Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3624
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Było święto reportażu

Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 6:52
Aktualizacja: Środa, 29 sierpnia 2018, 7:24
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Było święto reportażu
Fot. KED
Tłumy miłośników literatury przybyły do Miedzianki na drugą edycję Festiwalu Reportażu „Miedzianka Fest”, która odbył się w miniony weekend (24 – 26.08). Do miasta, które zniknęło zdmuchnięte wiatrem historii ściągnęła ich możliwość obcowania z wartościowymi książkami, a przede wszystkim z ich autorami.

Spotkania autorskie, odbywające się głównie w kościele w Miedziance, cieszyły się olbrzymim powodzeniem. Wśród pisarzy i reportażystów, którzy przyjechali na „Miedzianka Fest” znaleźli się między innymi: Olga Tokarczuk, Filip Springer, Jarosław Mikołajewski, Anna Kamińska, Ilona Witkowska i Mariusz Szczygieł. Ten ostatni wystąpił również w roli jednego z organizatorów imprezy.

- Byłem w Miedziance już w ubiegłym roku, podpisywałem książki pod krzyżem i po raz pierwszy w życiu miałem spotkanie autorskie w kościele – mówi M. Szczygieł. - Już wtedy urzekli mnie ci ludzie, którzy tu przyjechali z różnych stron Polski, aby spotkać się z autorami. Że czytelnikom chciało się przyjechać do miasteczka, którego w zasadzie nie ma i do którego nawet trudno jest dojechać. I dlatego do Miedzianki wrócimy i będzie kolejna edycja i następne. Samo to miejsce jest świetnym symbolem XX wieku, czyli zmienności i nieuchronności człowieczego losu.

Spotkania z pisarzami nie wyczerpują oczywiście listy atrakcji przygotowanych dla gości Miedzianki Fest. Wśród nich nie zabrakło między innymi wycieczek tropami historii tego miejsca, koncertów oraz warsztatów. Na chętnych czekała też gra geologiczna Uniwersytetu Warszawskiego, wystawa „Wycinków w termosie” i plansz z drugiej części komiksu o komisarzu Ueberschaerze, zaś dzieci mogły wziąć udział w twórczych animacjach razem z Etnowarsztatami i Naszą Księgarnią.

Dodajmy, że podczas „Miedzianki Fest” była zbiórka pieniędzy na remont wieży kościoła w Miedziance.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group