Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8163
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Był protest mieszkańców w sprawie S–3

Sobota, 16 listopada 2013, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 17 listopada 2013, 7:32
Autor: Org/Red
Region: Był protest mieszkańców w sprawie S–3
Fot. Organizatorzy
– Nie ma zgody na odsunięcie w czasie budowy drogi S–3 na odcinku Legnica – Lubawka – mówili wczoraj (15.11.) uczestnicy protestu w Kamiennej Górze. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Mieszkańcy Kamiennej Góry, Jawora, burmistrz Kamiennej Góry oraz poseł na Sejm RP Henryk Kmiecik protestowali wczoraj przez godzinę (od 12.00 do 13.00) blokując przejazd przez ul. Jeleniogórską w Kamiennej Górze (skrzyżowanie drogi krajowej DK–5 z drogą 367).

- Dziękujemy wszystkim za udział. Dziękujemy za pomoc ratownikom z grupy ratownictwa medycznego w Kamiennej Górze, a szczególnie policjantom za profesjonalną pomoc zarówno przed jak i w trakcie protestu. Dzięki tej współpracy przebieg wydarzenia był bezpieczny – mówią organizatorzy akcji z Kamiennogórskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Razem.

- W trakcie protestu wyraziliśmy swoje stanowcze nie dla odsunięcia w czasie budowy drogi S-3 na odcinku z Legnicy do Lubawki na rzecz obwodnicy Warszawy. Zwróciliśmy uwagę na to, że droga ta to szansa na rozwój powiatów: kamiennogórskiego, jaworskiego, wałbrzyskiego, świdnickiego, jeleniogórskiego i złotoryjskiego – podkreślają.

- Ta droga jest też niezwykle ważna dla bezpieczeństwa w regionie, zamieszkałego przez ok. 800 tys. osób. Będziemy kontynuować walkę, poprzez dalsze protesty, wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego. W najbliższym czasie będzie protest w Jaworze, a potem, jeśli trzeba, w Bolkowie – podkreśla Arkadiusz Dybiec ze stowarzyszenia Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group