Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4342
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Było wielkie grillowanie w Michałowicach

Środa, 30 lipca 2014, 10:25
Aktualizacja: Czwartek, 31 lipca 2014, 8:03
Autor: Marian Klasiński
Jelenia Góra: Było wielkie grillowanie w Michałowicach
Fot. Darek Makowski
Ponad 200 osób bawiło się w sobotę (26. lipca) na III Mistrzostwach Michałowic w Grillowaniu. Impreza ta na stałe wpisała się do programu kulturalnego spędzania czasu wolnego w Michałowicach. Z roku na rok przyjeżdża na nią coraz więcej osób z całego regionu.

- Lepszej promocji tej urokliwej miejscowości jeszcze nikt nie wymyślił - zgodnie podkreślają goście z całej Polski. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 11 zespołów grillujących i trzy zespoły „kociołkujące”. Przygotowane do oceny smakowitości sprawiały wiele trudności jurorkom, które długo debatowały nad wyłonieniem zwycięzców. Jak podkreśliła przewodnicząca jury Monika z Katowic, kucharka z 35-letnim stażem, której pomagała Joanna również z Katowic i Renata z Częstochowy, wszystkie potrawy zasługiwały na wyróżnienie.

Tytuł mistrza III Mistrzostw Michałowic w Grillowaniu zdobyła para mieszana: Ela z Zielonej Góry i Ryszard z Warszawy za dzika z pęcakiem. Tytuł wicemistrza zdobyli Ola i Darek Makowscy z Sobieszowa za żeberka w sosie BBQ, pstrąga w ziołach i cytrynie oraz burgera z polędwiczek wieprzowych wzmocnionego szaszłykiem drobiowym. Trzecie miejsce zajęli Eliza i Robert Wilczyńscy z Karpacza za boczek w koszulce muśnięty sosem z zielonym pieprzem.

W rywalizacji podmiotów gospodarczych przyznano dwa równorzędne wyróżnienia dla pokoi noclegowych „Domu Mariano” i apartamentom „Jelonek”. Zwycięzców nagrodzono pucharami i medalami z grawerem ufundowanymi przez Urząd Miasta oraz upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Po tej ceremonii przystąpiono do poczęstunku, wymiany doświadczeń i prawdziwej integracji grillujących z przybyłymi gośćmi. Oprócz nagrodzonych potraw można było spróbować: klopsików po poznańsku Ani, Magdy, Marka i Kuby z Poznania, żeberek Marty i Marka z Michałowic, befsztyków Anety i Sławka z Dębicy, oscypków w żurawinie Ewy i Teresy z Michałowic, karczku Basi, Moniki, Wiktora i Tomka ze Środy Śląskiej, pieczeni po harcersku Agi, Sabiny, Mileny z Bielska Białej. Wyśmienite jedzenie zawierały także zawartości „kociołków” Ewy z Michałowic i Alicji z Piechowic.

Kiedy dorośli grillowali dzieci, których było wyjątkowo dużo, bawiły się po swojemu. Dla nich organizatorzy Marian Klasinski i Jan Kołodziejczyk przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów, gier i zabaw. Ponieważ tradycją jest już w Michałowicach, że każde dziecko biorące udział w zabawie dostaje nagrodę, chętnych do zabawy nie brakowało. Wszyscy bawili się świetnie.

Do zobaczenia za rok w lipcu oraz na święcie pieczonego ziemniaka we wrześniu tego roku. Za pomoc w zorganizowaniu mistrzostw organizatorzy dziękują: wszystkim zespołom grillującym, Urzędowi Miasta, Marcie Nowocień, Marcinowi Sokołowskiemu, Krystynie Wojnarowskiej, Darkowi Machelskiemu, Panu Jackowi/nazwisko nieznane/, leśniczemu Andrzejowi, Zygmuntowi Zielonce. Organizatorzy dziękują sponsorom: Pawłowi Kaliszowi, firmie Vinico i Murakun, radnemu powiatowemu Grzegorzowi Rybarczykowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group