Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Centrum ratunkowe w Legnicy także dla Jeleniej Góry

Czwartek, 2 lutego 2012, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: bc
DOLNY ŚLĄSK: Centrum ratunkowe w Legnicy także dla Jeleniej Góry
Fot. UM Legnica
W legnickiej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej otwarto jedno z dwóch na Dolnym Śląsku (obok Wrocławia) Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Będzie ono obsługiwać teren byłych województw: legnickiego, jeleniogórskiego i wałbrzyskiego.

- Decyzja o jego ulokowaniu właśnie w Legnicy podyktowana była faktem stworzenia w tym mieście w ciągu ostatnich lat – przy współpracy gminy, PSP, Pogotowia Ratunkowego i innych służb, infrastruktury lokalowej i technicznej na potrzeby zintegrowanego działania służb ratowniczych w całym powiecie – informuje rzecznik prezydenta Legnicy Arkadiusz Rodak.

Zakończony etap budowy centrum kosztował ok. 650 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa. Powstał potężny maszt antenowy o wysokości ok. 50 metrów, wyremontowano pomieszczenia stanowisk dyspozytorskich, uruchomiono cyfrowe systemy łączności. Inwestycja ta będzie kontynuowana. Legnicka Komenda Miejska PSP wzbogaciła się także, dzięki wsparciu finansowemu samorządów i innych podmiotów, o dwa samochody do logistycznej obsługi działań ratowniczych.

Aktualnie centrum obsługuje 640 tysięcy mieszkańców od Szlichtyngowej na północy po Kaczorów na południu, koordynując pracę 19 karetek, a będzie obsługiwać 1,2 mln mieszkańców. Stanie się to możliwe po rozbudowie siedziby centrum (roboty mają się rozpocząć wiosną). Wówczas to stąd będzie wysyłana karetka, będąca akurat najbliżej miejsca, gdzie trzeba udzielić pomocy, na terenie dawnych województw: jeleniogórskiego, legnickiego i wałbrzyskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group