Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5026
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cały świat w obiektywie

Piątek, 7 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 lipca 2006, 14:26
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cały świat w obiektywie
Fot. Arkadiusz Piekarz
Miłośnicy miesięcznika National Geographic i prezentowanych w nim fotografii mogą obejrzeć fascynujące powiększenia zdjęć z całego świata uwiecznionych przez autorów tego czasopisma. Ekspozycja „Wyprawy na krańce świata” jest czynna w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1.

Zakres czasowy wystawy obejmuje okres od 1888 do 2006 roku. Przedstawiono tam fotogramy amerykańskiego miesięcznika, który poprzez różnojęzyczne wydania, zdobył popularność na całym świecie, w tym w Polsce.
Zwiedzający mogą popatrzeć nie tylko na zmieniający się świat, ale i różny sposób fotografowania.

Z National Geographic związali się także polscy fotograficy, podróżnicy i dziennikarze: wśród nich Marcin Kydryński, obieżyświat i znawca muzyki jazzowej, Marzena Hmielewicz, fotoreporterka Gazety Wyborczej, Tomasz Tomaszewski, znany fotografik (mąż pierwszej rzeczniczki rządu po wyborach w 1989 roku – Małgorzaty Niezabitowskiej). Między innymi ich prace można obejrzeć w jeleniogórskim BWA.

Wśród obecnych na wernisażu zauważyliśmy ludzi zasłużonych dla fotografii regionalnej, między innymi Jacka Jaśkę, współtwórcę wielce oryginalnej wystawy fotogramów przedstawiających codzienność jego miejscowości Kopańca. Ekspozycji w tym niezwykłej, że została zawieszona na płocie sołtysa. Nie ukrywał, że zdjęcia z NG mają w sobie wiele uroku.

Wystawa można podziwiać do 27 lipca. Galeria BWA otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17; w soboty od 10 do 16. Za obejrzenie ekspozycji „Wyprawy na krańce świata” trzeba zapłacić 4 złote (w soboty wstęp wolny).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group