Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11601
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Chodnik dla bezpieczeństwa

Środa, 15 września 2021, 6:01
Autor: WAC
Kostrzyca: Chodnik dla bezpieczeństwa
Fot. MT
Po wielu latach starań mieszkańcy Kostrzycy doczekają się budowy chodnika przez centrum wsi wzdłuż odcinka drogi wojewódzkiej nr 367 (ulica Jeleniogórska). Tym samym z mapy powiatu karkonoskiego zniknie kolejne miejsce bardzo niebezpieczne dla pieszych.

Nowy chodnik w Kostrzycy powstanie na odcinku od zawężenia jezdni na granicy z Mysłakowicami do nowego mostu na skrzyżowaniu z drogą powiatową na Bukowiec oraz na odcinku od budynku szkoły do skrzyżowania z ulicą Karpacką. Długość wynosi około 1.8 km.

Aby inwestycja mogła zostać zrealizowana Rada Gminy w Mysłakowicach musiała podjęć uchwałę o zwiększeniu poziomu jej finansowania z budżetu samorządu. Wartość inwestycji to ponad 1.7 mln zł, w tym ponad połowa pochodzi ze środków budżetu gminy Mysłakowice, a reszta z budżetu województwa dolnośląskiego. Okres realizacji zadania to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą, co oznacza, że nowy chodnik w Kostrzycy powinien być gotowy do końca przyszłego roku.

Bardzo się cieszę, że długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja doczeka się wreszcie realizacji – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Ten temat ciągnie się już od ponad pięciu lat. Chodnik w tym miejscu jest bardzo potrzebny. Ruchliwa droga jest tam bardzo wąska i niebezpieczna. Wielokrotnie w tej sprawie do Gminy trafiały monity od mieszkańców jednak termin rozpoczęcia budowy był przesuwany ze względu na przedłużające się procesy projektowania i uzgadniania. Najważniejsze, że się udało i wkrótce będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą.

Twoja reakcja na artykuł?

31
86%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
805
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group