Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5608
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciepliczanie walczą o „ludzki” regulamin Parku Zdrojowego. Protestują i zbierają podpisy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 września 2012, 7:13
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 10:40
Autor: mea
Fot. mea
Około 40 osób przyszło wczoraj (26 września) po południu do siedziby Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” na znak protestu przeciw regulaminowi Parku Zdrojowego, który uchwalili miejscy radni. – Chodziłem z psem do parku 50 lat i dalej będę chodził – tak skomentował zakaz przebywania w parku osób z psami jeden z uczestników protestu. – Czy rowerzyści mają fruwać nad tym parkiem, żeby dostać się np. do Parku Norweskiego lub na wały?– pytali oburzeni cykliści.

- Dostałam wczoraj upomnienie od strażnika miejskiego za wejście z psem do parku, ale gdy tłumaczyłam mu, że przy tym wejściu nie ma tablicy informującej o takim zakazie, nie chciał nawet ze mną podejść, by to sprawdzić. Taki zakaz to dyskryminacja – podkreślała Iwona Zdrojkowska, mieszkanka Cieplic.

Ciepliczanie zwracali uwagę na absurdalność przepisów. Rowerzysta nie może wjechać na teren parku, ale osoba na wózku np. elektrycznym już tak. Obcokrajowcy nie mają możliwości przeczytania regulaminu, bo jest napisany tylko po polsku. – Przykro nam, że tzw. Rada Cieplic nie ma mocy sprawczej i może jedynie pisać pisma, które jak widać niewiele dają, skoro zamknięto Park Zdrojowy dla połowy Ciepliczan, czyli rowerzystów i osób posiadających psy. Przecież park został stworzony po to, żeby każdy mógł z niego korzystać – mówił Zbigniew Wachowski, ciepliczanin.

Uzgodniono, że do przewodniczącego Rady Miasta Jeleniej Góry trafi pismo z podpisami obecnych na radzie ok. czterdziestu ciepliczan, w którym zawarte będą postulaty zmiany regulaminu Parku Zdrojowego, dotyczące udostępnienia tego terenu dla cyklistów oraz dla osób z psami, po wyznaczeniu tras rowerowych oraz terenu do spacerów dla osób z psami.

- Cieszę się, że przyszło tak wiele osób, aby walczyć o zmiany w regulaminie, które postulowaliśmy już wcześniej. Jednak teraz, z poparciem ciepliczan, mamy szansę wyegzekwować nowe zasady w parku, który przecież jest naszym wspólnym dobrem – powiedział Robert Futerhendler, przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (157) Dodaj komentarz

~jeronimo 27-09-2012 7:40
ja jestem za wpuszczeniem psów do parku, ale jak złapałbym właściciela, że nie sprząta po swoim pupilku kupki, to mandat 1000 zł. na utrzymanie czystości w Parku
giersdorf 27-09-2012 7:45
Tak, tak... Idźmy dalej: zakaz wchodzenia z laskami, kulami i wózkami inwalidzkimi (to też na kołach!!!!) Nie zdziwiłbym się jakby zamontowali bramki z biletami aby można było przejść przez cudowny, wspaniały PARK. W tym chorym kraju najlepiej wychodzą: NAKAZY, WYKAZY, UKAZY, ROZKAZY, ZAKAZY. Aby zgnoić, aby dokopać...
~Bacutil 27-09-2012 8:02
Niech pieski srają jak najwięcej, gdzie popadnie! Nie przyszło Wam do łbów drodzy "hodowcy", że wszechobecne gówna Waszych pupili mogą także komuś przeszkadzać? Czy Ciepliczanie jak i wszyscy inni odwiedzający ten park nie zasługują na miejsce bez psiego odchodu? Niech przynajmniej Park Zdrojowy pozostanie nieosraną enklawą w tym mieście! "– Chodziłem z psem do parku 50 lat i dalej będę chodził – tak skomentował zakaz przebywania w parku osób z psami jeden z uczestników protestu. –" Drogi Panie - mentalnie pozostał Pan w komunie jak widać na wieki. Pieski srały przez 50 lat w parku i dalej będą s...ć, a co?! Luuuudzie - nie pozwólmy się lekceważyć!!!!
~do Bacutil 27-09-2012 8:06
Czy nie miesci się w Twojej głowie, że sprząta się po swoim psie - to Ty jestes pozostałoscia komuny. Człowieku sądzisz innych po sobie !!!
~T.S. 27-09-2012 8:07
Podpisuję się pod tym zdecydowanie... Park jest piękny, więc niech cieszy wszystkich, a nie tylko tych "wybranych" Mam nadzieję, że radni się obudzą! Przecież to my wszyscy (nie kuracjusze) głosowaliśmy na poszczególnych radnych.., i napewno nie po to aby wielu osobom odebrali przyjemność korzystania z tak pięknego parku!!! Drodzy radni... przy urnach wyborczych, to my wyborcy możemy postawić wam zakaz... do rady miasta! Pozdrawiam.
~wyborca1 27-09-2012 8:08
Ja nic nie wiedziałam o spotkaniu - gdzie było ogłoszenie ??? !!
Locke 27-09-2012 8:13
A mój podatek od psa miastu się podoba?
~aaab 27-09-2012 8:17
Kochani właściciele piesków. Jestem bardzo zadowolony że nie wolno wchodzić z psami do parku. Generalnie gdyby to zależało odemnie to bym w ogóle zabronił wyprowadzanie psów. Nie mam nic przeciwko pieskom tylko sadystom włascicielom którzy się nad nimi znęcają i trzymają je w ciasnych mieszkaniach i nie dorośli do tego aby po nich sprzątać gówienka, które te stworzonka niestety robią wszędzie gdzie im się zachce.
~do bacutil 27-09-2012 8:18
Kultura głupcze!
~aaab 27-09-2012 8:22
Kochani właściciele piesków. Jestem bardzo zadowolony że nie wolno wchodzić z psami do parku. Generalnie gdyby to zależało odemnie to bym w ogóle zabronił wyprowadzanie psów. Nie mam nic przeciwko pieskom tylko sadystom włascicielom którzy się nad nimi znęcają i trzymają je w ciasnych mieszkaniach i nie dorośli do tego aby po nich sprzątać gówienka, które te stworzonka niestety robią wszędzie gdzie im się zachce.
~SARBLE 27-09-2012 8:23
Mamy takich radnych, jakich sobie wybraliśmy:( Teraz widać jak liczą się z naszym zdaniem i jak nas wyborców traktują :(
~ 27-09-2012 8:27
Widzialam wiele srajacych psow w parku, ale NIGDY nie widzialam, zeby jakikolwiek wlasciciel po nim sprzatal. Pan, ktory 50 lat chodzil z pieskiem po parku niech udowodni, ze po nim sprzatal. Na pewno nie. Wiec nie ma sie o co rzucac.
~ 27-09-2012 8:30
Do 08:06- ciekawe, czy widziales kiedykolwiek w parku, ze wlasciciel ma szufeleczke i woreczek na göwienka!!! pyskujesz, a rzeczywistosc w parku byla inna: mianowicie osrana przez male, duze i srednie pieski.
~SARBLE 27-09-2012 8:32
do~aaab - każdy sądzi według siebie. Pies jest bardziej inteligentniejszy od ciebie, więc może jakieś zakazy dla ciebie by się przydały:)
~Ja 27-09-2012 8:33
Nas...ć tym właścicielom psów na wycieraczkę to się nauczą sprzątać.
~jeżozwierz1 27-09-2012 8:37
Kto za powrotem oddzielenia Cieplic od Jeleniej Góry - ręka w górę!
~ja 27-09-2012 8:38
Też mam psa, niedużego. I nie chodzę z nim do parku, bo obydwoje boimy się dużych psów biegających luzem. Trzy razy byliśmy zaatakowani przez duże psy - mąż musial naszego trzymać wysoko nad głową, gdy tamte podgryzały go po nogach. Jeżeli psy w parku, to koniecznie na smyczy. Wtedy my też będziemy się tam czuć bezpiecznie. A zresztą z psem czy bez, malo przyjemnie jest gdy obcy pies podbiega i nawet tylko wącha.
~Any 27-09-2012 8:38
Najgorsze są rzucane pety papierosowe dookoła ławek i nie tylko. Gówienko rozpuści się i użyźni rośliny. Resztka papierosa najwyżej zatruje środowisko. Pety wyrzuca się wszędzie! Całe miasto nimi upstrzone! Nawet posprzątać jest je ciężko. To dopiero brak kultury!!!
~sumienie 27-09-2012 8:39
Przecież to jest proste,chcesz iść z pieskiem/psem do parku b.proszę .MASZ mieć przy sobie wszelkie niezbędne rzeczy do usuwania KUPY po swoim. przyjacielu. W Nowym Jorku każdy który opuszcza swoje mieszkanie ma obowiązek noszenia ww sprzętu ,nie ma kara od 100do 500$ w zależności od wielkości psa.
~oki 27-09-2012 8:39
Myślałem że ludzie w Cieplicach mają choć krztę przyzwoitości, więc może i ludziom pozwolić się załatwiać w tym parku a co człowiek gorszy od psa?
~ 27-09-2012 8:45
Owszem, pies jest inteligentnym stworzeniem. Ale nie na tyle, by zalatwiac sie do ubikacji. Sra, gdzie popadnie- taka jest prawda.I nikt po tych inteligentnych stworzeniach nie sprzata. Ja jezdze 2 razy do roku do Uzdrowiska. Place za pobyt sama. I nie mam zamiaru, gdy biegam po parku ciagle uwazac, zeby nie natrafic na BOMBE waszych inteligentnych ulubiencow. PS. Sama mam psa. Ale po nim sprzatam, bo mieszkam w De i tu psie göwienko kosztuje 50 Euro. Szufeleczka+woreczek= na spacerek. I po problemie.
~do aaab 27-09-2012 8:46
Na tej samej zasadzie- zakazać produkowania odpadów bo są durnie, którzy wywożą je do lasu, zakażac jeździć samochodami bo są durnie , którzy jeżdżą po kieliszku itp... Po prostu trzeba uczyć ludzi kultury i egzekwować nakaz sprzątania po psie ( po sobie też) i trzymania psa na smyczy. Nauczyć ludzi kultury , a nie zamykać pół miasta.
~pino 27-09-2012 8:48
srał to pies a na rowerze jezdzić po parku dalej będę a SM niech się weżmie za pijących w parku .Za rower lub psa mandat a gdzie są jak ekipa chleje to żadnego c...ha nie bo się boją podejść.
~pan psa 27-09-2012 8:58
Mimo, że sam mam psa jestem za zakazem wprowadzania psów do parku, a to dlatego, iż większość naszego oświeconego społeczeństwa jeszcze niedorosła do sprzątania po swoich psach, a znając sytuację jaka jest na osiedlowych trawnikach, to zakazy i mandaty nic by nie dały, a park byłby kolokwialnie pisząc ZAs...y po kostki.
~pan psa 27-09-2012 8:59
PS. a z psem to na wały na pola - kawałek można się przejść i pies może tam defekować do woli i gdzie chce...
~ 27-09-2012 9:05
do 08:46- jaka metode "uczenia ludzi kultury" proponujesz? Czemu w innych krajach po pieskach sie sprzata, w Pl nie? W jaki sposob egzekwowac nakaz takiego sprzatania? W innych krajach wystarczy, by w parkach postawic automaty z papierowymi jednorazowymi szufelkami i workami. Gwarantuje ci: taki automat bedzie stal w polskim parku nie dluzej 10 minut. Ukradna go, wyrwa z korzeniami. Do czegos sie tam przyda......
~Tubylec 27-09-2012 9:08
Tylko raz byłem w parku zdrojowym po remoncie i nie mam ochoty więcej tam chodzić dopóki nie bedą egzekwowane zakazy spacerów z psami oraz wjazd rowerami. Co chwile musiałem uciekac na boki przed rozpędzonymi cyklistami i na kazdym kroku napotykałem na psy załatwiające potrzeby nie tylko na trawniku czy w kwiatkach, ale nawet wprost na ścieżkę. Niejednokrotnie spacerowicze byli obszczekiwani i atakowani przez spuszczone ze smyczy psy. Park ma służyć bezpiecznemu wypoczynkowi a nie jako łączka do wyposzczania kundli i ścieżka rowerowa. Do parku norweskiego lub na wały mozna dojechać normalną drogą, niekoniecznie po nogach spacerowiczów. Wokół Cieplic jest wystaczająco dużo terenów gdzie można wyprowadzić psa żeby sie wybiegał i nie tylko.
~ 27-09-2012 9:14
Bardzo popieram tubylca. Park to nie sralnia ani nie miejsce wyscigow rowerowych. Nie ma byc tez miejscem spotkan okolicznych meneli. Tylko...JAK TO EGZEKWOWAC W TYM KRAJU?????
~sumienie 27-09-2012 9:20
Nie denerwujcie się posłuchajcie ,powspominajcie to se uż ne wrati;http://www.youtube.com/watch?v=5A1KZKksGKE
~do 9 05 27-09-2012 9:20
Po to są służby ( policja, straz miejska), by egzekwowac. Karać, karać ( ale winnych , a nie stosować odpowiedzialność zbiorową - to njaprostsze . Cywilizowani ludzie dbają o porządek gdziekolwiek by nie byli. Widocznie jesteśmy jeszcze mniej cywilizowani niz inni . Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?.
~AA 27-09-2012 9:24
Ot i macie teraz smak władzy. Jarenimo ma rację. Mandat lekiem na wszystko i kasa będzie . Za rzucanie petów łupim ze slonecznika papierki . Własciciel psa, nosi ze soba woreczek i się pochyla (gimnastyka) i nie ma co się wstydzić. Nie wszyscy jesteśmy szlachta. Czy nie ma tam kogoś zbliżonego do Salomona?
~ 27-09-2012 9:26
"Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?."......dobre pytanie. Wystarczy spojrzec na domostwa i obejscia na polskich wsiach. I tu nie chodzi o biede! a w miastach pobazgrane fasady przez gowniarzy? a smieci po ulicach, rowach, parkach? opony i plastiki? nie da sie wszystkiego wymusic, wyegzekwowac. Nie da sie na kazdym rogu i w kazdym parku postawic policjanta strzegacego ladu i porzadku.Jak wypedzic chore nawyki w tym kraju? Milosc do psa- owszem, piekne uczucie. A milosc do blizniego? ktory moze boi sie wolnobiegajacego psiura, srajacego po skwerkach? Psie odchody sa siedliskiem milona bakterii. Ktos glupio napisal, ze sie "rozpusci"...taaaaaaaa...w domu na dywanie chyba. I twoje dzieci beda to wdychac.
~ 27-09-2012 9:31
Kontakt z psimi odchodami grozi ryzykiem infestacji pasożytami przewodu pokarmowego, m.in. tasiemcem psim, bąblowcem oraz glistą psią (toksokaroza), a także bakteriami chorobotwórczymi (głównie salmonellą) oraz pierwotniakami (toksoplazmoza). Według badań przeprowadzonych w USA rzeki i strumienie przepływające przez obszary zurbanizowane zanieczyszczane są olbrzymimi ilościami bakterii fekalnych pochodzących z psich odchodów, zwłaszcza po intensywnych opadach. Szczególnie problematyczne jest przy tym skażenie wód pałeczką okrężnicy (Escherichia coli). Badania zweryfikowały przy tym pogląd, że to nieszczelne systemy ka...lizacji odpowiadają za zanieczyszczenia wód w rejonach zurbanizowanych. To psie odchody.
~ven 27-09-2012 9:33
Pieski-rzecz jasna, że jestem za tym, by mogły..., ale niestety z drugiej strony istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że wielu ludzi nie będzie sprzątało po pupilach. Tu, gdzie mieszkam, ciągle była osiedlowa walka o to, aż w końcu ludzie zaczęli tak mocno się burzyć, że wychodzili do każdego kogo zauwazyli i na całe osiedle robili rumor, niektórych sąsiadów nawet niektórzy ponagrywali i puścili w sieć. pomogło! Oczywiscie na razie tylko około połowa mieszkańców osiedla sprząta po psach, ale jednak to wielki sukces. Przede wszystkim nie można pozostać biernym. Nie można sobie gwizdać pod nosem-jakie to niekulturalne, ale otwarcie wygłaszać swoje oburzenie, gdy widzimy kogoś kto zostawia pakiecik na trawie i czmycha gdzieś za róg. Wtedy jedynie może zajść porządek.
~ 27-09-2012 9:36
Lekarze w Anglii walczyli o wzrok dwuletniej dziewczynki. Dziecko zakaziło się chorobą przenoszoną przez psie kupy. Dziewczynka spacerowała z mamą w parku i w pewnym momencie się przewróciła. Pech chciał, że ręką trafiła w psie odchody. Sekundę później brudną dłonią dotknęła oka. To wystarczyło by pasożyty z psich ekskrementów zaatakowały oko dziecka. Teraz lekarze walczą, żeby dziewczynka go nie straciła. Jeśli kuracja się nie powiedzie, konieczne będzie usunięcie gałki ocznej. Inaczej pasożyty mogłyby zaatakować mózg i zabić dziewczynkę.
~ven 27-09-2012 9:37
... i nie liczmy na straż miejską, bo również nie realne jest, by chodzili regualarnie przez całe dnie po parku i zajmowali się tą sprawą. To my najwięcej możemy, a nie wiele to kosztuje. Niektórzy jednak boja się zwrócić uwagę, bo ktoś nam odpyskuje? Absurd! Niech pyskuje, ale uwierzcie mi, że nastepnym razem nie będzie taka osoba juz chętna do tego, by zaryzykować. Raz , drugi i w końcu albo sie przeniesie w inne miejsce z pieskiem, albo faktycznie będzie w kieszeni nosiła woreczek. KOLEJNA SPRAWA-ROWERY.... Tutaj jednak jestem mocniej za walką o to by przywrócić prawo do poruszania się rowerami. Brak słów, na tak chorą ustawę. Ktoś ją stworzył, czyli ktoś może ją zmienić.
~do 9 05 27-09-2012 9:40
Po to są służby ( policja, straz miejska), by egzekwowac. Karać, karać ( ale winnych , a nie stosować odpowiedzialność zbiorową - to njaprostsze . Cywilizowani ludzie dbają o porządek gdziekolwiek by nie byli. Widocznie jesteśmy jeszcze mniej cywilizowani niz inni . Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?.
~ven 27-09-2012 9:41
Nie mówię, że cały park ma być udostępniony dla rowerów, ale czy naprawdę aż tak trudno było stworzyć choć jedną, góra dwie (po każdej stronie parku) aleje rowerowe? Gdzieś przeczytałam, ze kierowano się odzwierciedleniem parku z dawnych czasów, ale .... po pierwsze.... czy wtedy ludzie tak sobie jeździli rowerami jak dzisiaj? To od razu zakazać używania komórek w parku, bo wtedy ich przecież nie było. Może nakazać ubierać się ludziom na stary styl, żeby nie zburzyć harmonii parku..... ? A te ławki ociekające żywicą z pewnością są na styl dawnych czasów.... A jak wytłumaczyć dziecku, które ma dajmy na to 3 latka i które szalenie kocha swój rowerek, że musi koniecznie się z nim pożegnać na czas spędzany w parku? Mojemu się nie da-wrzask jest i płacz i serce boli.
~ven 27-09-2012 9:44
Mamy wybór, albo rowerkiem po chodnikach, albo bez rowerka do parku, a dziecko tego nie rozumie i rozumieć nie musi! Ja jako dziecko i jako nastolatka jeździłam po parkach i takie chwile były dla mnie najpiekniejsze i nikomu krzywdy tym nie zrobiłam. Podkreślę raz jeszcze-jeżeli coś zostało ustanowione przez człowieka, to też przez człowieka może zostać zmienione. Czasy się zmieniają , można odzwierciedlać historię, piekne to i popieram w pełni, ale nie można calkowicie odseparować dzisiejszych czasów od zamierzchłych. Nie można ludzi postawić za murem i kazać podziwiać, jak przysłowiowe lizanie lizaka przez szybkę...... A takie czasy mi przychodza na myśl gdy dzieci w latach 50-60-tych wracające ze szkół mogły jedynie poprzyklejać się do szyb cukierni.....
~ven 27-09-2012 9:46
Z chęcią złożę i swój podpis, ale również nic nie wiedziałam o tej akcji. A może warto by było stworzyć internetową petycję? Tak wielu Ciepliczan wyjechało ale wciąż wraca , odwiedza.....
~ven (do 9 05 27-09-2012 9:48
" Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?. " faktycznie piekny byłby to widok, a pewnie taki będzie.... za bramami parku cudnie i pieknie, a tuż pod same śmieci i kupy.....
~ven (do 9 05 27-09-2012 9:51
" Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?. " faktycznie piekny byłby to widok, a pewnie taki będzie.... za bramami parku cudnie i pieknie, a tuż pod same śmieci i kupy.....
~ 27-09-2012 9:52
Ma miasto pieniadze na to, by na kazdym rogu postawic policjanta obserwujacego srajace pieski? Nie ma. Wiec niech kazdy zacznie od siebie. Kiedys tu juz byla debata na ten temat. Wielu wlascicieli pisalo, ze to "obciach" zbierac psie kupy i nie beda tego robic.Na pewno dzis tez pojawia sie takie wpisy. jakis czytelnik pisal rowniez o tym, ze psie kupeczki "sie rozpuszczaja" i nie sa niebezpieczne. Jak widac, glupota ludzka nie ma granic i przesciga czasami psie gowno.
~ven (do 9 05 27-09-2012 9:52
" Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?. " faktycznie piekny byłby to widok, a pewnie taki będzie.... za bramami parku cudnie i pieknie, a tuż pod same śmieci i kupy.....
~ 27-09-2012 9:59
Zabawa na trawniku lub w piaskownicy zanieczyszczonej wcześniej odchodami psów i kotów moŜe być przyczyną zakaŜenia się chorobami odzwierzęcymi, szczególnie u dzieci, które często wkładają do ust palce i inne przedmioty podniesione z ziemi lub podłogi. JeŜeli nie uprzątniemy psich odchodów, to znajdujące się w nich jaja pasoŜytów pozostaną na powierzchni trawników, placów zabaw, piaskownic, chodników skąd mogą być przenoszone na podeszwach butów równieŜ do naszych mieszkań.
~just 27-09-2012 10:00
ostatnio poszlam z dzieckiem na spacer do parku... maly biegal po trawce wsrod psich odchodow!!! do lasu z psami a nie do parku gdzie dzieci sie bawia!!
~Kamel 27-09-2012 10:02
Park Zdrojowy z założenia jako park uzdrowiskowy miał być miejscem odpoczynku w spokoju wszystkich którzy mają na to ochotę. Powinniśmy tam odpoczywać na kocach, urządzać rodzinne pikniki i wygrzewać się na słońcu, lub spacerować po alejkach. Gdy otworzymy Park Zdrojowy w pełni dla rowerów i piesków, to jestem niemal w 100% pewien, że ten nasz odpoczynek będzie urozmaicony różnymi niespodziankami pod kocykiem i szaleństwami bikerów. Ponadto rewitalizacja parków zakładała, że do uprawiania wszelakiej aktywności przeznaczony zostanie Park Norweski. Tam można iść z pieskiem i pojeździć na rowerze. Reasumując: Park Zdrojowy - wyłącznie wzdłuż PMPoland (o to postulowaliśmy w magistracie) i bez piesków, Park Norweski - co kto lubi. Pozdrawiam Radny Kamil Łabieniec
~ 27-09-2012 10:03
Brawa dla tych co to wymyślili....maja naprawdę świetne poczucie humoru za nasza kasę wyremontowali i teraz stworzyli sobie chory regulamin co za pop...ny kraj
~glupi wpis 27-09-2012 10:06
27-09-2012 08:38 | ~Any | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) "Najgorsze są rzucane pety papierosowe dookoła ławek i nie tylko. Gówienko rozpuści się i użyźni rośliny." OTO WYPOWIEDZ MADREGO CZYTELNIKA, WYKSZTALCONEGO MIKROBIOLOGICZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HAHAHAHA.....zalosne. Plakac sie chce.
~ven (do 9 05 27-09-2012 10:06
" Ale wszystko przed nami - zamykając część miasta pozwalmy poza parkiem być flejtuchem ?. " faktycznie piekny byłby to widok, a pewnie taki będzie.... za bramami parku cudnie i pieknie, a tuż pod same śmieci i kupy.....
~ven do Kamel 27-09-2012 10:09
ale czy nie mozna zrobić, jak napisałam wyżej? nie - dla rowerów na całości parku, ale przynajmniej stworzyć jakąś trasę dla nich przejezdną , po jeden z obu stron parku, by nie musieli robić objazdów, chociaż tyle + zezwolenie na jazdę rowerkami dziecięcymi...
~ 27-09-2012 10:11
Do 10:03- prosze o pelniejsza wypowiedz. Krytykujesz. Co dokladnie jest przedmiotem twojej krytyki? Czemu regulamin ci sie nie podoba? twoja wypowiedz to destruktywne krytykanctwo na oslep. Powiedz o co ci chodzi i uzywaj argumentow.Bo tak, na twoj styl, to jak golab o parapet.Czyli...powiedzial, co wiedzial.
~ 27-09-2012 10:16
w Cieplicach mieszkala kiedys inteligencja .
~do Kamel 27-09-2012 10:18
To nie jest wasz prywatny teren, więc nie macie prawa uprawiać tam samowolki. Nie wiem czy KGHM maczał w tym palce, nie obchodzi mnie to. Zadam jeszcze pytanie, jak chcecie wyegzekwować te zakazy ? Rowerzysty nie dogonicie...
~ 27-09-2012 10:24
NIE DLA PSIORÓW W PARKU NIE CHCEMY TAK GÓWIEN
~ 27-09-2012 10:27
Tylko kultura osobista jednostki moze przyczynic sie do tego, by park byl DLA WSZYSKICH przyjemny. Rowerzysci i wlasciciele srajtuchow! nie badzcie egoistami. Nie kazdy w parku ma ochote ciagle uwazac na pedzacy rower albo odganiac sie od niewychowanych psow, ktore wprawdzie nie gryza, ale podbiegaja i obskakuja kazdego spotkanego na swej drodze. Nie wspomne o kupach, ktore sa siedliskiem robali, bakterii i wirusow. A nie tak jak koles pisal "uzyznia glebe".Taka wypowiedz swiadczy o glupocie i egoizmie wlasciciela psa.
~ 27-09-2012 10:45
do bacutil, a TY po sobie sprzątasz???, *
~ 27-09-2012 10:51
Do 10:45- rozumiem, ze jestes wlascicielem (srajacego) psiura i z braku solidnej argumentacji (bo takowa nie istnieje) zaczynasz pisac takie bzdety. Nie ma usprawiedliwienia na to, ze psy moga lazic i srac, gdzie popadnie. poniewaz w Jeleniej czy Cieplicach nie ma "zaplecza higienicznego", czyli torebek i szufelek na odchody- zakaz wpuszczania psiarni jest jak najbardziej w porzadku. Sa waly, laki, lasy. Tam pieski niech sobie sraja nawet z wlascicielami w duecie. Park jest dla ludzi, mieszkancow, dzieci, kuracjuszy. Maja z niego korzystac bez ograniczen, strachu przed chorobami oraz skaczacymi psiurami.
~jajko1222 27-09-2012 10:57
nasze władze o dupe rozbic
~drastyczny 27-09-2012 11:09
Jęśli jeden z drugim nie sraasz na środku swojego pokoju na perskim dywanie przed ukochaną plazmą 46 cali, to czemu nie sprzątasz po piesku w parku ?????????????? Psi klocek to takie samo gówienko, jak to które spuszczasz wstydliwie w porcelanowy telefon. A może ustawić ci sedes przed telewizorem na środku pokoju bez podłączonej rury spustowej i wody, niechaj śmierdzi, niechaj zielone muchy latają, o bakteriach nawet nie wspomnę Przyjemnie ??? Kara za niesprzątanie po psie powinna być drakońska + stójka pod pręgierzem cały dzień. Aspołeczne zachowania należy piętnować ! Najprostsza zasada dla której nawet Dekalog jest zbędny: ******NIE RÓB DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE****** ........................................... Zaraz się pewnie wpiszą amatorzy koprofagii, fuj !
~psps 27-09-2012 11:11
Uchwała jest sluszna. Chociaż jeden zakątek bez luźno biegających psów, srających gdzie popadnie i bez szlejących rowerów. Ciekawe jaki rodzic puści dziecko do zabawy jak będą biegać psy. Ale dla niektórych psy sa ważniejsze. To już nie ma innych miejsc na wypuszczanie psów i jeżdżenie rowerem ?
~sabotage ten prawdziwy 27-09-2012 11:12
do 08:45 - - - \"biegam po parku\" - - - czy wiesz że zgodnie z nowym regulaminem po parku nie można biegać ani w żaden inny sposób rozwijać prędkości powyżej spacerowych 3 km/h ?
~ 27-09-2012 11:18
Biegajac nikomu nie szkodze: nie smierdze, nie obskakuje "radosnie" ludzi i nie jestem ze wzgledu na szybkosc niebezpieczna. Bede biegac az do usranej smierci po parku. Uwielbiam ten park, kocham Cieplice. Jestem tam 2 razy do roku. I poniewaz slono place za pobyt- wymagam. Niewiele wymagam: cieplej strawy raz dziennie (bezmiesnej, moga byc kartofle i kwasne mleko) i wolnego parku od s...zO-SZCZEKACZO-SKAKACZY.
~papug 27-09-2012 11:21
A ptaszki? też srają i to szanownym mieszkańcom na głowy, i ćwierkają przeszkadzając spać - to może i zakaz dla ptaków?: proponuję: ptaki won z Parku Zdrojowego!!! Niech latają gdzie indziej!!! pozdro-dumny właściciel papugi w klatce
~pytacz 27-09-2012 11:23
Co na to Zofia Czernow???
Nοstradamus 27-09-2012 11:44
NIE MASZ WŁASNEGO OGRODU! To nie stać Cię na posiadanie PSA! Zarób na ogród, to kupisz sobie psa! Ja nie mam ogrodu i NIE STAĆ MNIE NA PSA. Podobnie jak inni normalni ludzie NIE CHCĘ OGLĄDAĆ PSÓW W PARKU! PSY DO ZOO!!! ... albo do własnego ogrodu! Natomiast ograniczenie KOMUNIKACJI ROWEROWEJ przez ŚRODEK MIASTA uważam za idiotyczne, powinna być wydzielona ścieżka dla rowerzystów tak aby mogli przejeżdżać przez park, lecz nie jeździć po całym parku. Dotyczy to DOROSŁYCH, bo dzieciaki na małych rowerkach niech sobie jeżdżą.
~ja 27-09-2012 11:47
Jak to - nie można s...ć w nowym parku ? skandal !
~ 27-09-2012 11:48
Wiesz co to znaczy "minimalizowanie niewygod"? Wszystkiego co niefajne i niewygodne nie da sie zlikwidowac. Ale co mozliwe i co sie da- owszem. Wroblom nie zabronisz wstepu do parku- srajacym psom tak. Widze, ze dyskusja zaczyna byc nierzeczowa, jak zawsze, gdy zabraknie rzetelnych argumentow. Kochani wlasciciele przepieknych psow-s...zy i skakaczy oraz kolarze rowerowi!!! Nie jestescie w parku sami. Nie badzcie egoistami. Zaakceptujcie fakt, ze kazdy ma ochote byc obskakiwany przez waszego ulubienca, tudziez nie kazdy chce przyniesc kupsko na podeszwach do domu czy hotelu. Gdy ide sciezkami parku obserwuje przyrode (sojki, wiewiorki) i nie mam ochoty ciagle zwracac uwage na pedzace rowery jakiegos Pseudoszurkowskiego, bo ma fajny, drogi i szybki rower. Jedz w pole. Czemu musisz po parku?
~kora 27-09-2012 11:49
Miasto potrafi tylko zabierać, ale już nigdy nie da nic w zamian. Ciągłe zakazy, czego wolno, czego nie... Otóż kolejny park powstał przy ulicy Nowowiejskiej, o ile można go nazwać parkiem? Odkąd tu mieszkam i żyje, a jest to parędziesiąt lat, nigdy nie było tam zakazu wchodzenia z psem. Powód? Nie ma tam ani alejek, jedynie wydeptane ścieżki, same krzaki, zarośla, a raczej chwasty... Ławeczki? Owszem, ze 3, 4? Stare i zniszczone, zbite z drewna... A tu nagle tablica i szereg zakazów. To gdzie drogie władzy mają chodzić ludzie z psami? Ja rozumiem, zachowanie czystości, zgoda. Ale nie wszędzie! Niedługo będzie zakaz wstępu z psem na 1 maja, zakaz trzymania zwierząt w bloku, a jeszcze troche to i we własnym wybudowanym przez siebie domu nie będzie można ich mieć... Przecież to jest chore...
~bu-ba 27-09-2012 11:50
Spacer pomiędezy psili g....mi nie nalezy do przyjemności. Rowerzyście też potrafią zaszaleć ! Dzwonki dla nich jie istnieją, a chodniki traktują jak tor crossowy ! Dlatego uważam, że zakaz jest jak najbardziej uzasadniony. I uwaga ogólna: Polacy w większości to śmieciuchy i śmierdziuchy ! Wyrzucaja śmieci gdzie popadnie: do lasu, przy drodze prosto z samochodu, bilety na chodnik po wyjściu z autobusu, no i rzadko się myją, co czuć np w autobusach !
~kora 27-09-2012 11:52
Poza tym jeśli już jest nakaz wejścia z psem jedynie na smyczy i w kagańcu, to niech to się tyczy wszystkich psów! A nie tylko dużych i groźnych ,bo te mniejsze są czasem o wiele gorsze od dużych... Ciągle szczekają, skaczą do nów, i potrafią większą krzywkę zrobić... Dyskryminacja jest nawet wśród psów... No ludzie... Jak zabieracie jeden teraz, to zróbcie obok drugi gdzie będzie można z tymi psami wyjsc! CIągle sie mówi w telewizji o prawach zwierząt, że powinny tyle i tyle biegać ze smyczy, bez kagańca, a tu co? GDZIE? Skoro wszędzie sie wszystkie zabrania. Co, mają sie rozmnażać i siedzieć w schronisku bo nie będzie można ich mieć niedługo w ogóle? Albo najlepiej pozabijać, później troche ludzi, i od razu spokój i czystość, nie... Chory system...
~danielos 27-09-2012 11:53
Szkoda, że to tylko 40 osób gdybym wiedział o takiej akcji to ze mną przyszło by jeszcze z z 50 osób
~ja 27-09-2012 11:55
Może trzeba sprostać zapotrzebowaniom i stworzyć skwerek do srania dla psów wszystkich ciepliczan i umożliwić rowerzystom rozjeżdżanie odchodów.
~ 27-09-2012 11:56
Właściciele nie zdają sobie sprawę, że w kale zwierzęcym znajdują się liczne pasożyty i bakterie, które w czasie bezpośredniego kontaktu z dzieckiem mogą wywołać rozliczne schorzenia i infekcje takie jak toksokaroza i toksoplazmoza. Objawy toksokarozy są na początkowym etapie słabo widoczne; dopiero po upływie kilku dni możemy zacząć gorączkować, mieć problemy z widzeniem i przestać przyjmować posiłki. Nieleczona toksokaroza prowadzi do bardzo groźnych powikłań; w najgorszym przypadku możemy całkowicie stracić wzrok. Dzieci mają niekiedy zwielokrotnione objawy; często dochodzi do powiększenia wątroby, która nawet po leczeniu może nie powrócić do prawidłowego stanu. Z tego też względu wielu rodziców obawia się wprowadzać swoje dzieci w miejsca, które de facto są przeznaczone dla nich.
~jelgor 27-09-2012 11:57
Jestem przekonany,że 99% odwiedzających park z psami nie traktuje tego jako spacer dla swojej przyjemności,tylko jako miejsce gdzie jego pupil załatwia swoje potrzeby.Takich właścicieli należy karać.
~kora 27-09-2012 12:07
A co z podatkiem od psa? Na co on za przeproszeniem idzie? Na te zakazy? Tablice z zakazami? OK, part to park... Ale nie róbcie już z każdego lasu parku... Jak na Nowowiejskiej, ludzi... Poza tym, jak zabieracie jeden teren, to dajcie drugi gdzie psy będą mogły załatwiać swoje potrzeby, albo chociaż odpowiednią liczbę WYPOSAŻONYCH koszy z woreczkami i rękawiczkami, bo skoro płacę podatek, to niech mi chociaż te rękawiczki i worki miasto zorganizuje...
~Kalina21 27-09-2012 12:08
Odnośnie psów - niestety, właściciele pupili nie dorośli do sprzątania po nich i pilnowania czworonogów, wiec zakaz z psem do parku w całości popieram. W większych miastach są wspaniałe rozwiązania - jak np. w Gdańsku w przepięknym parku Reagana - teren wyznaczony dla pupili, ogrodzony siatką, zaopatrzony w kosze na psie odchody i potrzebne akcesoria do sprzątania. Na tym ogrodzonym terenie - całkiem sporym - psy mogą się wybiegać, pobawić, pan odpoczywa na ławeczce, pies nigdzie nie wybiegnie, nikogo nie zaatakuje i wystraszy. Podobnie w Świnoujściu jest z kolei wyznaczony kawał plaży, gdzie mogą przebywać i bawić się swobodnie psy. Wtedy nikomu to nie przeszkadza. Szkoda, że przy renowacji parku nikt nie pomyślał o podobnych rozwiązaniach.
~jeżozwierz1 27-09-2012 12:19
do 10.16 z 27.09.2012: Nuuu, INTELIGENCIE. A teraz w Cieplicach mieszka hołota, nieroby i nieuki. Brawo. I po co się kłócić o inteligentny regulamin autorstwa Rady Miasta Jeleniej Góry. Wszystko jest jak trzeba, zakazy, nakazy, mandaty, ogrodzenie. Czy czegoś brakuje? Oprócz pojemników na psie kupy, torebek i łopatek, patroli SM, ścieżek rowerowych, enklaw dla psiurów , zawsze czynnego wc dla ludzi, czystych ławek, malowniczych rabatek, zadbanych powojników?. Czegoś co jest darmowe i osiągalne - ZDROWEGO ROZSĄDKU. "Tak" dla psów pod warunkiem pełnej kontroli właścicieli -kaganiec plus smycz, "tak" dla rowerzystów do przejazdu przez park na wydzielonych ścieżkach rowerowych. Rado Miasta! Sięgnij po wzory z innych miejsc RP. Mamy tylko jedno ziemskie życie. Warto je ułatwić.
~ 27-09-2012 12:31
Dziwicie sie zakazom i zloscicie sie na nie. Powiem wam tylko, ze w normalnych krajach UE kazdy wie sam od siebie, ze piesio nie moze wszedzie posrywac. I sprzata sie. Nikt sie nie wstydzi, nie dziwi, nie ma oporow. Ale w Polsce wielkie panstwo zyje!!! to zenada, masakra i obciach sprzatac po wlasnym kundlu!!!! Dlatego musza byc paragrafy, bo kulury niet. Ktos pisze: "nie robcie z kazdego lasu parku" Heee???? czy Park Zdrojowy to las????? od kiedy? co ty wypisujesz?
~jaki las??? 27-09-2012 12:51
Historia parku sięga XVIII wieku. Został on założony na bazie ogrodu-warzywnika z 1713 r. W 1796 została założona główna aleja parkowa istniejąca do dziś, wysadzana lipami i klonami - większość z nich to pomniki przyrody. Park Zdrojowy przylega do pałacu Schaffgotschów. Przypałacowy ogród francuski powstał w 1819 r. W 1838 r. park został gruntownie przebudowany wg założeń stylu angielskiego (dokładnie ustalony przebieg ścieżek, klomby i fontanny). To, co dziś wydaje się zbudowane siłą natury, powstało po realizacji dokładnych projektów architektów krajobrazu zatrudnionych przez hrabiego Schaffgotscha.
~ 27-09-2012 13:01
Kora, nie moge sie z toba zgodzic w zadnym calu. Wyczuwam, ze jestes wlascicielka parkowego (nie lesnego!!!) srajtucha.Oprocz tego dowiaduje sie, ze sra rowniez na 1-Maja.Ale jak kazdy mily, oczytany i kulturalny obywatel tego kraju na pewno po nim sprzatasz!Na pewno! Daje za to glowe! I nie pytaj, GDZIE ma twoj srajtuch biegac. Jest tyle miejsc w okolicach...czemu wlasnie po parku, gdzie bawia sie dzieci i np. starsi ludzie chca powolutku w spokoju pospacerowac? Masz naprawde tak malo fantazji, czy udajesz? a moze idziesz na latwizne?
~Adi 27-09-2012 13:08
Ja jestem za udostępnieniem Parku Zdrojowego dla rowerzystów w całości. Jeśli będzie jechał ktoś powoli i uważał na pieszych nie niszcząc alejek to taki przejazd powinien być dopuszczony. Ale jeśli ktoś będzie jeździł brawurowo to wtedy trzeba takiego delikwenta karać. Ale ostrożny i spokojny przejazd rowerem przez Park Zdrojowy nikomu moim zdaniem przeszkadzał nie będzie. Lub udostępnić chociaż poszczególne alejki dla rowerów. Szkoda, że Pan Futenhendler widząc, że się zgłaszam (fotka 12 podniesiona ręka, jasna bluza) nie dopuścił mnie do głosu mimo, że dawał znaki głową, że będę miał głos. Bo to on pokazywał kto ma mówić. Bo przecież nie będę się przekrzykiwał i wydzierał na całą salę aby coś powiedzieć. I nie tylko ja. Dziękuję Panie Futenhendler. Adrian Janda rowerzysta z Cieplic
~oki 27-09-2012 13:19
Oni walczą o regulamin ludzki czy psi? Później dzieci paplają się w psich odchodach chorują na ślepotę i robaczyce ale co tam brudasom z Cieplic przecież jego pies i jego głupota najważniejsza
~!!!! 27-09-2012 13:26
pan r.f. niech sobie robi zjazdy na deskorolkach w karpaczu,nic mu do parku,
~ 27-09-2012 13:42
do adi- jaka gwarancje dajesz mi na to, ze rowerzysta nie bedzie jechal wyczynowo, tylko rekreacyjnie? Polskie spoleczenstwo jest bardzo niezdyscyplinowane. Popatrz, jak jezdza samochodami! Chcesz postawic na kazdym skwerku w parku policjanta, zeby sprawdzal predkosc rowerzystow? Siejesz herezje, panie rowerzysto.Udostepnisz "pare alejek", beda jezdzic wszedzie. Taka jest Polska, zakazy nic nie pomoga. Park ma byc dla pieszych. Moja mama, ktora chodzi o lasce zostala jakies 3 lata temu wlasnie wtym parku potracona przez rowerzyste, ktory pedzil na oslep.Upadla. Rowerzysta pojechal dalej. Co na to powiesz?
~Adi 27-09-2012 13:57
No cóż. Są ludzie i ludziska. Nie upilnujesz. Ale skoro Straż Miejska i Policja mają podgląd do kamer to niech patrzą w nie. Skoro karają tych co nie sprzątają po psach i je tam wprowadzają to i także mogą ukarać piratów rowerowych. No a jeśli ucieknie to trudno. Może gdzieś dalej na kamerze uda się go wyłapać i zatrzymać. Nie można wszystkiego, ale chociaż trzeba próbować z tym walczyć. A nie tylko czepiać się ludzi i szukać dziury w całym np. przepalona żarówka w migaczu. Podczas gdy tu mamy dziurę w dziurze. Jakiś czas temu byłem świadkiem jak pijak spał na ławce i nikt nie reagował mimo, że są tam kamery. Dobra. To był tylko pijak. Chodź to też nie powinno mieć miejsca. Ale jak ktoś by zasłabł to też by udawali, że nie widzą. Ale jak źle zaparkujesz to wręcz natychmiast to zauważą.
~jona 27-09-2012 14:15
Park to miejsce dla wszystkich. Jeśli nie potrafimy funkcjonować w społeczeństwie wg zasad niepisanych - należy je zapisywać. Na tablicach w parku, przy koszu na psie odchody, czy też koszu na pozostałe śmieci ( bo niewielu wie, do czego służy). I egzekwować do skutku.
~ 27-09-2012 14:15
masz duzo racji w tym, co piszesz Adrian. Pozdrawiam. Ale ja czarno widze te kontrole w Polsce. Monitorow wszedzie niby pelno, a strach o zmierzchu przejsc przez miasto.Ja zawsze bede za metoda: "zaczynam od siebie". Narzekaja na wszystko, na rzad, na Zawile itp. Ale kto wam tych ludzi wybral? i czy to ci z rzadu sraja wam po parkach, albo scigaja sie na rowerach, czy autami na ul. Wolnosci? czy to Zawila sika po zabobrzanskich klatkach schodowych i kradnie torebki "na wyrwe"??? Sami sobie robicie syfilis i macie, jak macie.
~ 27-09-2012 14:45
jak ja nienawidzę tej Platformy Obywatelskiej- Obywatelskiej?
~gość II 27-09-2012 15:01
Jak miasto bierze podatek od psów to niech miasto sprząta. A park zamknąć dla dzieci, bo nie lubię ich wrzasku i osób starszych bo nieestetycznie wyglądają i wpus...ć tylko w krawacie bo klient w krawacie jest mniej awanturujący.
~- 27-09-2012 15:13
Wypraszam sobie. Jestem właścicielką psa i nigdy nie zdarzyło mi się nie posprzątać po swoim pupilu.
~kol. 27-09-2012 15:15
Wszyscy sprzątają tylko skąd te kupy na chodnikach .Bardzo dobry regulamin będzie można puścić dziecko na trawnik i nie będę się bała że szalony rowerzysta mi go nie potrąci.
~Pamietliwy 27-09-2012 15:28
Zapamiętajcie tych co wprowadzili te zakazy. Myślę, że podejmiecie stosowne skreślenia na następne wybory do rady miejskiej i na zarząd. Zdecydowanie za byli prezydenci miasta oraz Grochala, Grodziński, Kałużny, Kroczak, Miedziński, Pawlukiewicz-Rehlis, Sażyński, Tomera, Wojtas, Wójcik, Wrotniewski.Przeciw byli : Gajewski i Ragiel zaś wstrzymali się od głosu nie wiedzieć czemu ? : Chadży, Duziak, Kubicki, Łojek, Mróz, Sajnog, Wachowicz. Nieobecni : Ładziński, Szymański i Pleskot
~kora 27-09-2012 15:30
Po pierwsze, srajtuchem to możesz siebie nazywać. Takie określenie stosuj do swojego psa, albo znajdź zamiennik w słowniku synonimów, jeśli wiesz co to jest. Po drugie, nie, nie chodze ani do Parku Zdrojowego, ani na Kościuszki, więc nie, mój PIES się tam nie załatwia. Po 3, owszem, jeśli bym się już wybrała to z woreczkiem bo jestem wychowaną osobą która umie czytać i rozumie regulamin. A jeśli chodzi o LAS/PARK, to czytaj wyraźnie, bo nie pisałam tu o Parku Zdrojowym, lecz o lasku przy ul Nowowiejskiej, który oznaczono niedawno jako park. Naucz się czytać ze zrozumieniem i czytaj wszystko, nim się wymądrzysz i kogoś pojedziesz, bo sie tylko ośmieszasz.
~ 27-09-2012 15:32
Gdy jestem w Jeleniej duzo spaceruje. Mam czesto ze soba psa. Duzego mieszanca, dobrze ulozonego, lagodnego. Zawsze na smyczy, chyba, ze idziemy w bardzo ustronne miejsce. Ale wtedy obowiazkowo kaganiec! Gdy po nim sprzatam wywoluje SENSACJE! Zawsze mam paru "widzow", ktorzy bardzo sie dziwia, co ja to wyprawiam...dlatego trudno mi jakos uwierzyc wypowiedz 15:13.Ale jesli tak jest- brawo!
~ 27-09-2012 15:37
A wiec super!!!!! nastepna (kora), ktora sprzata po swoim srajtuchu! swietnie! tylko...skad tyle tych psich bombek wszedzie lezy, jesli wszyscy tak sprzataja? sybonim srajtucha? bez slownika zamienie bardzo zgrabnie na srajacy kundel. Pasuje?
~ 27-09-2012 15:39
Mialo byc oczywiscie synonim, zeby nie obrazic tu srajtka-Kajtka.Sorry, srajtek.
~jeronimo 27-09-2012 15:42
hehe, ale się rozpetała dysputa... a może należałoby zebrać teraz podpisy tych, co nie chcą po zas...ym parku chodzić, sądząc po wpisach będzie nas większość.
~jura 27-09-2012 16:04
najlepiej niech psy zasrają park, bo głupio będzie wyglądał, czego tych swoich "kundli"nie wyprowadzają u siebie na trawniku, przed swoim blokiem albo niech srają i szczają u siebie na klatce. PRECZ Z KUNDLAMI Z PARKU!!!!!!! Po 1000zł mandatu za wejście z do parku z psami.
~ 27-09-2012 16:06
Ta akcja pokazuje wlasnie egoizm wlascicieli psow! Podpisy po to, zeby ulubieniec mial gdzie sobie bezkarnie srujnac...(synonim: puscic bombke albo klocka). Bo przeciez o to w tej akcji chodzi: chca w swietym spokoja miec bliziutko, piesia spuscic ze smyczy, niech "sobie polata" (synonim: niech sie wysra).. A co o tym mysla inni ( male dzieci, matki, osoby bojace sie psow itp.) to wszytko jedno! Ja tez mam psa. Kocham go. Ale tak bardziej...realistycznie. Pies jest psem i nie moze zawadzac innym ludziom w normalnym zyciu. (synonim zawadzac: srac, gdzie popadnie). To tak na marginesie i ...synonimowo:-))))))))))))))))))))
~synonim 27-09-2012 16:23
27-09-2012 15:30 | ~kora | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) Po pierwsze, srajtuchem to możesz siebie nazywać. Takie określenie stosuj do swojego psa (..). NO TO WIEC DO PSA, CZY DO SIEBIE???? BO KURKA WODNA (synonim: cholera jasna) POGUBIC SIE MOZNA.............
Niggers™ 27-09-2012 16:28
PSIE ODCHODY POSPRZATAĆ PO SOBIE, BĘDZIE CZYSTO ! DLA WSTYDLIWYCH KARY WYSOKIE ! PRZEZ CHOŁOTE CO NIE UMIE SPRZATAĆ ZAKAZY WŁAŚNIE, JAK NA PODWÓRKU, TAK I PSIE KUPY W DOMU - TAK ŻYJECIE *
~ktosik 27-09-2012 16:29
Tyle szumu!!! A wystarczylo wydzielic sciezki dla rowerow i orodzony teren do wybiegu i kupek pieskow. Podatki w koncu sa sciagane wiec... Ten kto przyjal projekt parku do realizacji bez tych rzeczy powinien za toodpowiedziec. Dosc smiesznych zakazow!!!
~:-)))))))))) 27-09-2012 16:30
LAMUSY ŚMIERDZĄCE A synonim??? gdzie synonim?????
~papi 27-09-2012 16:34
SAME OSZOŁOMY NA TYCH ZDJĘCIACH I TACY ZBIERAJĄ PODPISY ŚMIECHU WARTE!!!!!!!!!!!!!!!!!
~gość II 27-09-2012 16:41
Najlepiej zamknąć Park dla wszystkich i wpus...ć tylko za przepustką jak w Alternatywy 4.
~Taiger 27-09-2012 17:21
Może zakaz wchodzenia radnych do parku i wysokie mandaty za wejście ich lub kara pozbawienia wolności do lat 5-ciu. Pieski w parku owszem a właściciele po pupilu niech sprzątają. I będzie ok.
~parkowa 27-09-2012 17:31
A dlaczego policjanci moga wejsc do parku skoro jest zakaz przebywania PSOW ?????????????????????????????????????
~do 11;48 27-09-2012 17:58
Swoim wpisem udowodniłeś, że to własnie ty jesteś totalnym egoistą... Piszesz do "psiaków i rowerzystów... Nie jesteście sami" Ten apel działa w dwie strony!!! Nie zawłaszczaj sobie przyjemności tego parku tylko dla siebie! Jeśli chodzi natomiast o tych szalejących kolarzy i psie odchody, to widze w tych negatywnych wpisach duża skłonność do przesady... Pozdrawiam.
~siouyo 27-09-2012 19:14
powinno byc prosto, psy moga chodzic tylko po sciezkach, tam gdzie ludzie, nie moga byc spuszczone ze smyczy a rowerom wyznaczyc trase na skraju parku nieopodal murka PMP i Aqua PArku. Nie trzeba bardzo sie wysiliac i zakazywac wszystkiego lub pozwalac na wszystko.
jankes 27-09-2012 20:00
Raz jedyny,przed trzema laty ,widzialem starszą panią która zabrała ,,stożek' po swojej malutkiej psince.Było to koło kościoła ewangelickiego .Nie wiedziałem jak się zachować ..Podziękować? Wszyscy twierdzą że sprzątają po zwierzętach..Bzdura !! Wy macie tylko nieużyte nigdy woreczki.Zróbmy próbę:: Niech włąściciele piesków od jutra wrzucają swoje ,,prezenciki" do kosza koło dybów,,Kupa wstydu" Zobaczymy ile się uzbiera. Wyjdzie na to że pies kasztani raz na trzy miesiące albo jeszcze rzadziej
Niggers™ 27-09-2012 20:02
parkowa ! piękna uwaga :) Bravo :)
~ 27-09-2012 20:29
Ktos pisze, ze widzi przesade w narzekaniu na psie odchody. Przejdz sie dobry czlowieku przez Zabobrze. Po ciemku. Potem wejdz do domu i pospaceruj nie zdejmujac butow po mieszkaniu. A potem zapytaj zony, czy cie jeszcze kocha. Gwarantuje ci, ze dostaniesz w pysk.
~cityzen 27-09-2012 20:39
i bardzo dobrze że nie wolno wchodzić do parku z psami!!! srajcie nimi w swoich domach i mieszkaniach jak wam to nie przeszkadza... Ja w Parku psów sobie nie życzę !!!
~wyborca1 27-09-2012 20:58
ZAWIŁA to może .... zapalić fajeczkę
~do 20;29 27-09-2012 21:00
Mogę jedynie przyznać, że masz przesrane życie, oraz, że współczuję Ci żony... Ps. w życiu nie wlazłem w "szit" (może mam wyjątkowego farta) a i po zabobrzu bywały nocne spacery..:-) Zdania nie zmienię.., problem psich odchodów istnieje, ale jest zdecydowanie demonizowany! Powiadają... i ja w to wierze, że miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Przynajmniej rowery nie robią pod siebie;-)
Nοstradamus 27-09-2012 21:09
Czy jako człowiek też będę mógł LEGALNIE s...ć w PARKU?! Suuuper!
~jaga 27-09-2012 21:19
Mieszkam w centrum Cieplic, mam pieska sprzątam po nim, nawet nie na terenie parku. zgadzam sie z tym, że niektórzy właściciele nie sprzątają po swoich psach, to nie znaczy że wszyscy mamy ponosić tego konsekwencje. Jestem za żeby ich karać. O 5:30 rano nie mam ochoty ani czasu przed pracą iść do Parku Norweskiego by wyprowadzić psa na spacer. Jak radzi mi pan Radny Łabieniec. Park jest dla mnie miejscem odpoczynku i relaksu, bardzo lubię spędzać tam czas, nie mogę zrozumieć tego, że teraz mój pies zostanie w domu po krótkim spacerze na trawnik przed Politechniką a ja sama będę spacerować po alejkach parku, tylko chyba w jakimś obuwiu ochronnym, żeby nie zniszczyć nawierzchni?!
~nmnmn 27-09-2012 21:21
po psie sprząta się na całym świecie ,nic nowego
~:) 27-09-2012 21:23
kupy bo swoich zbierajcie a nie podpisy!
~ 27-09-2012 21:41
DOLNOŚLĄZAK. Rada Jednostki Pomocniczej "Uzdrowiska Cieplice" to atrapa samorządowa, stworzona przez Korzonka z magistrackiego wydziału dialogu społecznego. Nie ma żadnych uprawnień stanowiących i decyzyjnych. Prawnym organem samorządowym jest wybrana - zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą - Rada Miasta. Zatem spotkanie to przysłowiowe bicie piany i wylewanie żalów wobec osób, które nie mają żadnego umocowania prawnego. Rada Jednostki Pomocniczej postrzegana jest jako pozapartyjna struktura PO-partii, nad która nadzór sprawuje Korzonek.
~Randka 27-09-2012 21:44
Jaki poziom myślowy społeczenstwa -taka rada - a teraz zbierajcie puszczane bąki od tych wszystkich radnych co biora hojne diety . Wybierzcie na kolejna kadencje , stałych tych samych kanaponów - to miasto bedzie miało wyjatkowe wyniki ekonomiczno-inwestycyjne i osiagniecia . Takie jak idotyczny problem z parkiem zdrojowym - wyprute miliony - dla sztuka dla sztuki. Tylko podziwiać - niech lepiej kilku radnych l pójdzie na senatorów czy posłów dla jeszcze wiekszych osiagnięć . - murowany sukces, podobny jak w chybionycm aqwa parku kosztownym za wiele milionow. Tak trzymać , ale lepiej juz za wczasu sprowadzić Niemców do zarzadzania , bo jak widać Polak potrafi - wszystko ... spiepszyc.
~M_ 27-09-2012 21:46
Czy redakcja jelonka.com zamieści film (*.3gp) nagrany telefonem komórkowym na którym widać jak sąsiad "wyprowadza na smyczy" swojego psa, pies sra na chodniku a sąsiad spokojnie czeka, następnie spokojnie odchodzą? Dodam że bardzo łatwo rozpoznać sąsiada ...
~Ciepliczak 27-09-2012 22:09
A gdzie jest radny Ładziński , kiedy jest taki problem mieszkańców Cieplic ?- czy on tylko pojawia sie w sytuacjach klarownych nie zajmując stanowiska konflikcie mieszkańcow z władzunią a radny tylko wypina sie przed kamerami z odznaczeniami - czy ten radny cos pożytecznego dokona jak przystało w/ g chłopskiego kregosłupa , jeżeli taki posiada - a nie bedzie kręcił sie egoistycznie jak pospolity "tchórzl" i załatwi tak , jalk zwykle pod władze i uklady a w tej sytuacji stanowiska nie zajmie i ominie mieszkańcow jak przystało na radnego czyli zamilknie i ucielnie od problemu..
~ 27-09-2012 22:24
park ma byc miejscem czystym i spacerowym. jezeli by ludzie sprzatali po psie to owszem, czemu nie. ale NIE SPRZĄTAJĄ zakaz wjazdu rowerem- i bardzo dobrze, to miejsce dla spacerowiczów i dzieci, a nie wyscigi rowerowe watpie zeby ktos zwrócił uwagę komus z rowerem jakby go prowadził a jezdzenie alejkami rowerem trobiąc i wymijając spacerowiczów jakos jest srednio przyjemne zamiast wyjsc z dzieckiem na spacer bała bym sie że je ktoś na rowerze przetrąci lub je pies ugryzie
Nοstradamus 27-09-2012 22:41
DO: ~jaga - Jeżeli Twój pies zacznie płacić podatki, to jak najbardziej będzie mógł korzystać z Parku Zdrojowego.
Nοstradamus 27-09-2012 22:45
Do właścicieli psów: Czy SZCZOCHY po psach też zbieracie, w jaki sposób? Pytam z czystej ciekawości...
~SędziaDredd 27-09-2012 22:50
Jak wy się lubicie babrać w psich kupkach, aż się lżej na duszy robi.
~oko 28-09-2012 5:40
zakazy sa po to by je lamac ,jak wejde z psem lub pojade rowerem to co do paki ....... ! trzeba uczyc od malego kultory WOLNOSC = OBOWIAZEK posprzatam po psie na smyczy i pojade rowerkiem spokojnie przez park ... proste! a kto jezdzi zgodnie z przepisami autem ...
~ 28-09-2012 8:39
A moze by tak-zamiast podpisy- zaczac zbierac kupy? Pojsc po prostu ta sama grupa do parku, wziac ze soba "zaplecze higieniczne" i nie tracic czasu na zbieranie podpisow, tylko pozbierac kupy po srajtuchach parkowych? Moze otworza sie wam oczy, egoistyczni wlasciciele psow, jak worki beda pelne a wy w tym dniu bedziecie musieli z powodu odruchow wymiotnych zrezygnowac z obiadu?
~ 28-09-2012 8:45
Tolerancja w odniesieniu do wlascicieli, ktorzy cierpliwie czekaja, az piesek sie wyrobi i ida na "dalszy spacerek" siega dla mnie za daleko. Nie ma w Polsce nawyku zbierania kup i go nigdy nie bedzie- nie oszukujmy sie. Ci, ktorzy tu twierdza, ze zbieraja po psie wymyslaja na poczekaniu historyjke. Poza tym nie mam zamiaru byc obskakiwana przez wielkiego psiura bez smyczy. A okrzyki idiotycznego wlasciciela "on tylko tak, nic nie zrobi" niech sobie w DU. wsadzi. Po prostu nie mam na to wszystko ochoty!!!!Park jest dla ludzi. Ze srajtuchami niech chodza na waly albo po lasach.
~Helena P. 28-09-2012 9:32
Ekstremalne emocje na spotkaniu z Rada ... i takież same we wpisach.To nie rokuje rozsądnego rozwiązania problemu.Ja podziwiam Pana Roberta Futenhendlera za opanowanie sytuacji podczas naszego"wiecu" w Liceum Ogolnokształcącym,gdzie siedzibę ma SPOŁECZNIE pracująca - szacunek i wdzięcznośc- Rada Pomocnicza Miasta Cieplice.Drodzy mieszkańcy:czujemy się "wydziedziczeni" z naszego parku i marzeń o jego "urodzie",ale nie turbujmy się wzajemnie."Swiat jest zbyt maly,by czynić go terenem walki".
~ 28-09-2012 10:31
Wydziedziczeni czuja sie ci, ktorzy chca w parku odpoczac bez psich bombek i bez Szurkowskich scigajcych sie na rowerze. Ja odwiedzam Cieplice 2 razy do roku jako kuracjuszka. Place slona cene za pobyt. I wymagam, by w parku, ktory jest przy uzdrowisku mozna bylo wypoczac. BO ZA TO PLACE. Dla mnie to zaden wypoczynek, gdy spacerujac po parku musze patrzec na psie kupy i uwazac, by w nie nie wdepnac. I scigajacy sie na rowerach takze nie umilaja nikomu pobytu.Regulamin zostal postanowiony tak a nie inaczej- powszechnie wiadomo, ze nic nie da, gdy napisza na tabliczce: " zbieraj gowienko po piesku" oraz" rowerzysto nie pedz na zlamanie karku, bo nie jestes tu sam". Tylko zakaz uratuje spokoj w parku.
~ 28-09-2012 17:01
Stop psom, stop rowerzystom. Nie gadajcie, zeby wprowadzic przepisy o zbieraniu odchodow albo dla rowrzystow, zeby jezdzili rekreacyjnie i powolutku. Na Wolnosci jest ograniczenie do 50. i co? KTO tam trzyma sie tego ograniczenia? Chyba ci z zagranicznymi rejestracjami. W tej dziczy tylko WYPAD i zakaz wstepu, bo chyba nie myslicie, ze paniusie beda zbierac psie kupy po swoich pupilach.To czemu dotychczas nie zbieraly?
~tim 28-09-2012 18:03
no to wracamy do godziny milicyjnej i zakazem wszystkiego!!!!
~zyta 28-09-2012 20:39
Jak widac ratusz i samorządowcy na wszystkich mozliwych frontach wypowiedzieli wojnę logice,normalności,dobrym wzorcom,zatem wojnę z mieszkańcami.No to się zjednoczmy przeciwko tej głupocie finansowanej z naszych podatków.Towarzystwo cieplickie jest dobrym forum do obrony ludzi i normalności.
~do 07:40 29-09-2012 21:45
W pełni się z Tobą zgadzam...
~do 10:31 29-09-2012 21:48
Przyjeżdża tu pani jako kuracjuszka się leczyć więc proszę się nie udzielać skoro Pani tu nie mieszka... Park nie jest tylko dla kuracjuszy ale dla wszystkich...
~do 9:36 29-09-2012 21:54
Skopiowałaś/łeś tekst ze strony: http://www.fakt.pl/Psie-odchody-grozne-dla-zycia,artykuly,99546,1.html więc używaj cudzysłowia, to taki znaczek- "..." wiesz???
~matrix@123 30-09-2012 21:20
Chodziłem z psem do parku 50 lat i dalej będę chodził i robił kupkę z nim gdzie popadnie każdu lubi kupki szczególnie na wiosnę po roztopach ..syf kiła i mogiła zakaz wchodzenia z psem do parku i tyle a co do rowerzystów jak sobie wyobrażają dzieci małe biegające swobodnie po parku i warjaci pędzący 40 km/h przez park o wypadek nietrudno sam byłem świadkiem takiego zdarzenia dziecko wylądowało w szpitalu z rościętym łukiem brwiowym i złamaną ręką przez pirata na rowerze --szanujmy się ...
~ 1-10-2012 14:00
Mamy szczęście do miernych gospodarzy naszego regionu. Na wyborach piękne obietnice. Park Zdrojowy taki sobie....,może nasi włodarze ruszą się i zobaczą jak wyglądają parki w innych uzdrowiskach.Pieski niech sobie chodzą na smyczy. Rozwiesić kamery, straż miejska niech się weżmie do roboty i soli maksymalne mandaty za pozostawienie odchodów pieska. na całym świecie właściciele sprzątają.Zwierzęta są częścią naszego życia i należy respektować MĄDRE przepisy.Pozdrawiam.
~mkamiński 3-10-2012 20:01
Park dla ludzi, nie dla psów i innych zwierząt domowych - żeby móc jak w Europie usiąść na trawie, ucieszyć się pięknem zieleni i spokojem przyrody. Jedyny wyjątek oczywiście dla psów przewodników osób niewidomych, których właściciele są zresztą bardzo zdyscyplinowani i sprzątają po swoich psach, mimo oczywistych trudności. Co do rowerzystów, nie muszą przecież fruwać, bo mogą rower przeprowadzić, po drodze delektując się pięknem parku, nie rozjeżdżając spacerowiczów i nie strasząc ich dzwonkiem. Z korzyścią dla siebie i innych! Miłosz Kamiński
~Marcinn 3-10-2012 20:21
Z zakazem wprowadzania psów do parku jak najbardziej się zgadzam,właściciele tych zwierząt mają wszystkich w głębokim poważaniu,piesek zrobi swoje i sprawa załatwiona i jeszcze żeby chciało się założyć psu kaganiec to by było fajnie.Ja muszę z dzieckiem omijać takiego delikwenta bo on rozwinie sobie smycz na 5 metrów i idzie zadowolony.
~GOSIA 4-10-2012 17:27
ŻEBY DO PARKU NIE MÓGŁ WJECHAĆ ROWERZYSTA TO JEST PO PROSTU JAKIŚ ABSURD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 5-10-2012 7:43
wiesniaki poznac od razu nienawisc do zwierzat sami sracie gdzie popadnie,pety,butelki,folia i sami smierdzicie nieraz gorzej jak psy,wielcy kulturalni a sloma z butow wystaje,wara od psow i ich wlascicieli
~ 5-10-2012 8:05
biedne kuracjuszki martwia sie chyba ota ze nie moga uprawiac krzakoterapi bo wypackaja sie kupa zalosne ;mam gdzies ludzi psy sa wazniejsze
~XXX 5-10-2012 8:21
co dziennie widze ludzi którzy wychodza ze swoimi pupilkami na spacerki i widze jak robią sobie kupki gdzie popadnie i nie wiem czy mam poprostu takie "szczęście" ze nie widziałem jeszcze ani razu zeby opiekun nawet miał jakikolwiek zamiar posprzątac po psie.I mowa tutaj o ludziach w jakim kolwiek parku lub miejscu w Jeleniej Górze i okolicach.
~AndrzejCiepl 5-10-2012 14:33
Proponuje wprowadzenie oplaty od osoby, od pieska czy roweru . Zakazami i nakazami ogranicza sie wolnosc obywateli. Powstana nowe miejsca pracy a i park bedzie odpowiednio utrzymany.
~Cieplicki 5-10-2012 16:41
Jestem przeciw rowerom na alej głównej ,ale za na ścieżkach zewnętrznych po których i tak nikt nie chodzi.Co do psów to proszę na smyczy i z zestawem higienicznym jak najbardziej.A do SM egzekwowanie i karanie nie tylko rowerzystów i właścicieli psów ale przede wszystkim pijących piwko .
~kms 5-10-2012 22:34
mam lepsze rozwiązanie;) podzielić park na 3 części,jedna tylko dla rowerzystów,druga dla samych psów a trzecia tylko dla spacerowiczów;) park spory,starczy miejsca,jednym słowem osiagniemy wtedy status parku nadzyczajnego,park rozrywkowy,park zoologiczny i park wypoczynkowy;)
~17sqandal 6-10-2012 10:21
Psom i rowerzystom WARA od Parku!!
~ 6-10-2012 17:07
POPIERAM PSOM i ROWERZYSTOM WARA OD PARKU
~oburzona 7-10-2012 10:27
Ja nie zrezygnuję ani z jazdy na rowerze, ani ze spacerów z psem. Zawsze noszę ze sobą woreczki na psie odchody i zawsze sprzątam. Mój pies jest ważnym członkiem rodziny i zakaz uważam za dyskruminację!!! Straż Miejska jest od pilnowania porządku więc niech czyni swą powinność i wlepia mandaty za nie sprzatanie po swoim psie. Nie rozumiem w czym mogę przeszkadzać przejeżdzając przez park na rowerze. To jest NASZ PARK a nie prywatna posesja radnych!!!
~ 8-10-2012 8:37
Wracam z Cieplic. Spedzilam tam tydzien. I powiem tak: duzo spacerowalam po parku. Nikt sie zakazu nie trzyma. Rowerzysci szaleja, pieski sraja. Kup nie zbiera nikt. Nikogo z woreczkiem nie widzialam. Piesio wystawia dupke i fajda. A paniusia sie cieszy, ze sie pupilek tak ladnie wyproznil.To tyle na ten temat.
~godny 9-10-2012 13:59
Jacy ludzie-taki regulamin. Mentalność i kultura XIXw. Jedni nie potrafią się zachować, a drudzy tylko zakazy wprowadzają.
~Bąk - 15-10-2012 10:07
Oczywiście w głosowaniu radnych - zwyczajowo Ładziński wycofał sie rakiem - jak przystało na tego dzielnego radnego bez kregopsłupa. Przyleci zapewne po głosy i wtedy obecny będzie wszedzie.
~turystka 27-10-2012 10:29
Witam, zaczne od tego, ze psie odchody na spacerze sprzatam zawsze!!! A teraz pytanie (az sie boje zadac ,bo moge zostac zlinczowana): gdzie mozna w Cieplicach albo okolicy zjesc z psem? Dodam, ze pies jest szczepiony, oczipowany i po szkole dla psow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group