Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3760
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Co łączy Kowary i Wenecję?

Czwartek, 22 lutego 2018, 7:15
Autor: WAC
Kowary: Co łączy Kowary i Wenecję?
Fot. Użyczone/Paweł Perłowski
W Szkole Podstawowej nr 3 w Kowarach kończy się realizacja projektu edukacyjnego „Wenecja Karkonoszy”.

Nazwa projektu, który od wrześniu ubiegłego roku realizuje Stowarzyszenie „Przyjazna Trójka” w partnerstwie z kowarską Szkołą Podstawową nr 3 oraz Nadleśnictwem „Śnieżka” nawiązuje do pewnego podobieństwa Kowar do słynnego włoskiego miasta. Polega ono na dużej liczbie mostów, jakie wybudowano w obu tych miastach. W niewielkim mieście nad Jedlicą jest ich ponad 50.

W zajęciach, w ramach projektu, którego celem było pokazanie tego nie zawsze docenianego waloru Kowar brali udział wszyscy uczniowie kowarskiej „Trójki” . Ci z klas starszych podczas zajęć teoretycznych uczyli się robić zdjęcia, spotykali się z edukatorami z Nadleśnictwa "Śnieżka", zaś w terenie mierzyli i fotografowali kowarskie mosty i kładki. Obserwowali też i zbierali informacje o żyjących w ich pobliżu zwierzętach i rosnących roślinach. Młodsi mieli specjalne zajęcia edukacyjne z leśnikami.

Poza korzyścią edukacyjną dla uczniów, na realizacji projektu skorzystała też szkoła. Jej wyposażenie wzbogaciło się o sprzęt jaki był wykorzystywany na zajęciach, czyli między innymi: aparaty fotograficzne, dalmierz laserowy, taśmy miernicze, mikroskopy, zestaw edukacyjny "Walizka ekobadacza", preparaty biologiczne, lupy i rzutnik.

Na realizację projektu „Wenecja Karkonoszy” Stowarzyszenie „Przyjazna Trójka” uzyskało dofinansowanie w wysokości około 13,5 tysiąca złotych w ramach programu grantowego pn. ”Inicjatywy Społeczne Po Stronie Natury Edycja 2017”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group