Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4827
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chłopaki z Wilkowyj w Klubie Kwadrat

Czwartek, 26 lutego 2009, 10:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2009, 21:12
Autor: RED
Jelenia Góra: Chłopaki z Wilkowyj w Klubie Kwadrat
Fot. komor
Nie lada gratkę dla miłośników serialu TVP „Ranczo” w reżyserii Wojciecha Adamczyka zorganizowało Jeleniogórskie Centrum Kultury. 9 marca o godzinie 18.00 będą mogli obejrzeć spektakl „Smak Mamrota”, przedstawiający epizod z życia bohaterów filmu. Na scenie wystąpią więc Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus oraz Ewa Kuryło.

Tym razem Solejuk, Pietrek, Stach i Hadziuk, przesiadujący na ławce i popijający mamrota trafią do szkoły, gdzie będą pracowali w ramach programu resocjalizacji. Przeprowadzą lekcje historii, matematyki, polskiego i innych przedmiotów. Uczniom, w rolę których wcieli się widownia zostanie przekazana nie tylko wiedza z konkretnych przedmiotów, ale i refleksja o życiu. Zadbano także o oprawę muzyczną, bohaterowie będą więc rozmawiać i śpiewać . Muzykę skomponował Krzesimir Dębski.

Sztuka wystawiana jest w wielu miastach w całej Polsce. Premiera w stolicy odbyła się pod koniec sierpnia 2008 roku, ale przez całe lato spektakl oglądali widzowie z mniejszych miejscowości. W artykule Pauliny Wilk w dzienniku Życie Warszawy z maja 2008 roku przytoczono wypowiedź Anny Gornostaj, założycielki teatru Capitol, która na temat „Smaku Mamrota” mówi - Wzorem teatrów z Wysp, najpierw zaprezentujemy spektakl publiczności poza Warszawą. To jest współczesna, społeczna komedia, chcemy sprawdzić, jak zareagują na nią ludzie w obleganych latem miejscowościach, zanim pokażemy ją wyjątkowo wymagającej publiczności w stolicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group