Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6079
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chorzowianki najlepsze w stolicy Karkonoszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 maja 2013, 12:22
Aktualizacja: 0:17
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
W spotkaniu o pierwsze miejsce w półfinałowym turnieju Pucharu ZPRP, Ruch Chorzów rozbił Chojeński Klub Sportowy 31:12.Trzecie miejsce zajęła "poturbowana" ekipa z Jeleniej Góry pokonując w niedzielę ASPR 26:19.

Po sobotnich bataliach było jasne kto awansuje do finałowych rozgrywek o Puchar Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodziczek. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw wywalczyły podopieczne Anety Kowaluk:
- Naszym planem były finały mistrzostw Polski i ten plan został wykonany. Półfinały wygrane z pierwszego miejsca, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Tym bardziej, że przez rok nie mieliśmy hali (była w remoncie), trenowaliśmy na zwykłych, małych salkach i udowodniłyśmy wszystkim, że da się nawet na małym parkiecie, trzeba pracować i cieszymy się z awansu. Wszystkie dziewczyny grały, nie przyjechały tutaj siedzieć na ławce, tylko grać. Trzy zawodniczki z młodszego rocznika dołączyły do naszego składu - były bardzo dużym wzmocnieniem. Cały zespół zagrał bardzo dobrze - powiedziała trenerka Ruchu.

Marta Sokołowska - trenerka drugiej ekipy turnieju (ChKS-u Łódź) również nie kryła radości z wyniku. Jej zespół awansował do półfinałów z drugiego miejsca w lidze wojewódzkiej i nikt specjalnie nie liczył na jeszcze większy sukces, jakim jest udział w finałowych rozgrywkach.

Trudy 3-dniowych zawodów mocno odczuły dwie jeleniogórzanki: Natalia Janas już w 2. minucie sobotniego meczu odniosła kontuzję, która wyeliminowała ją z dalszej gry. U bramkostrzelnej szczypiornistki KPR-u stwierdzono dwie pęknięte kości śródręcza. Pod znakiem zapytania staje jej wyjazd na zgrupowanie kadry w połowie czerwca. Z kolei Aleksandra Trela miała operowane kolano. Pozostałe zawodniczki Dariusza Jarosza również na długo zapamiętają ten turniej, ale należą się im ogromne brawa za walkę z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Klub Piłki Ręcznej w Jeleniej Górze jeszcze nie raz zasłynie z dobrej pracy z młodzieżą.

Najlepszą zawodniczka turnieju w Jeleniej Górze została Żaneta Lipok z Ruchu Chorzów, ponadto trenerzy wyróżnili w swoich ekipach następujące zawodniczki:
Agata Wesołka - Ruch Chorzów
Natalia Janas - KPR MOS
Angelika Sworowska - ChKS Łódź
Magdalena Koza - ASPR Zawadzkie-Pawonków.

W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyła Agata Skowrońska (KPR) z dorobkiem 28 bramek, która na finiszu wyprzedziła o dwa trafienia Żanetę Lipok z Ruchu Chorzów (26 goli). Najlepszą bramkarką turnieju została Daria Skoczke (KPR). Nagrodę specjalną (piłkę z autografami szczypiornistów Vive Targi Kielce) otrzymała najmłodsza piłkarka turnieju, filigranowa 12-latka z Pawonkowa - Kamila Skubała.

Wyniki turnieju:
DZIEŃ 1.:
ChKS Łódź - ASPR Zawadzkie-Pawonków 26:21 (19:10)
ChKS:
Lis - Filipczak 9, Sworowska 6, Czernek 6, Nyga 2, Ostros 2, Maciążek 1, Rogowska, Gudas, Noman, Kozłowska.
ASPR: Szalińska - Koza 7, Klimza 5, Mańczyk 4, Thomann 3, Lech 2, Pachołek, Świerc, Bok, Skubała, Gryc, Wańczyk, Bryś, Kopyto.

KPR MOS Jelenia Góra - Ruch Chorzów 22:28 (13:17)
KPR:
Skoczke, Ścigała - Janas 9, Skowrońska 9, Białogrecka 3, Chlebosz 1, Hutnik, Trela, Kulas, Wojak, Zielińska, Wojtas, Rybak.
Ruch: Kuszka, Lipok 7, Kolonko 5, Fraksztajn 5, Płomińska 4, Stokowiec 2, Hetmańczyk 2, Stelmach 1, Senderkiewicz 1, Prokop 1, Miemiec, Salamon, Wesołka, Spała.

DZIEŃ 2.:
KPR MOS Jelenia Góra - ChKS Łódź 13:14 (7:6)
KPR:
Skoczke, Ścigała - Skowrońska 7, Chlebosz 2, Białogrecka 1, Kulas 1, Wojtas 1, Rybak 1, Wojak, Zielińska.
ChKS: Lis - Ostros 4, Sworowska 4, Maciążek 2, Gudas 2, Noman 2, Rogowska, Nyga, Filipczak, Czernek, Kozłowska.

Ruch Chorzów - ASPR Zawadzkie-Pawonków 44:17 (20:8)
Ruch:
Kuszka - Lipok 12, Senderkiewicz 7, Hetmańczyk 5, Prokop 4, Płomońska 4, Stelmach 4, Fraksztajn 3, Salamon 2, Stokowiec 1, Kolonko 1, Spała 1, Wesołka.
ASPR: Szalińska - Klimza 8, Mańczyk 3, Thomann 2, Koza 2, Świerc 1, Lech 1, Pachołek, Bok, Skubała, Gryc, Wańczyk, Bryś, Kopyto.

DZIEŃ 3.:
ChKS Łódź - UKS PR Ruch Chorzów 12:31 (7:18)
ChKS:
Lis - Sworowska 3, Filipczak 3, Czernek 2, Nyga 1, Gudas 1, Noman 1, Ostros 1, Kozłowska, Maciążek, Rogowska.
Ruch: Kuszka - Lipok 7, Senderkiewicz 6, Kolonko 6, Hetmańczyk 3, Płomińska 3, Prokop 2, Salamon 2, Stokowiec 2, Miemiec, Spała, Stelmach.

KPR MOS Jelenia Góra - ASPR Zawadzkie-Pawonków 26:19 (6:8)
KPR:
Ścigała, Skoczke - Skowrońska, Zielińska 8, Wojtas 2, Białogrecka 1, Kulas 1, Rybak 1, Wojak 1, Hutnik, Trela, Chlebosz.
ASPR: Szalińska - Koza 6, Klimza 6, Thomann 3, Mańczyk 2, Lech 1, Świerc 1, Pachołek, Bok, Skubała, Gryc, Wańczyk, Bryś, Kopyto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~beta 19-05-2013 15:13
Czy wiecie dlaczego Ruch wygrał turniej? Wygrał bo:- zawodniczki Ruchu wywodzą się z jednej szkoły, trenowały od 4 klasy piłkę ręczną.każdy rocznik od 1999 roku ma swoją grupę, - trenują przez 5 dni w tygodniu, potem jeszcze sparingi i mecze. - nie korzystają z siłowni ja w Jeleniej Górze, - prowadzi je od lat ta sama trenerka, - turniej zakończył bez kontuzji. Czy mówić jak wygląda szkolenie u nas? Lepiej przemilczeć. Talenty dziewcząt wielkie a organizacja w klubie głowa boli.. I całe szczęście,że dopisali rodzice dziewcząt. To im się należy złoty medal. Dorze prezentował się klub kibica dopingujący wszystkie zespoły. Szkoda że władze miasta pokazują się jedynie na otwarciach i zamknięciach. Mnie za to co robią dla sportu jest ogromnie wstyd.
~Rodrygo 19-05-2013 15:18
Czerwona kartka dla Zawilca i jego świty od wszystkich miłośników sportu w Jeleniej. Referendum jednak jest koniecznością.
~kibic 58 19-05-2013 18:35
Wielkie brawa dla jeleniogórskich zawodniczek za wolę walki i chęć wygrania turnieju - ale czy te dziewczyny powinny grać w tych spotkaniach - ja osobiście widziałam jeden wielki szpital, płacz i ból !! - czy szkoleniowiec tej drużyny zastanawia się co robi tym dzieciom ??
~... 19-05-2013 19:59
Tylko w tym jest problem że nie trenują wszystkie od 4 kl. Żeby grac tak jak one to trzeba chciec, a jeleniej najwidoczniej nie zależy tak bardzo jak dziewczyną z chorzowa. Nic do wyników nie ma więc trenowanie tylko siła walki i charakter.
~:-I 20-05-2013 8:02
Tak się przyglądałem naszym młodym piłkarkom to się cieszę z tak wielkiego zaangażowania - a łzy i smutek są dlatego, że cały rok ciężko trenowały. Ile jeszcze muszą z siebie dać (skąd mają wykrzesać więcej siły fizycznej - ja jej tam już nie widziałem, za to kontuzje) żeby dogonić np. Chorzów. Skąd to niepowodzenie? W takich sytuacjach zawsze oczy kibiców i tych oddanych rodziców, są skierowane na trenera i kierownika drużyny - tego pana w podeszłym wieku ...no właśnie taką piłkę ręczną preferuje szkoleniowiec - podeszłą. Może trzeba przestać ziewać na meczach i wziąć się za poważne trenowanie - One pragną wygrywać i na to zasługują.
~beta 20-05-2013 12:58
Najlepiej wyszukać winnego porażki i jego skopać. Tu winnych jest wielu. Brak środków finansowych z miasta na zatrudnienie większej ilości szkoleniowców do młodzieży. Baza sportowa MOS skierowana jest głównie na koszykówkę. Dla piłki ręcznej jest niewiele godzin i w niedogodnych godzinach .... KPR walczący o utrzymanie ekstraklasy, na młodzież nie zwracał już potrzebnego czasu. Trenerzy grup młodzieżowych w działaniu osamotnieni. Poziom sportowy na Dolnym Śląsku niestety niski. Itd itd. Należy się cieszyć z odbudowy grup młodzieżowych . Dwa zespoły zahaczyły o poziom centralny. Mamy bardzo zdolne indywidualności i dobry przykład gry seniorek. To system jest niedrożny i nie powinniśmy obwiniać za brak awansu jedynie jednej osoby.
~XYZ 20-05-2013 14:26
Fajnie pisać o komentarzach, winić ludzi ale może ktoś zapytał się kontuzjowanych czy urazy powstały na piłce ręcznej? Jak każda z tych dziewczyn na obowiązek ćwiczyć na WF, Natalia Janas złamała śródręcze na mistrzostwach od uderzenia o parkiet a nie od złego wyszkolenia!
~adff 20-05-2013 15:50
KPR w ofensywie to tylko Skowrońska i Janas.Żadna nie potrafi rzucić bramki z drugiej lini, jedynie zdolna skrzydłowa Natalia Janas...One były zajechane fizycznie.Granie cały sezon tymi samymi zawodniczkami tam się kończy.
~... 20-05-2013 17:10
Ktoś je musi uczyć tych rzutów z drugiej. A tymczasem Zagłębie Lubin w Finale MP Młodziczek.
~Zawodniczka 21-05-2013 19:12
Robiłyśmy wszystko co w naszej mocy .... I tak jesteśmy z siebie dumne, że mimo kontuzji walczyłyśmy do końca i się nie poddałyśmy. Nie każdego stać na takie poświęcenie ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group