Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7330
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cała Jelenia Góra na rowery!

Środa, 7 kwietnia 2010, 13:51
Aktualizacja: Czwartek, 8 kwietnia 2010, 7:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cała Jelenia Góra na rowery!
Fot. TEJO
Nie ustają wysiłki samorządowców, aby – w ramach działań promocyjnych – nadać naszemu miastu symboliczny status rowerowej stolicy Polski. Zapowiadane są kolejne przedsięwzięcia wpisane w akcję „Cała Polska na rowery”, w których organizację włączyło się Izersko–Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko–Narciarskie. Wszystko pod patronatem Mai Włoszczowskiej.

Wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu nikomu nie trzeba przedstawiać. Będzie okazja, aby pojechać z nią na wycieczkę rowerową w okolice Jeleniej Góry. Wszystko w ramach pomysłu „Cała Polska na rowery”. Organizatorom marzy się, aby setki amatorów jazdy na jednośladach ruszyły w trasę wybierając aktywny tryb życia połączony ze zwiedzaniem różnych atrakcji.

O planowanych wycieczkach z Mają Włoszczowską mówili dziś szefowa wydziału promocji i polityki informacyjnej magistratu Katarzyna Młodawska oraz „rowerowy ambasador Jeleniej Góry” Bolesław Osipik, zaproszony na konferencję prasową prezydenta Obrębalskiego. W organizację imprez zaangażował się Urząd Miasta w Jeleniej Górze oraz Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie, któremu lideruje Zbigniew Leszek, a także Muzyczne Radio przy patronacie Jelonki.com.

Wycieczkowym dniem będzie sobota, 17 kwietnia. Chętni wystartują z placu Ratuszowego o godz. 11. Do wyboru będą dwie trasy. Bardziej doświadczeni ruszą w kierunku Antoniowa na Bożą Górę, zaś ci, którzy nie czują się na siłach, aby pokonać taki dystans, pojadą na Perłą Zachodu Szlakiem im. M. Południkiewicza. Wycieczkę do Antoniowa poprowadzi Maja Włoszczowska.

Na niedzielę, 18 kwietnia, zaplanowano zawody MTB na Wzgórzu Krzywoustego. Więcej informacji o tym wydarzeniu – w aktualnościach sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group