Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3287
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Chcesz wymienić źródło ciepła? Pośpiesz się!

Czwartek, 23 listopada 2017, 6:15
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017, 7:29
Autor: Paweł Guszała
Jeżów Sudecki: Chcesz wymienić źródło ciepła? Pośpiesz się!
Fot. Paweł Guszała
Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki zainteresowani dofinansowaniem na zmianę źródła ciepła w swoich domach powinni się pośpieszyć. Na początku przyszłego tygodnia kończy się możliwość składania ankiet wstępnych do programu pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”.

Obwieszczenie, czyli informacja o możliwości składania ankiet wstępnych na dofinansowanie do zmiany źródła ciepła pojawiło się w Gminie Jeżów Sudecki już 27 października. Zainteresować się nim powinny osoby, które planują wymianę ogrzewania lub montaż paneli fotowoltaicznych. Przy wsparciu gminy można na to uzyskać dofinansowanie nawet do 50 proc. wartości zadania, ale nie więcej niż 20 tysięcy złotych na domek jednorodzinny, 14 tysięcy złotych na mieszkanie oraz 8 tysięcy złotych na mieszkanie w budynku wielorodzinnym, zasilanym z jednego źródła ciepła.

Do redakcji dotarły informacje o tym, że gmina słabo wypromowała możliwość uzyskania takiego dofinansowania. Sprawdziliśmy to. Obwieszczenia zawisły na większości tablic informacyjnych na terenie gminy, z małymi wyjątkami. Brakowało ich na tablicach przy bocznych uliczkach (np. w Dziwiszowie) oraz przy... urzędzie w Jeżowie Sudeckim. Gorzej wygląda sprawa z informacją zamieszczoną na stronie internetowej gminy. Jest mało czytelna i znajduje się nie na stronie głównej, ale na odnośniku w jednej z zakładek. - Strona internetowa ma zakładkę CZYSTE POWIETRZE. Tam trzeba wejść i znaleźć to – tłumaczy Artur Smolarek, zastępca wójta Gminy Jeżów Sudecki. – Nie chcieliśmy bardziej komplikować strony internetowej. Po za tym myślę, że informacja była bardzo szeroko udostępniana - dodaje.

Na razie złożonych zostało 27 ankiet na łączną kwotę około 470 tysięcy złotych.

Ankiety wstępne związane z wymianą źródła ciepła należy składać do 27 listopada w sekretariacie Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, osobiście, pocztą lub drogą elektroniczną na adres: srodowisko@jezowsudecki.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group