Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8088
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Cashback zastąpi bankomaty?

Czwartek, 5 stycznia 2012, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Accipiter
REGION KRAJ: Cashback zastąpi bankomaty?
Fot. Archiwum
Powstaje coraz więcej hipermarketów, centrów i galerii handlowych, w których można skorzystać z cashbacku. Nowoczesna usługa polega na tym, że podczas płacenia kartą za zakupy można zażądać wypłaty dodatkowej gotówki.

W Janowicach Wielkich pomimo podjętych działań - nie udało się zachęcić właścicieli banków czy innych firm do zainstalowania czynnego całodobowo bankomatu. Niestety, zabiegi te kończyły się niepowodzeniem. Od 7 października ub. r., odkąd nastąpiło otwarcie marketu „Dino”, który powstał na ulicy 1-go Maja, mieszkańcy Janowic Wielkich mają możliwość korzystania z usługi cashback.

Usługa cashback polega na wypłacie gotówki ze sklepowej kasy. Warunek: najpierw trzeba nabyć towar za dowolną kwotę, a płacąc za swoje zakupy kartą wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy także wypłacić gotówkę. Sklep musi akceptować płatności kartą, dopiero później można poprosić o wypłatę gotówki z kasy i zapłacenie kartą debetową.

W grę wchodzi maksymalnie kwota 200 złotych, ale nie ma ograniczeń liczby wypłat w ciągu dnia. Tak więc, jeżeli ktoś chce wypłacić większą kwotę z karty, może dokonać następnych operacji. Każdej wypłacie musi jednak towarzyszyć transakcja bezgotówkowa. No i, oczywiście, chęci i umiejętności obsługi oraz wystarczająca ilość pieniędzy w kasie.

Klient wypłacający gotówkę po wcześniejszej transakcji kartą zazwyczaj nie płaci nic. W większości przypadków prowizję 50 groszy pobieraną przez agentów rozliczeniowych (firmy instalujące terminale płatnicze i rozliczające transakcje karciane), wykłada za klienta bank. Z tytułu wypłaty sklep nie pobiera prowizji, ale pobierają ją niektóre banki prowadzące rachunek klienta (zwykle do 1 zł).

Chociaż są także instytucje, gdzie jest to usługa płatna. Np. w Lukas Banku cash back kosztuje 60 groszy, a w PKO BP - 1 zł, ale klient Citi Handlowego, mBanku, MultiBanku, Pekao czy ING BSK cashback ma za darmo, czego nie można już powiedzieć o wypłacie gotówki z obcego bankomatu. Do korzystania z cashbacku z pewnością nie zniechęcają też koszty. Z cashbacku można korzystać m.in. w takich miejscach jak: salon Empik, sieci sklepów: Żabka, Real i Jysk, stacje benzynowe: BP, Orlen i Bliska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group