Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2357
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chciał pozabijać ludzi, bo stracił... kota

Piątek, 15 sierpnia 2008, 9:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Chciał pozabijać ludzi, bo stracił... kota
Fot. Archiwum
Niezrównoważony psychicznie mężczyzna był „bohaterem” scen niczym z filmu grozy. Wszystko wydarzyło się jednak naprawdę w czwartek przy ulicy Gałczyńskiego w Jeleniej Górze. Szaleńca z trudem obezwładniła policja nie bez pomocy przypadkowych świadków i pogotowia ratunkowego. Przyczyną ataku furii była śmierć kotki sprawcy przejechanej przez samochód.

Zaczęło się od wybicia szyby w samochodzie. Sprawca stłukł ją gołą pięścią. Bezskutecznie próbował uszkodzić kolejną. Kobieta, która widziała zdarzenie z balkonu, spytała dlaczego mężczyzna tak postępuje.

Wtedy szaleniec zaczął wrzeszczeć, że wszystkich pozabija i wrócił do swojego mieszkania. – Po chwili wyszedł z niego z potężną siekierą – pisze do nas świadek zdarzenia proszący o anonimowość.

Narobił sporo popłochu. Strachu najadł się zwłaszcza kierowca samochodu, który chciał przestawić pojazd i pechowo auto mu zgasło. Szaleniec z siekierą w dłoni biegł w stronę mężczyzny. Ten zachował jednak zimną krew, wyszarpał mu niebezpieczne narzędzie i wyrzucił je w krzaki.
Awanturnik dobył jednak sztylet i zemścił się na swoim pogromcy przebijając mu opony w samochodzie. Potem uciekł do mieszkania.

Na miejsce „horroru” przybyli policjanci: w sumie kilka radiowozów, bo funkcjonariusz, którego zawiadomiono o dramacie, poprosił o wsparcie. Policjanci z trudem obezwładnili szalonego człowieka. Wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz zaaplikował mężczyźnie środki uspokajające, a policja zabrała go do izby zatrzymań.

Okazało się, że przyczyną furii mieszkańca była śmierć jego kotki, która została przejechana przez samochód. Zwierzę miało kociaki. Sąsiedzi sugerowali, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Sprawą zajmie się policja. O stanie psychicznym sprawcy najpewniej wypowiedzą się biegli. Za stworzenie zagrożenia utraty zdrowia lub życia szaleńcowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group