Niedziela, 10 sierpnia 2008, 22:28
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2008, 2:14
Autor: Mateusz Banaszak
Piłkarze Chonika, pokazali że potrafią walczyć w B–klasie. Czy tak samo będzie w wyższej o jeden szczebel A–klasie?
Chojnik po ostatniej wysokiej porażce z Piastem Dziwiszów (2:13), wygrał w sobotnim meczu kontrolnym z występującą w B–klasie Lechią Piechowice aż 8:1.
Ciepliczanie mimo wysokiej wygranej, muszą popracować nad zgraniem i skutecznością, aby myśleć o zajęciu bezpieczneo miejsca w silnie obsadzonej A– klasie.

Od początku, mecz układał się po myśli ciepliczan, którzy nie pozwalali swoim rywalom wyjść z własnej połowy. Po raz kolejny świetnie spisał się grający trener cieplickiego zespołu, Dariusz Michałek który wykazywał się zaangażowaniem i skutecznością, sam strzelając w I połowie dwie bramki.
Lechici próbowali wyprowadzać kontry, lecz cieplicka obrona tego dnia spisywała się na miarę oczekiwań.
W pierwszych 45 minutach do piechowickiej bramki trafiali jeszcze - trzykrotnie Kogut i raz Gadzimski.
Do przerwy wynik 6:0 dla Chojnika i nic nie wskazywało na to, że Lechia może jeszcze cokolwiek zdziałać w tym meczu.

Po zmianie stron do drużyny Chojnika wkradł się chaos, a w wyniku tego uwidoczniła się niedokładność podań i brak skuteczności drużyny z Jeleniej Góry. Błędy Chojnika próbowali wykorzystać Lechici, którzy z minuty na minutę byli bliscy strzelenia bramki. I udało się. Lechia zdołała strzelić honorową bramkę, ale to wszystko na co było stać piłkarzy w tym meczu.
Chojnik przypieczętował swoje zwycięstwo jeszcze dwoma bramkami, a na listę strzelców wpisał się Kogut i Zaleśny.

Mecze sparingowe to okazja do wyciągnięcia wniosków i poprawienia słabych punktów w grze swojej drużyny. Trener Chojnika Dariusz Michałek ma ciężki orzech do zgryzienia, do rozpoczęcia rozgrywek zostało już tylko 2 tygodnie , a w drużynie nadal trzeba „coś” poprawić.

Miejmy nadzieję, że Chojnik znajdzie receptę na skuteczną grę z A-klasowymi zespołami i już niedługo pokaże na co go stać w walce o ligowe punkty.