Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9019
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Co dalej z pałacem w Sobieszowie?

Piątek, 27 lutego 2015, 8:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: Org
Region: Co dalej z pałacem w Sobieszowie?
Fot. Organizator
W siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego odbyło się posiedzenie Społecznego Komitetu Odbudowy Pałacu w Sobieszowie. Wzięło w nim udział sześciu z siedmiu członków komitetu. Jakie ustalenia na nim zapadły i co dalej z pałacem w Sobieszowie?

Komitet został powołany w październiku 2013 r. przez dyrektora parku i składa się przede wszystkim z przedstawicieli jednostek finansów publicznych w osobach: Ivo Łaborewicz – kierownik Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze, Stanisław Firszt – dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach, Wojciech Kapałczyński – Wojewódzki Konserwator Zabytków Delegatury w Jeleniej Górze, Krzysztof R. Mazurski – prof. dr hab. miłośnik przyrody, autor wielu publikacji krajoznawczych, Elisabeth von Küster – właścicielka Pałacu Łomnica, Janusz Korzeń – urbanista, architekt, redaktor naczelny „Karkonoszy” oraz Janusz Wojtas – prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Krzysztof Frąckowiak i Katarzyna Weiss przedstawili koncepcję pokonkursową wykonaną przez Pracownię Architektury 1997 z Poznania oraz dotychczasowe dokonania Pracowni Architektonicznej, m.in. przebudowę Narodowego Banku Polskiego w Łodzi i w Warszawie, budowę nowej siedziby Telewizji Polskiej Oddział w Poznaniu, budowę Kolegium Europejskiego im. Jana Pawła II w Gnieźnie czy Uniwersytetu Adama Mickiewicza – Kolegium w Pile. Projekty te dotyczyły zarówno budynków nowych, jak i zabytków, gdzie rolą Pracowni było przystosowanie tych obiektów do pełnienia nowych funkcji (często edukacyjnych) z zachowaniem i dbałością o detal architektoniczny i w uzgodnieniu ze służbami konserwatorskimi.

Następnie dokładanie omówiono koncepcję architektoniczno-rewitalizacyjną Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego – Pałac Sobieszów. Kolejne posiedzenia komitetu będą zwoływane na bieżąco w miarę postępu prac.

Odpowiedź na pytanie „Co dalej z pałacem w Sobieszowie” mieszkańcy otrzymają natomiast 9. marca 2015 ( poniedziałek) o godz.17.30 na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa. W MDK "Muflon" na ten temat wypowie się Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group