Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7250
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciemności w centrum przez płonący śmietnik

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: Angela
Wczoraj na ponad godzinę zgasło światło na placu Ratuszowym, ulicy Drucianej i w parku Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa. Powód to głupi żart nieznanych podpalaczy, którzy wrzucili ogień do śmietnika przy transformatorze.

– Wieczorem nie była zapalona żadna latarnia w parku przy Kościele Garnizonowym. Gdy przechodziłem parkiem panowały tam egipskie ciemności – poinformował nas Jacek Rajkowski, jeden z naszych czytelników.
- Bramy parku zamykane są o godzinie 23.00 i można by zrozumieć wyłączanie oświetlenia późnym wieczorem. ednak o godzinie 18 to chyba przesada. Chodzą tam przecież ludzie starsi chociażby na mszę wieczorną, a jak to mówi przysłowie, okazja czyni złodzieja .O nieszczęście w takich ciemnościach nietrudno – dodaje.

Latarnie w tym samym czasie zgasły na całym Placu Ratuszowym czy ulicy Drucianej. Nic o sprawie nie wiedzieli pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, którzy zajmują się kwestią oświetlenia w mieście, ponieważ do wydziału tam sprawy nie zgłaszał.

Energia Pro i straż pożarna natomiast informują, że około po godz. 18. 30 ktoś podpalił kontener ze śmieciami, który znajdował się tuż przy transformatorze prądu z tyłu za restauracją Sphinx w okolicy ulic Szkolna, Solna, Konopnickiej. Od płonących śmieci zajął się materiał, który służył najprawdopodobniej ociepleniu stacji transformatorowej. Żeby ją ugasił, trzeba było wyłączyć prąd.

– Prąd został wyłączony dla bezpieczeństwa strażaków, wiadomą rzeczą jest, że polanie wodą urządzeń elektrycznych skutkuje porażeniem prądem – tłumaczy Ewa Styczyńska, rzecznik Energii Pro w Jeleniej Górze.
Na szczęście ogień poza zniszczeniem termoizolacji stacji transformatorowej, poważniejszych uszkodzeń nie spowodował. Dzisiaj oświetlenie miasta powinno funkcjonować poprawnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group