Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5494
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Było patriotycznie, muzycznie i pięknie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 marca 2014, 8:45
Aktualizacja: 10:30
Autor: Przemo
Fot. Przemo
W Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie ósmej edycji Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Spośród 20 laureatów eliminacji rejonowych z byłego województwa jeleniogórskiego wyłoniono piątkę, która wystąpi na koncercie galowym we Wrocławiu.

- Przegląd odbywa się pod patronatem Beaty Pawłowicz, kuratora dolnośląskiej oświaty. W tym roku regulamin został tak skonstruowany, aby były preferowane piosenki i pieśni związane z Powstaniem Warszawskim, z okazji przypadającej 70. rocznicy. Od ośmiu lat organizatorem przesłuchań i koncertu jest Młodzieżowy Dom Kultury, dzisiaj finalizujemy to duże przedsięwzięcie. Dla uczniów będzie to lekcja wychowania patriotycznego - powiedziała dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze Danuta Sitek.

Specjalnymi gośćmi imprezy byli: posłanka na Sejm RP Marzena Machałek, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, a także Marian Hübner, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze.

Koncert rozpoczął się od występu zespołu emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty "Perfectum" pod przewodnictwem Alfredy Rękowskiej. Potem odbył się konkurs.

Jury, któremu przewodniczyła Alfreda Rękowska za najlepszych wykonawców uznało:
- zespół muzyczny z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu,
- Annę Góralik z Gimnazjum Nr 1 w Jeleniej Górze,
- zespół wokalny „Akord" ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu,
- Natalię Rozum z Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim
- Natalię Sikorzyńską z Gimnazjum w Ruszowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez MDK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~publika 25-03-2014 15:19
Jak zwykle dyrekcja z p. Cytarzyńskim stanęli na wysokości zadania Szkoda, że p. Sitek zapowiedziała swoje odejście na emeryturę. Czy ktoś Jej sprosta?Podobała nam się koncepcja inauguracyjna koncert Zespół nauczycielek b. ładnie zaprezentował swój program i zachęcił do wspólnego śpiewania dzieci i młodzież. P i ę k n i e
~WIDZ 25-03-2014 15:26
PIĘKNA IMPREZA JAKŻE UZDOLNIONĄ MAMY TĘ MŁODZIEŻ W aktualnej sytuacji politycznej patriotyczna tematyka świetnie się wkomponowała
~tralala 25-03-2014 16:38
Super impreza, piękny występ zespołu nauczycielek, wysoki poziom śpiewających zespołów i młodzieży. Szczególne podziękowania dla Pani Alfredy, która swoim zapałem i wielką energią zachęcała wszystkich zebranych do aktywnego śpiewania.
~widz 5 25-03-2014 19:06
Szkoda że nie było podziału na grupy wiekowe. Np. szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
~Oczko 25-03-2014 20:06
Impreza na wysokim poziomie. Wspaniały pomysł na otwarcie konkursu - występ Wokalnego Zespołu Nauczycielskiego "Perfectum" PRZYJĘTEGO GROMKIMI BRAWAMI przez zgromadzoną na widowni młodzież. Genialne głosy prowadzone przez Panią Alfredę Rękowską. Dziękujemy! Wspaniałe występy młodych wykonawców - gratulacje dla zwycięzców!
~przyjazny 25-03-2014 20:18
Zgadzam się z widzem 5. Brakowało podziału na dzieci młodsze i starsze. O ile mi wiadomo to we Wrocławiu był taki podział wiekowy. No ale cóż my mieszkamy tylko w Jeleniej.
~Małgochna 25-03-2014 23:30
Wspaniałą impreza, bardzo dobrze zorganizowana! Brawa także dla wykonawców!!!
~pola 1 26-03-2014 15:10
Brawa dla zespołu Nauczycielskiego za dobór repertuaru, dobre głosy, zaangażowanie. Wielkie słowa uznania dla prowadzącej zespół Pani Alfredy Renkowskiej za talent muzyczny, zapał oraz pasję. Szkoda, że nasz pan Prezydent nie widzi tak wspaniałych, zdolnych ludzi w naszym mieście. Czy za taką działalność na rzecz społeczności nie należą się chociażby słowa podzięki od naszych Władz...?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group