Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5819
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice to ich domy i ulice

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 13 czerwca 2010, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 16:32
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj w muszli koncertowej uroczyście rozstrzygnięto dziesiątą edycję konkursu literacko–plastycznego pt. „Cieplice– mój dom, moja ulica” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic” i Filię nr 4 Książnicy Karkonoskiej. Nagrody wręczał Tomasz Kammel.

Ceremonia rozpoczęła się krakowiakiem zatańczonym przez uczniów SP nr 6. W tym roku bardzo duża ilość prac literackich, jak i plastycznych była nie na temat i nosiła znamiona pomocy rodziców.

W kategorii klas IV – VI nadesłano 63 prace. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VI b z SP nr 3 Malwina Trznadel. Otrzymała między innymi zestaw multimedialny. Drugi był kolega Malwiny Piotr Muszyński. Na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Bachrouch z V klasy także z „trójki”. Wyróżniono Szymona Erbsena i Agnieszkę Skibę.

W kategorii przedszkoli na konkurs napłynęły 52 prace. Wygrał Kacper Macioch z Przedszkola „Zaczarowany Parasol”. Wśród gimnazjów znalazły się trzy prace wychowanków Domu Dziecka „Dąbrówka”. Pierwsze miejsce otrzymali za wspólne dzieło Rafał Piotrowski i Magda Brzezińska (uczennica szkoły podstawowej). Licealiści nadesłali tylko cztery prace. Wyróżniono uczennicę III klasy Liceum Plastycznego Weronikę Obiegło. Ciepliccy restauratorzy ufundowali uczestnikom desery. Miłym wspomnieniem dla wszystkich będzie rozmowa i gratulacje od znanego prezentera Tomasza Kammela.

W skład komisji konkursu plastycznego weszli: Regina Firszt, Robert Futerhendler (architekt, wiceprezes SMC) i Zbigniew Sus (marchand sztuki, członek SMS). Nagrody ufundowali: oddział Banku Zachodniego, Książnica Karkonoska, Uzdrowisko Cieplice, Miasto Jelenia Góra, a o opakowania zadbała firma Jelenia PLAST

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Ktos 13-06-2010 9:51
Tomaszek , to by sobie gajerek mogl wyprasowac...
~hala 13-06-2010 9:59
Oj Jelonka a gdzie ogłoszenia o tej imprezie?Chętnie bym poszła ale nic nie wiedziałam i ludzi malutko było.
~123 13-06-2010 10:08
Dajcie spokój z tym Kammelem ... ten facet nie jest wzorem do naśladowania przez dzieci. Ani z niego facet ... ani artysta ... . Oczywiście ktoś powie że jako konferansjer jest dobry, nie przeczę, wymagajmy jednak od ludzi czegoś więcej niż tylko bycia zawodowcami w swojej pracy.
~sowa 13-06-2010 17:31
Tego rodzaju imprezy powinny byc specjalnie propagowane szkoda ze odbyla sie w tak niewielkim gronie ,dzieciaki sa niesamowicie kreatywne i naprawde warto docenic ich wysilek artystyczny uczestniczac i bawiac sie razem z nimi. Nastepnym razem prosimy o lepsza informacje! Gratulacje dla nagrodzonych i uczestnikow z zyczeniami nastepnym razem bedzie weselej a sprawa zwyciestwa jest zawsze otwarta.
~Kimeraj 13-06-2010 19:17
do moderatora: w artykule jest błąd: "...Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Bachrouch z V klasy także z „trójki”. " Nie Aleksandra Bachrouch tylko Aleksander Bachrouch ;o) I druga sprawa-dlaczego nie wymieniono pozostałych zwycięzców (w kategorii grafika komputerowa,plastyczna) tylko laureatów kategorii polonistycznej? Czyżby bylii mniej ważni??? Pozdrawiam.
~leon 13-06-2010 19:57
...i nie przedszkolne dzieci tylko uczniowie kl. I .
~Małgorzata Turowska 13-06-2010 20:19
Szczegółowe protokoły z prac jury / lista nagrodzonych / znajdują się na stronie Miłośników Cieplic tj.www.milosnicy.cieplic.pl Ogłoszenia o konkursie były w Jelonce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group