Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 4966
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplicki festyn tętnił życiem i zabawą

Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 9:01
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2015, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cieplicki festyn tętnił życiem i zabawą
Fot. Przemo
W niedzielę (31.05) na Placu Piastowskim w Cieplicach odbył się V Festyn Integracyjny, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Prowadzono również kampanię przeciwko uzależnieniom pod hasłem „Nie pozwól, aby trawa ciebie przerosła”. Największe zainteresowanie wzbudził koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Tematem przewodnim festynu była walka z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Swoje stoiska wystawiły m.in. organizacje pozarządowe, instytucje pomocowe, policja czy areszt śledczy. Nie brakowało konkursów i atrakcji dla dzieci. W muszli koncertowej Parku Zdrojowego odbywały się występy artystyczne, a największe zainteresowanie wzbudziła musztra paradna i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, która dzień wcześniej brała udział w obchodach jubileuszu Straży Granicznej w Szklarskiej Porębie.

Przy okazji festynu uczestnicy mogli zapoznać się z zakresem działań profilaktycznych policji w ramach akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, który od kilku lat odbywa się w Jeleniej Górze.

- W tym roku na Placu Piastowskim rozdajemy ulotki i naklejki propagujące życie wolne od uzależnień, zdrowy styl życia. Poza tym policjanci znakują rowery w ramach akcji „Stop! Rower oznakowany!” - powiedziała rzeczniczka jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska.

Młodzież odziana w charakterystyczne koszulki z hasłem „Nie pozwól, aby trawa cię przerosła” propagowała ideę życia bez uzależnień. Ponadto odbył się happening, podczas którego uczestnicy symbolicznie w ciągu 60 sekund wystukali rytm serca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group