Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4333
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chcą zmiany uchwały związanej z parkowaniem w centrum

Piątek, 27 stycznia 2012, 13:54
Aktualizacja: 14:10
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Chcą zmiany uchwały związanej z parkowaniem w centrum
Fot. Petr
Niepełnosprawni z Jeleniej Góry chcą zmiany uchwały Rady Miejskiej w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości opłat za parkowanie w centrum miasta i sposobu pobierania tych opłat. Pod wnioskiem skierowanym do komisji komunalnej podpisało się ponad 500 osób.

Co na to komisja? – Wniosek został zaopiniowany negatywnie. Bez żadnych rozmów z ludźmi pełniącymi funkcję pełnomocników osób niepełnosprawnych i bez podania jasnej przyczyny. Nie rozumiemy, dlaczego? Jak można w tak obojętny sposób przechodzić wobec stanowiska ponad 500 mieszkańców naszego miasta – irytuje się Stanisław Schubert, prezes KSON oraz Społeczny Rzecznik Osób Niepełnosprawnych.

– Niepełnosprawni ciągle napotykają na jakieś bariery; cały czas mamy problem z miejscami do parkowania czy zezwoleniami na parkowanie. Chciałbym podkreślić, że negatywna opinia dotycząca naszego wniosku jeszcze bardziej determinuje nas do działania. Chcemy by sprawa została podjęta na posiedzeniu Rady Miasta – dodaje.

Obecnie niepełnosprawni czekają na informację, na której z najbliższych sesji radni faktycznie będą mogli wziąć sprawę w swoje ręce. – Gdy tylko się tego dowiemy od razu skontaktujemy się z mediami. Pragniemy, by wreszcie rozpoczął się dialog między nami a samorządem. Tak, po prostu, nie może być – podsumowuje Stanisław Schubert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group