Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7602
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliccy radni po drugiej sesji

Środa, 5 czerwca 2019, 10:35
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 13:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ciepliccy radni po drugiej sesji
Fot. Przemek Kaczałko
Wybór członków zespołów tematycznych, plan i kierunki działania oraz sprawy bieżące to elementy, nad którymi debatowali społeczni radni Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice podczas II sesji trzeciej kadencji. W spotkaniu wzięło udział 13 z 14 radnych oraz goście.

W trakcie posiedzenia radni opiniowali projektu uchwały Rady Miejskiej, określającej limit zmian punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Ponadto każdy radny mógł przedstawić sprawy i kierunki działań, jakimi powinna zająć się Rada Dzielnicy. Głos zabierali przybyli goście zgłaszając m.in. chęć przeprowadzenia referendum na temat odłączenia Cieplic od Jeleniej Góry. Radni dyskutowali też o inicjatywie dwóch stowarzyszeń, które chcą ożywić Sołtysią Górę wraz z wieżą widokową, która wymaga rewitalizacji.

Powołano również zespoły tematyczne i wybrano ich członków. W Zespole Spraw Społecznych i Interwencji znaleźli się: Waldemar Sopuch, Paweł Drewniak, Jadwiga Perwenis i Czesław Niemiec. W Zespole Infrastruktury i Ochrony Środowiska będą pracować: Maciej Kaczor, Grzegorz Murawski, Marcin Roszak i Bernard Knobelski. Z kolei do Zespołu Edukacji, Kultury i Sportu zgłosili się: Maciej Rusek, Marcin Roszak i Grzegorz Murawski.

W porządku obrad znalazły się też sprawy organizacyjne - ustalono, że sesje będą się odbywać w pierwszą środę miesiąca o godz. 17:00 (najbliższa 3 lipca), zaś dyżury radnych będą się odbywać we wtorki w godz. 17:00 - 19:00 (wkrótce zostanie podana informacja od kiedy).

W czasie dyskusji rozważano propozycję nowej lokalizacji biura Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice, bowiem wkrótce lokal w II LO będzie zaadaptowany na salę lekcyjną.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group