Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9617
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chcą obudzić energię Cieplic. Rada będzie apolityczna

Piątek, 18 marca 2011, 13:59
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2011, 11:15
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Chcą obudzić energię Cieplic. Rada będzie apolityczna
Fot. Agrafka
Wczoraj w Pałacu Schaffgotschów (ZOD Politechniki Wrocławskiej) odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydatów Stowarzyszenia Miłośników Cieplic na radnych jednostki pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”. Dzięki wyborom, które odbędą się 20 marca, zostanie wyłoniona apolityczna rada uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Do wyborów niespełna dwa dni, tymczasem jedynie SMC zorganizowało przedwyborczą debatę o przyszłości Cieplic, na którą zaprosiło media. Program wyborczy Stowarzyszenia Miłośników Cieplic zakłada m.in. polepszenie warunków dla funkcjonowania i tworzenia: żłobków, przedszkoli, świetlic dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, poprawę zabezpieczeń przeciwpowodziowych, poprawę bezpieczeństwa, budowanie infrastruktury rekreacyjnej i rozrywkowej, rozwój turystyki, zwiększenie liczby miejsc parkingowych, a także dostosowanie przestrzeni architektonicznej Cieplic do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Cieplice, czyli dzielnica Jeleniej Góry w niedziele będzie miała swoich przedstawicieli w postaci rady jednostki pomocniczej, która jest radą społeczną, a więc nietypową. Pełni funkcję doradczą. Mam nadzieję, że taka rada zjednoczy mieszkańców Cieplic. Będziemy tymi ludźmi, którzy będą rozmawiać o sprawach Cieplic z radą główną w Jeleniej Górze. Jesteśmy jedyną taką grupą osób „Miłośników Cieplic”, która się zjednoczyła i wystawiła 15 kandydatów – powiedział Robert Futerhendler, wiceprezes SMC.

– Wierze, że Cieplice mogą być lokomotywą Jeleniej Góry, takim motorem napędzającym rozwój zarówno turystyki, jak i gospodarki. Niestety, nie będziemy mieli bezpośredniego wpływu na budżet, ale możemy walczyć o sprawy Cieplic i proponować różnego rodzaju przedsięwzięcia. Priorytetem jest kompleksowe przebadanie wód termalnych, ale również ważne są mniejsze sprawy, takie jak pomalowanie elewacji na placu Piastowskim – dodał.

Kandydaci, którzy są także członkami SMC, to: nauczycielka i ławnik Sądu Rejonowego Anna Bałkowska; architekt, organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła Robert Futerhendler; technik chemik Alicja Szklarska; wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Janusz Szklarski, informatyk, redaktor biuletynu „Cieplice” Marcin Kaflik. Jest także student i członek Zarządu Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego Grzegorz Robert; student Kamil Łabieniec, technik organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła Zygmunt Łaskawiec, Grzegorz Leszek z Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego oraz slawistka Joanna Kozieł.

Wśród kandydatów rekomendowanych przez Stowarzyszenie „Miłośników Cieplic” znaleźli się magister inżynier, projektant budowlany Danuta Duch-Mackaniec; magister pielęgniarstwa, kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego Beata Dyrcz; nauczyciel, instruktor terapii osób z upośledzeniem umysłowym Jerzy Bilski; architekt, projektant przestrzenny i wnętrz Bogna Skrzydlewska-Antos, nauczyciel, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida Elwira Kozak; magister ekonomii, specjalista do spraw marketingu w Uzdrowisku Cieplice Zbigniew Muczyński.

Wybory odbędą się już w nadchodzącą niedzielę, 20 marca. Tymczasem członkowie SMC są zaniepokojeni faktem, że wbrew uchwale rady miasta, prezydent Jeleniej Góry nie zapewnił w środkach masowego przekazu informacji, które miałyby zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu i wskazały im lokale wyborcze.

Przypomnijmy więc, że mieszkańcy będą mogli głosować na swoich faworytów w siedmiu komisjach obwodowych. Ich siedziby będą się znajdowały w tych samych miejscach, w których odbywały się listopadowe wybory samorządowe: w Pałacu Schaffgotschów (filia Politechniki Wrocławskiej na Pl. Piastowskim 27), gdzie lokal jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Parasol” przy ul. Fabrycznej 1a, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK 14a, w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków 2a, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplicka 34, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2.

Obszar Cieplic, którego mieszkańcy mają uprawnienia do głosowania, jest zbliżony do IV okręgu wyborczego z wyłączeniem kilku ulic i odcinków. M.in. nie obejmuje wszystkich domów z ulicy Lubańskiej, na głosowanie nie pójdą też mieszkańcy ul. Junaków, Ceglanej, Cichej, Kowalskiej, Michejdy i Poprzecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1037
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group