmi złożonymi, modląca się głośno prawdziwa katoliczka......obrońca niesłusznie pomówionego księdza..... aktywna komentatorka z jelonki, szczęśliwa posiadaczka pakietu z vectry, uczciwa, mówiąca o miłosierdziu bożym........ jak zakańczam tę dyskusję, szkoda prądu.
~ 27-01-2017 20:16
sa swiadkowie szlyszeli to co powiedzial ksiadz i dalej mochery w zaparte ze to dobry czlowiek
~ 27-01-2017 20:41
Czyli jak stała przy wejściu to sama sobie zasłużyła i tyle w temacie nie było zgody to won na druga stronę ulicy!
~do 20:16 | ~ | 27-01-2017 20:56
do 20:16 | ~ | sa swiadkowie szlyszeli to co powiedzial ksiadz i dalej mochery w zaparte ze to dobry czlowiek I są też " sa swiadkowie szlyszeli " , że " mochery " to nieiktórzy jednak piszą przez samo " h " ! Ja tam nie wiem :), czy jestem mocher czy moher ! Trudno żyć w takiej niepewności :) !
~ 27-01-2017 21:09
won czy wont
~agnieszka z kowar 27-01-2017 21:17
anonimusie ; gdybym cie spotkala na ulicy to bym ci wetknela cyjanek potasu wszystkimi dziurami w takim stezeniu ze nie zdazylbys zaskowyczec. szkoda ze czas krucjat sie skonczyl bo takie pomioty jak ty bylyby teraz w terenie a nie przed komputerami pisaly bzdury. gdzie twoja cywilna odwaga pisac anonimowo kazdy inteligentny inaczej potrafi. tfu.!
~do 21:09 | ~ | 27-01-2017 21:19
do 21:09 | ~ | Jeżeli to ma dotyczyć Ciebie szanowny to najlepiej będzie sp...iększaj :) !
~agnieszka z kowar 27-01-2017 21:33
anonimusie ; gdybym cie spotkala na ulicy to bym ci wetknela cyjanek potasu wszystkimi dziurami w takim stezeniu ze nie zdazylbys zaskowyczec. szkoda ze czas krucjat sie skonczyl bo takie pomioty jak ty bylyby teraz w terenie a nie przed komputerami pisaly bzdury. gdzie twoja cywilna odwaga pisac anonimowo kazdy inteligentny inaczej potrafi. tfu.!
~agnieszka z kowar 27-01-2017 21:53
anonimusie ; gdybym cie spotkala na ulicy to bym ci wetknela cyjanek potasu wszystkimi dziurami w takim stezeniu ze nie zdazylbys zaskowyczec. szkoda ze czas krucjat sie skonczyl bo takie pomioty jak ty bylyby teraz w terenie a nie przed komputerami pisaly bzdury. gdzie twoja cywilna odwaga pisac anonimowo kazdy inteligentny inaczej potrafi. tfu.!
~agnieszka z kowar 27-01-2017 22:16
anonimusie ; gdybym cie spotkala na ulicy to bym ci wetknela cyjanek potasu wszystkimi dziurami w takim stezeniu ze nie zdazylbys zaskowyczec. szkoda ze czas krucjat sie skonczyl bo takie pomioty jak ty bylyby teraz w terenie a nie przed komputerami pisaly bzdury. gdzie twoja cywilna odwaga pisac anonimowo kazdy inteligentny inaczej potrafi. tfu.!
~do agnieszka z kowar 28-01-2017 6:40
Kowary to nie miejscowość to stan umysłu jak widać obłąkanego umysłu hahaaha
~Gregor S. 28-01-2017 7:54
Wstydu rodzice nie maja! Że by dziec przymuszać do żebrania pewnie starszyzna nie miała na wino i wysłali ta sierotę z puszeczka pod pozorem jakiejś tam łorkiestry Lowsiaka.. A sa jakieś nagrania np. z cam z wypowiedzią księdza do tej małej czy może musimy wierzyć na słowo tej małej żebraczce.. Przypominam że państwo płacąc na NFZ-ZUS maja mieć zagwarantowane świadczenia lekarskie nie po to zabierają mi(nam) 14000tyś rocznie na służbe medyczną która w praktyce nie działa to co zbiera owsiik to jest 0,0001% budżetu rocznego na NFZ. Ksiąć dobrze zrobił też bym pogonił tego małego leminga.. brawo dla księdza!!!
~Gregor S. 28-01-2017 8:03
Wstydu rodzice nie maja! Że by dziec przymuszać do żebrania pewnie starszyzna nie miała na wino i wysłali ta sierotę z puszeczka pod pozorem jakiejś tam łorkiestry Lowsiaka.. A sa jakieś nagrania np. z cam z wypowiedzią księdza do tej małej czy może musimy wierzyć na słowo tej małej żebraczce.. Przypominam że państwo płacąc na NFZ-ZUS maja mieć zagwarantowane świadczenia lekarskie nie po to zabierają mi(nam) 14000tyś rocznie na służbe medyczną która w praktyce nie działa to co zbiera owsiik to jest 0,0001% budżetu rocznego na NFZ. Ksiąć dobrze zrobił też bym pogonił tego małego leminga.. brawo dla księdza!!!
~do gregory 28-01-2017 9:23
Gregory obszczymurku - wstydu to nie masz ty, jak twoja zasztajfiona matka będzie leżeć w szpitalu, konając w delirium, ty będziesz latał od lekarza do lekarza prosząc pomoc.... zerknij na te serduszka na aparaturze którą Owsiak kupi w tym roku do opieki nad seniorami - wspomnij swoje komentarze i opluwanie wolontariuszy WOŚP. z pomocą przyjdzie ci też ZUS i twoje ogromne składki....... wspomnisz wtedy WOŚP....... a jak twoje dziecko lub wnuczka się urodzi zerknij na pierwszą stronę w książeczce zdrowia którą otrzymasz - słuch dziecko będzie miało przebadany i serduszko WOŚP też tam będzie. zastanów się czy warto ......
~kasiunia 28-01-2017 11:16
Znam księdza juz parę lat i nie chce mi się wierzyć, że mógł tak powiedzieć. Może Pani ma inne pretensje i teraz taka zadyme robi. Nigdy nie uwierzę ze takie słowem z ust księdza padły.
~zuza do Ach 28-01-2017 16:45
I co mamuśka nerwy ci puszczają ? Zaczynasz wszystkich bluzgać ? Weź se na wstrzymanie, kup sobie piwo. Może jeszcze coś ci z tej puszki zostało. Wypij dla kurażu może się uspokoisz. A serduszko przyklej sobie na czoło i weź se koło i walnij się w czoło hahahahahaha.
~do zuza 28-01-2017 18:18
zuza - jak bym była mamą tej dziewczynki to bym sobie darował rozmowę z takim marginesem jak ty, idź jutro do kościółka i się zastanów nad sobą oraz pomódl się za nawrócenie tzw księdza z Bukowca
~do :18:18 | ~do zuza | 28-01-2017 19:10
do :18:18 | ~do zuza | zuza - jak bym była mamą tej dziewczynki to bym sobie darował ... Jakbyś był/ była , to zdecyduj si e ci do płci , bo ci gender wali w dekiel ! Idż do WC , zobacz czym obecnie siusiasz i ...zdecyduj się !!!
~do zuza 28-01-2017 19:17
zuza to chyba cie podnieca, anonimowo możesz użytkownikom forum pofikać - ciekawe czy w realu tez jesteś taki odważny ? a może tutaj dajesz upust swoim żalom i frustracjom ? szukasz ewidentnie zaczepki, może koledzy cie biją, naśmiewają się z ciebie ? kilkanaście ostatnich wpisów w żaden sposób nie nawiązuje do tematu ? ewidentnie jesteś jakiś zakompleksiony koleś.
~won 28-01-2017 19:27
Polacy powinni pogonić te watykańskie pasożyty.
~do :18:18 | ~do zuza | 28-01-2017 19:41
do :18:18 | ~do zuza | A ty odkompleksiony jakiś koleś nie jesteś przypadkiem nikim czyli anonimem i też kozaku nie fikasz anonimowo ? Nie pij tyle ...
~do zuza 28-01-2017 19:55
zuza nie unoś się, żyłka w oku ci strzeli
~do zuza 28-01-2017 19:57
zuza nie unoś się, żyłka w oku ci strzeli
~do zuza 28-01-2017 20:02
zuza nie denerwuj się bo ci pryszcz na czole strzeli
~do zuza 28-01-2017 20:05
a w poniedziałek do szkoły ...... i znowu koledzy będą dokuczać
~123 28-01-2017 21:44
Ty niby katoliku co ty robiłaś pod kościołem jak Ty wolisz błotko woodstoku?
~do apn-95-*-224-243.dynamic.gp 28-01-2017 21:54
Ano , ja do szkoły - ty do pracy .Mi będą dokuczać , tobie nie , tylko szef ci każe nurkować w szambie, ktoś musi te g...na POpchnąć !
~do won 29-01-2017 0:35
Aciebie ż...o-lemingu już dawno powinni zamknąć w Bolesławcu i leczyć elektrowstrząsami!
~do obrońców mamuśki 29-01-2017 0:57
Wasz poziom intelektu oraz wypowiedzi na tym forum jest poniżej zera! Nie sięgacie do stóp człowiekowi którego nazywacie tzw księdzem! On według was użył słowa wynocha a wy chamstwo jak te świnie w chlewie wiadro za wiadrem pomyj wylewacie na jednego człowieka! Leczcie się chyba ze już za późno to bardzo współczuje i bede się za was modlił bo tylko to pozostało...
~ 29-01-2017 19:51
te wpisy mile o ksiadzu to sam ksiadz wypisuje i jego swita
~ 30-01-2017 7:29
A drugą część wypisuje mamuśka i jej rodzinka i wszystko jasne.
~SOLO 12-02-2017 22:59
To Bóg przemawiał ustami ksiedza.
~ 4-03-2018 16:07
Ksiądz w Bukowcu to nie ksiądz tylko dla niego liczy się kasa i nic więcej i wiecznie obraża naszego świętej pamięci Księdza Krystiana Jurczyka który był złotym czlowiekiem dla niego nie liczyła się kasa tak jak ten i dlatego mało ludzi chodzi do kosciola nawet na pogrzebie na kazaniu oczernil naszego kochanego księdza z resztą jak zawsze gdzie mi się to bardzo nie podoba jak i innym bo ksiądz powinien być kochany a nie kasa kasa i odpycha ludzi od siebie nawet nie popatrzy prosto w oczy.
~ 30-07-2019 20:57
ODCZEP cie się od KSIĘDZA !!!
~ 30-07-2019 21:01
A tak wogole - to najwięcej mają do powiedzenia Ci, co nie chodzą do Kościoła , nie Modlą się i nie składają ofiar , na utrzymanie.Ale jak Pogrzeb- to idą do Tego znienawidzonego Księdza, - No!! bo co ludzie powiedza, kiedy będzie pogrzeb Świecki !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group