Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6975
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Było o zagrożeniach – spotkanie z seniorami

Piątek, 24 września 2021, 7:02
Autor: 112
Jelenia Góra: Było o zagrożeniach – spotkanie z seniorami
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórska policjantka, w ramach realizacji działań prewencyjnych, spotkała się z osobami starszymi w jeleniogórskiej Przystani Twórczej.

W spotkaniu wzięła mł.asp. Beata Sosulska–Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne: „Wzorowy Senior” i „Dzielnicowy bliżej nas”.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, jak: kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „ policjanta”, itp, a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Funkcjonariuszka przypomniała również seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

Seniorzy, którzy uczestniczyli w zajęciach mieli okazję ćwiczyć proste techniki samoobrony. Policjantka przypomniała też zasady udzielenia pierwszej pomocy i o obowiązku noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group