Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5299
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieszą się życiem mimo przeciwności losu

Piątek, 8 lipca 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cieszą się życiem mimo przeciwności losu
Fot. Angela
Stowarzyszenie Ludzi Ciekawego Życia działające przy Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych otrzymało wpis do rejestru i działa już pełnoprawnie i na całego. Zaprasza do aktywności jak największą liczbę osób niepełnosprawnych i sprawnych, którzy w życiu chcą coś ciekawego dokonać i zobaczyć.

Organizacja liczy 22 członków i całe grono sympatyków. Jego prezesem został Adam Smolnik, z inicjatywy którego klub działał już od dwóch lat. Wiceprezesami zostały dwie panie: Danuta Glinda i Łucja Zawiła. Funkcje sekretarza objęła Anna Stankiewicz, a skarbnika Beata Białokryty.

Celem tego stowarzyszenia jest aktywizacja niepełnosprawnych, zachęcenie ich do wyjścia z domu, poznania nowych miejsc i ludzi oraz wymiana wspólnych doświadczeń.
– Jako stowarzyszenie chcemy organizować wycieczki, wykłady, prelekcje, imprezy integracyjne i wiele innych. Mamy mnóstwo pomysłów i systematycznie będziemy je realizować. Zapraszamy do kontaktu z nami i uczestnictwa w naszych inicjatywach – mówi pan Adam Smoliński, prezes SLCŻ.

Jednym z pomysłów, które realizuje Stowarzyszenie Ludzi Ciekawego Życia, jest utworzenie grup wsparcia dla ludzi, którzy zwyciężyli walkę z rakiem i są po operacjach jelita grubego, mają wstawiony rozrusznik serca, czy stracili węch. Są to stowarzyszenia jeszcze nie zarejestrowane, ale już prężnie działające.

- Jestem żywym przykładem na to, że można pokonać chorobę i cieszyć się życiem nawet będąc niepełnosprawnym – mówi pan Adam Smoliński, który przezwyciężył raka. Stowarzyszenia nawiązały też współpracę z oddziałem dializy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group