Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6910
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co dalej po nawałnicy? Miasto liczy straty

Piątek, 14 czerwca 2013, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 15 czerwca 2013, 8:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Co dalej po nawałnicy? Miasto liczy straty
Fot. Angela
Strażacy w dalszym ciągu kilkanaście razy dziennie wypompowują wodę z piwnic i studni, a miasto szacuje ile pieniędzy pochłonie tegoroczna nawałnica. W środę po kilka razy strażacy wyjeżdżali do Maciejowej, Karpnik, Wojcieszyc i Kowar. Byli też przy ul. Kamiennogórskiej i Kwiatowej w Jeleniej Górze. We wtorek wyjazdów do podtopień było 16. Miejsca niemal te same.

- Cały czas otrzymujemy zgłoszenia z prośbą o pomoc. W ostatnim czasie mieszkańcy proszą głównie o wypompowanie brudnej wody ze studni, ale nie brakuje też zalanych piwnic czy pomieszczeń gospodarczych – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

- Cały czas szacujemy straty, na środę była to kwota około 200 tys. zł – mówił zastępca prezydenta miasta Hubert Papaj. – Głównie są to uszkodzenia dróg, ciągów pieszych. Podtopionych domów mamy kilka. Na szczęście nie był to tak potężny kataklizm, jak w zeszłym roku, ale poszkodowani też są. Jak w każdym przypadku klęsk żywiołowych miasto ma zarezerwowane pieniądze na pomoc dla mieszkańców, możemy też o nią wnioskować do Urzędu Marszałkowskiego. Jak zawsze przy tego typu zdarzeniach będą powoływane komisje, które oszacują straty i poinformują o jakie wsparcie poszkodowani mogą się starać. Nie mamy konkretnych terminów udzielania pomocy, ale postaramy się by było to jak najszybciej. Wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – dodaje Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group