Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 7446
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Były strażnik więzienny skazany

Czwartek, 15 listopada 2007, 18:31
Aktualizacja: 22:17
Autor: DOB
Jelenia Góra: Były strażnik więzienny skazany
Fot. Angela
Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu to kara dla byłego strażnika więziennego Krzysztofa W., który w kwietniu ubiegłego roku zabarykadował się w wieży aresztu śledczego i oddał kilkanaście strzałów w ziemię ze służbowego kałasznikowa.

Oskarżyciel żądał dwóch lat więzienia, ale sąd wymierzył byłemu strażnikowi łagodniejszą karę, bo uznał, że W, działał w stanie ograniczonej poczytalności.
Wyrok nie jest prawomocny.

W kwietniu 2006 strażnik, który przez niemal osiem godzin siedział zabarykadowany w wieży, nikogo strzałami nie ranił, nie miał też żadnych żądań. Wówczas policyjni antyterroryści wysłali do Jeleniej Góry snajperów, którzy mieli reagować, gdyby Krzysztof W. zaczął się ostrzeliwać. Na szczęście mężczyzna poddał się.

Strażnik zareagował tak ze względu na konflikt z przełożonym. Przed zabarykadowaniem się w wieży, był na długim zwolnieniu lekarskim, prawdopodobnie z powodu depresji. Kiedy wrócił, okazało się, że został przesunięty na najniższe w hierarchii stanowisko strażnicze – na wieżyczce. Zbuntował się, a ponieważ przełożony odrzucał jego wnioski o przeniesienie, postanowił zaprotestować strzałami i blokadą wieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
851
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group