Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7404
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicznie wybierają dzisiaj swoją radę

Niedziela, 26 kwietnia 2015, 13:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 7:16
Autor: Mea
Jelenia Góra: Cieplicznie wybierają dzisiaj swoją radę
Fot. Mea
– Wiele jest do zrobienia, by Uzdrowisko Cieplice wróciło do lat swojej świetności i o to powinna walczyć Rada Cieplic – podkreślali mieszkańcy uzdrowiskowej części tej jeleniogórskiej dzielnicy, którzy dzisiaj (26.04) zdecydowali się zagłosować na radnych do Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”.

To już drugie wybory do Rady Cieplic, która działając społecznie może zgłaszać jedynie wnioski do Rady Miasta i prezydenta. Mimo to udało się w minionej kadencji zrealizować kilka planów m.in. na stadionie przy ul. Lubańskiej powstał skatepark, zmieniono też organizację ruchu na ul. Fabrycznej, która stała się częściowo trasą jednokierunkową, dzięki czemu jest mniejszy ruch, a piesi czują się bezpieczniej.

- Trzeba uporządkować uzdrowiskową część Cieplic nie tylko w sensie usunięcia śmieci, ale również w kwestiach formalnych gruntów. Powstały już nowe miejsca parkingowe, organizowana jest akcja sprzątania Cieplic, rozwinęła się też działalność świetlicy środowiskowej – przypomniał pan Piotr z Cieplic.

Ciepliczanie chętnie brali udział w głosowaniu. – Zawsze uczestniczę w wyborach, bo jest to mój obywatelski obowiązek. Zagłosowałam na dwie osoby, które znam - jedna z doświadczeniem, a druga młoda, ale pełna pomysłów. Chciałabym, by centrum Cieplic rozkwitło – powiedziała Joanna Kawiakoc.

- Głosowałem na trzech kandydatów, bo znam ich osobiście i wiem, że udzielają się społecznie oraz działają na rzecz Cieplic – dodał pan Piotr.

- Ubolewam nad tym, że mogą głosować jedynie mieszkańcy centrum Cieplic, tego uzdrowiskowego, bo działalność Rady Pomocniczej sięga całej dzielnicy. Chciałabym, by zmniejszono czynsze za wynajem miejsc sklepowych, które są takie same jak w centrum Jeleniej Góry – zaznaczyła pani Magdalena.

- Głosowałam na młodego człowieka, który jest bardzo uczynny i wiem, że może wiele zdziałać na rzecz Cieplic. Mam nadzieję, że zostaną wyremontowane wreszcie drogi i chodniki w naszej okolicy – stwierdziła Marianna.

Komisje wciąż czekają na wyborców. - Rano była małą frekwencja, ale liczymy na to, że po południu się zwiększy. Nie było żadnych incydentów. Głosowanie odbywa się spokojnie – mówiła Iwona Jana, przewodnicząca komisji nr 35 w Cieplicach.

Swój głos można oddać do godz. 19.00. Warto podkreślić, że można postawić krzyżyk przy każdym kandydacie, czyli od 1 do 15. Uprawnieni do głosowania są jedynie mieszkańcy Uzdrowiska Cieplice, nie całych Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group