Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9859
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chcą zadbać o miasto

Piątek, 19 października 2018, 8:05
Aktualizacja: 23:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Chcą zadbać o miasto
Fot. Przemek Kaczałko
Komitet Wyborczy Wyborców Huberta Papaja "Zadbajmy o miasto" podsumował wczoraj (18.10) kończącą się kampanię przed wyborami samorządowymi. Aspirujący do stanowiska Prezydenta Jeleniej Góry oraz na radnych, przekonywali, że to na nich warto oddać swój głos.
Poza dwoma nieczystymi zagraniami jednego z komitetów uważamy, że ta kampania przebiegła w duchu sportowej rywalizacji i liczymy, że w wyborach 21 października zdecydowana większość mieszkańców weźmie udział w wyborach i odda swój głos na nasz komitet – powiedział na wstępie Hubert Papaj, który podkreślał dużą liczbę spotkań z mieszkańcami.
Bardzo dużo mieszkańców mówi, że chce zmiany na bardziej dynamiczny zespół, młodszego prezydenta, a te ostatnie 8 lat to nie było pasmo sukcesów Jeleniej Góry, był to częściowo czas zmarnowany. Jak pokazała środowa debata, mieszkańcy potrzebują kogoś, kto nie boi się, staje przed nimi, odpowiada na trudne pytania, a nie ucieka z debaty i zostawia puste krzesło – kontynuował kandydat na prezydenta.

Spośród kandydatów do Rady Miejskiej głos zabrała m.in. Dorota Czekaj z okręgu nr 4, która dziękowała mieszkańcom za spotkania i obiecywała spełnienie ich oczekiwań. Z kolei Józef Sarzyński przekonywał, że wybór KWW „Zadbajmy o miasto” to głos na halę widowiskowo-sportową i dom kultury na Zabobrzu, a także remonty ulic i nowoczesne zarządzanie w mieście. Nie zabrakło też młodszych kandydatów.

Cieszę się, że kampania przebiegła w sportowych duchu, który jest mi bardzo bliski. Myślę, że wszystko będzie dobrze – dodał Kamil Łabieniec.

W trakcie konferencji Hubert Papaj odniósł się także do decyzji prezydenta miasta, który skreślił z listy wyborców Leszka Wrotniewskiego – obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góy i kandydata na kolejną kadencję.

Leszek Wrotniewski wielokrotnie tłumaczył swoją sytuację życiową, była ona analizowana kilka razy przed nadzór prawny wojewody i zawsze przyznawano rację Leszkowi Wrotniewskiemu. W mojej opinii, jeśli urzędujący prezydent, będący przedstawicielem konkurencyjnej listy dostarcza na 5 dni przed wyborami swoją decyzję przy pomocy Straży Miejskiej innemu konkurentowi, to komentarz jest zbędny i sami mieszkańcy czują, że nie tak to powinno wyglądać. Można było to wyjaśnić przez całą kadencję – przez 4 lata. Jeżeli taka decyzja zapada na 5 dni przed wyborami, to mam wrażenie, że nie jest to przypadkowy termin, ale jesteśmy spokojni o to. Obecny i - mam nadzieję - przyszły przewodniczący Rady Miejskiej rzetelnie wypełnia swoje obowiązki i czekamy na rozstrzygnięcie na drodze administracyjnej – powiedział Hubert Papaj.

Komitet „Zadbajmy o miasto” liczy na poparcie rzędu 27-28 procent.

Twoja reakcja na artykuł?

12
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
9%
Smuci
0
0%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (79)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group