Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8876
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cięcie na nielegalnym kąpielisku

Poniedziałek, 31 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 lipca 2006, 19:30
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cięcie na nielegalnym kąpielisku
Fot. Jelonka.com
Linę, z której skakali do wody nierozważni kąpielowicze na jednym ze stawów w Cieplicach, usunęli w poniedziałek policjanci i strażacy.

– To dalsza część naszej prewencyjnej akcji, podczas której kontrolujemy niestrzeżone kąpieliska – mówi sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Tym razem funkcjonariusze dotarli po raz drugi na tak zwane „stawy ptaszyńskie” w Cieplicach. Podczas poprzedniej inspekcji zauważono zamocowaną do drzewa linę, na której młodzi ludzie urządzili sobie skocznię do stawu.

– Nie dość, że kąpiel w stawach jest zakazana, to jeszcze łamiący ten zakaz narażali się na dodatkowe ryzyko urazu skacząc z liny do wody – poinformowali organizatorzy działań. Zagrożenie usunięto.

W stawach za wałami kąpie się wielu mieszkańców Cieplic. Rzadko docierają tam patrole służb mundurowych. Częściej kontrolerzy Polskiego Związku Wędkarskiego, który te wody dzierżawi.
Ci jednak niewiele mogą zrobić, bo nie mają uprawnień, aby kąpiących się tam ukarać.

Uprawnienia takie ma policja, która podczas poniedziałkowej inspekcji nałożyła na kąpiącego się mężczyznę mandat kredytowany w wysokości 250 złotych. Jak nam powiedziała sierż. Danuta Razmysłowicz, 36-letni sobieszowianin odmówił zapłaty.
Został przewieziony do komisariatu w Cieplicach. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Drugi z mężczyzn zauważonych przez policję, pod pretekstem załatwienia potrzeby fizjologicznej, uciekł z miejsca zdarzenia, choć ubrany był tylko w kąpielówki.

– Stawy te są bardzo niebezpieczne. Co prawda nie ma tam zanieczyszczeń, ale dno pokryte jest gałęziami i bardzo nierówne. Znajduje się tam także gruba warstwa mułu – mówią pożarnicy.

Niestety dla wielu ciepliczan te stawy to jedyna możliwość szukania ochłody i popływania. W uzdrowiskowej części miasta nie ma otwartego dla wszystkich oraz strzeżonego basenu. Jeden ze stawów nazywany jest nawet „kąpielowym”, choć pływać w nim nie wolno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group