Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7553
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co da remont przy Castoramie

Poniedziałek, 6 września 2010, 8:52
Aktualizacja: Wtorek, 7 września 2010, 7:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Co da remont przy Castoramie
Fot. TEJO
Nowe dywaniki asfaltu już są na przebudowywanym skrzyżowaniu przy Castoramie. Otwarto także część chodników. Jednak kłopotów w tym newralgicznym miejscu nie brakuje. Czy po zakończeniu prac korki znikną?

W weekend nie działały światła i ruchem kierowała policja. O ile wczoraj (niedziela) przez skrzyżowanie dało się przejechać w miarę płynnie, o tyle dziś znów zacznie się męczarnia w potężnych (jak na Jelenią Górę) korkach. Kierowcy autobusów odnotowują rekordowe spóźnienia, co często komplikuje plany pasażerów. Ci – aby dotrzeć na miejsce – muszą wybierać wcześniejsze autobusy wpisując w plany ewentualne spóźnienie.

Choć sytuacja wciąż jest niełatwa, do końca prac już bliżej niż dalej. Drogowcy zapowiedzieli, że jeden z najbardziej kłopotliwych remontów zakończy się pod koniec września. Pytanie: czy rzeczywiście skutkiem prac będzie ułatwienie ruchu w tym strategicznym miejscu. Nie brakuje zmotoryzowanych, którzy twierdzą, że modernizacja pomoże niewiele. Zdaniem innych lepsza byłaby budowa ronda lub (na co nie było środków) – bezkolizyjnej estakady.

Dodatkowym utrudnieniem w tym miejscu jest plama oleju "zgubionego" przez jedną z koparek. Zanieczyszczenie ma zneutralizować straż pożarna.

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group