Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8571
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej w Kowarach

Czwartek, 29 maja 2014, 7:50
Aktualizacja: Piątek, 30 maja 2014, 7:49
Autor: Manu
Kowary: Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej w Kowarach
Fot. UM Kowary
Zakończono rewitalizację Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej w Kowarach. Zajęcia ruszą od września br. Inwestycje były finansowane ze środków unijnych w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013.

Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej to nowoczesna i profesjonalna placówka zajmująca się profilaktyką i terapią wad rozwojowych i dysfunkcji dla ok. 500 uczniów na poziomie szkoły podstawowej (nr 1 przy ul. Staszica i nr 3 im. Józefa Gielniaka przy ul. 1-go Maja), w tym dzieci niepełnosprawnych. Centrum pozwoli na wczesne wykrywanie oraz likwidację wad rozwoju psychicznego dziecka, wad wymowy czy mikrodeficytów powodujących problemy w nauce.

- Przeprowadzono remont i modernizację budynku, z przeznaczeniem na różne gabinety: salę terapii ruchowej, salę logopedyczną, salę muzykoterapii, salę laudoterapii i dramatoterapii, pokój terapii psychologicznej i inne - mówi burmistrz Kowar Mirosław Górecki. - Została dobudowana także klatka schodowa z uwzględnieniem instalacji platformy dla osób niepełnosprawnych.

Genezą projektu „Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej w Kowarach” była chęć zagospodarowania zabytkowego budynku należącego do kompleksu Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. Stan techniczny oraz wysoki stopień ciągłej dewastacji obiektu sprawił, że nie był on użytkowany. W dwóch pozostałych budynkach, gdzie aktualnie znajduje się „Jedynka” brak jest miejsca na utworzenie sal dydaktycznych, logopedycznych czy terapii zajęciowej i ruchowej, a dodatkowo budynki te nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group