Wtorek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 9079
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliczanie walczą o „ludzki” regulamin Parku Zdrojowego. Protestują i zbierają podpisy

Czwartek, 27 września 2012, 7:13
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 10:40
Autor: mea
Jelenia Góra: Ciepliczanie walczą o „ludzki” regulamin Parku Zdrojowego. Protestują i zbierają podpisy
Fot. mea
Około 40 osób przyszło wczoraj (26 września) po południu do siedziby Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” na znak protestu przeciw regulaminowi Parku Zdrojowego, który uchwalili miejscy radni. – Chodziłem z psem do parku 50 lat i dalej będę chodził – tak skomentował zakaz przebywania w parku osób z psami jeden z uczestników protestu. – Czy rowerzyści mają fruwać nad tym parkiem, żeby dostać się np. do Parku Norweskiego lub na wały?– pytali oburzeni cykliści.

- Dostałam wczoraj upomnienie od strażnika miejskiego za wejście z psem do parku, ale gdy tłumaczyłam mu, że przy tym wejściu nie ma tablicy informującej o takim zakazie, nie chciał nawet ze mną podejść, by to sprawdzić. Taki zakaz to dyskryminacja – podkreślała Iwona Zdrojkowska, mieszkanka Cieplic.

Ciepliczanie zwracali uwagę na absurdalność przepisów. Rowerzysta nie może wjechać na teren parku, ale osoba na wózku np. elektrycznym już tak. Obcokrajowcy nie mają możliwości przeczytania regulaminu, bo jest napisany tylko po polsku. – Przykro nam, że tzw. Rada Cieplic nie ma mocy sprawczej i może jedynie pisać pisma, które jak widać niewiele dają, skoro zamknięto Park Zdrojowy dla połowy Ciepliczan, czyli rowerzystów i osób posiadających psy. Przecież park został stworzony po to, żeby każdy mógł z niego korzystać – mówił Zbigniew Wachowski, ciepliczanin.

Uzgodniono, że do przewodniczącego Rady Miasta Jeleniej Góry trafi pismo z podpisami obecnych na radzie ok. czterdziestu ciepliczan, w którym zawarte będą postulaty zmiany regulaminu Parku Zdrojowego, dotyczące udostępnienia tego terenu dla cyklistów oraz dla osób z psami, po wyznaczeniu tras rowerowych oraz terenu do spacerów dla osób z psami.

- Cieszę się, że przyszło tak wiele osób, aby walczyć o zmiany w regulaminie, które postulowaliśmy już wcześniej. Jednak teraz, z poparciem ciepliczan, mamy szansę wyegzekwować nowe zasady w parku, który przecież jest naszym wspólnym dobrem – powiedział Robert Futerhendler, przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (157)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
439
Pozostanę na miejscu
54%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
46%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Polak, Czech i Niemiec – jak bratanki
 
Kultura
Można napisać recenzję
 
112
Wypadek z autobusem
 
Aktualności
Pobudka przed 4–tą
 
Aktualności
Drogo za gaz, czy będzie taniej?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group