Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7303
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Co to były za regaty!

Wtorek, 27 sierpnia 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:15
Autor: Org
Region: Co to były za regaty!
Fot. Organizator
Na Zalewie Pilchowickim odbyły się w sobotę (24. sierpnia) II Otwarte Regaty Klubowe SKŻ. Wzięło w nich udział siedem łódek żaglowych (11 osób), w tym cztery nowe klasy Optimist, którymi po raz pierwszy żeglowały dzieci z niedawno uruchomionej szkółki żeglarskiej. Organizatorem było Stowarzyszenie Klub Żeglarski Horyzont.

Członkowie klubu, rodziny oraz goście, widzowie i turyści gorąco dopingowali swoich faworytów.
W klasie Optimist wygrała jedyna dziewczynka w tej klasie - Marcelina Hyży. Na dwóch drugich miejscach znaleźli się: Krzysztof Wawrzyniak i Jakub Zięcik, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Raniś.

W klasie Open (łodzie: Venus, Foka II i Omega) zwyciężył Sylwester Izydorczyk. Wszyscy byli zgodni, że regaty były dobrze zorganizowane. Cieszy też fakt, że na Zalew Pilchowicki wróciło żeglarstwo w pełnym wymiarze.

Na zakończenie regat prezes JOZŻ Stanisław Przędzielewski i komandor SKŻ Horyzont Zbigniew Rzeszutek wręczyli zwycięzcom dyplomy i puchary, życząc im dalszych sukcesów. Podziękowano także rodzicom i opiekunkom za duże zaangażowanie w funkcjonowanie szkółki i organizację regat.

- Wielkie brawa należą się instruktorowi Piotrowi Wawrzyniakowi, szefowi szkółki, który przy pomocy instruktora, kapitana jachtowego Ryszarda Wróblewskiego, w bardzo krótkim czasie potrafił tak dobrze przygotować dzieci do pływania – podkreśla Zbigniew Rzeszutek.

Do końca sezonu żeglarskiego na przystani SKŻ odbędą się jeszcze dwie większe imprezy żeglarskie: 8.09. - festyn dla dzieci oraz zakończenie sezonu żeglarskiego - 21.09. br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group