Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4723
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Castorama w trzech odsłonach

Niedziela, 22 listopada 2009, 9:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 listopada 2009, 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Castorama w trzech odsłonach
"Castorama" już się wpisała w krajobraz Jeleniej Góry. Czy otwarcie sklepu spowoduje kłopoty komunikacyjne? Przekonamy się już za trzy tygodnie.
Fot. TEJO
Na spotkaniu przedstawicieli Castoramy i władz miasta ustalono, że przebudowa skrzyżowania przy budowanym właśnie markecie będzie podzielona na trzy etapy: wykonanie prawoskrętu, przebudowa samego skrzyżowania oraz przebudowę ulic Mostowej i Grunwaldzkiej. Termin otwarcia sklepu, jak i zakończenia pierwszego etapu to 16 grudnia.

Pierwszy etap prac zakłada wybudowanie prawoskrętu z drogi krajowej czyli od ulicy Jana Pawła II, drugi przebudowę skrzyżowania czyli przeniesienie całej infrastruktury technicznej, która jest pod nim i rozbudowę skrzyżowania. Trzecia część prac to przebudowa ulicy Mostowej i Grunwaldzkiej zakładająca ich poszerzenie.

– Problem jest w tym, że na każdym z tych etapów jest inna procedura uzyskania pozwolenia – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta miasta. – Wynika to z decyzji wojewody, który uznał, że nie potraktuje całej tej inwestycji jako przedsięwzięcia na drodze wojewódzkiej. Wobec czego ta procedura musi być rozbita. Część będzie realizowana przez miasto, czyli ulica Grunwaldzka i Mostowa. Skrzyżowanie, jak i budowa prawoskrętu będą regulowane odrębnymi procedurami.

Jeśli pozwoli na to pogoda przeniesienie infrastruktury technicznej ma się odbywać zimą. Prace będą wykonywane poza jezdnią. Do marca nie będzie możliwe natomiast położenie nawierzchni drogi.

– Do szesnastego grudnia ma być wykonany prawoskręt i nastąpi otwarcie Castoramy – mówi wiceszef miasta. W akcie notarialnym termin wykonania inwestycji określony jest on jako 18 miesięcy od chwili podpisania umowy. Umowa została podpisana 25 czerwca, wobec czego termin realizacji jest aż do końca 2010 roku. Chcemy skrócić ten czas do połowy przyszłego roku – zapowiada Jerzy Lenard.

Obecnie szacowany koszt przebudowy skrzyżowania i pasów drogowych to około 2 mln 800 tys. zł. Do tego dochodzą koszty przebudowy wału przeciwpowodziowego czy budowa ścieżki rowerowej. Sto procent tych kosztów poniesie Castorama.

– Kwestią sporną był kolektor ściekowy przy ulicy Mostowej, on nie jest związany z inwestycją, więc jest wyłączony z procedury. Na chwile obecną nie jest niezbędny – mówi wiceszef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group