Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7389
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chciał zabić konkubinę

Niedziela, 24 stycznia 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: P–O
Jelenia Góra: Chciał zabić konkubinę
Fot. Archiwum
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok wobec 43–letniego mieszkańca Lubania Mariusza K., którego Prokurator Rejonowy w Lubaniu oskarżył o usiłowanie zabójstwa konkubiny, przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2015 roku w Lubaniu. Podejrzany od kilkunastu lat mieszkał wraz z konkubiną oraz ich 13-letnim synem. Pomiędzy nią i mężczyzną czasami dochodziło do awantur. Tragicznego dnia nietrzeźwy mężczyzna wyzywał pokrzywdzoną i groził jej zabójstwem, dlatego schowała się w piwnicy. Kiedy Mariusz K. obiecał, że będzie spokojny, kobieta wróciła do mieszkania.

- Wtedy mężczyzna chwycił za składany nóż i na oczach 13-letniego dziecka zadał kobiecie cios w szyję. Widząc to chłopiec wytrącił oskarżonemu nóż z ręki, a pokrzywdzonej udało się zbiec do pokoju syna. Jednak sprawca pobiegł za nią. Tam ją przewrócił i zaczął zadawać kolejne ciosy. Chłopiec telefonicznie powiadomił o zaistniałym zdarzeniu policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze obezwładnili sprawcę i wezwali pogotowie ratunkowe. Dzięki natychmiastowej pomocy, udzielonej pokrzywdzonej udało się ją uratować – informuje prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz-Makowska.

Mariusz K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni. Mimo to Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, w oparciu o zebrane dowody uznał go winnym tego przestępstwa i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności. Zastrzegł przy tym, że mężczyzna będzie mógł skorzystać z prawa do warunkowego zwolnienia dopiero po odbyciu kary 13 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group