Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6050
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Był protest mieszkańców w sprawie S–3

Wiadomości: Region
Sobota, 16 listopada 2013, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 17 listopada 2013, 7:32
Autor: Org/Red
Fot. Organizatorzy
– Nie ma zgody na odsunięcie w czasie budowy drogi S–3 na odcinku Legnica – Lubawka – mówili wczoraj (15.11.) uczestnicy protestu w Kamiennej Górze. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Mieszkańcy Kamiennej Góry, Jawora, burmistrz Kamiennej Góry oraz poseł na Sejm RP Henryk Kmiecik protestowali wczoraj przez godzinę (od 12.00 do 13.00) blokując przejazd przez ul. Jeleniogórską w Kamiennej Górze (skrzyżowanie drogi krajowej DK–5 z drogą 367).

- Dziękujemy wszystkim za udział. Dziękujemy za pomoc ratownikom z grupy ratownictwa medycznego w Kamiennej Górze, a szczególnie policjantom za profesjonalną pomoc zarówno przed jak i w trakcie protestu. Dzięki tej współpracy przebieg wydarzenia był bezpieczny – mówią organizatorzy akcji z Kamiennogórskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Razem.

- W trakcie protestu wyraziliśmy swoje stanowcze nie dla odsunięcia w czasie budowy drogi S-3 na odcinku z Legnicy do Lubawki na rzecz obwodnicy Warszawy. Zwróciliśmy uwagę na to, że droga ta to szansa na rozwój powiatów: kamiennogórskiego, jaworskiego, wałbrzyskiego, świdnickiego, jeleniogórskiego i złotoryjskiego – podkreślają.

- Ta droga jest też niezwykle ważna dla bezpieczeństwa w regionie, zamieszkałego przez ok. 800 tys. osób. Będziemy kontynuować walkę, poprzez dalsze protesty, wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego. W najbliższym czasie będzie protest w Jaworze, a potem, jeśli trzeba, w Bolkowie – podkreśla Arkadiusz Dybiec ze stowarzyszenia Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 16-11-2013 10:02
Dadza kase na S3 a Warszawka ? Most Roweckiego, i inne inwestycje im stana a prowincja zyska ? POlitycy nie dopuszca do tego, dlatego pochwalam taka akcje protestacyjna.
~ 16-11-2013 10:38
to jest bez sesu blokowanie drogi tylko przez godzine to trzeba zablokowac całkiem przez np. tydzien to wtedy beda skutki widoczne a tek to jak rzucic grochem o sciane .bo Tusk i jesgo banda sie nie ugnie przez takie zabawy mieszkanców,z tego co wiem to Tusk ma byc 25 w Piechowicach na otwarciu jakiejs obwodnicy to wtedy bedzie okazja zeby wyklepac go po mo..dzie
~Anonim113 16-11-2013 12:11
Droga S3 to może być dobrym połączeniem nie tylko dla Jeleniej Góry, ale i okolicznych powiatów, ale jak wiadomo Tusk i paru innych ludzi usunęło tą drogę ze znanej listy po to, aby ratować POsadkę Hanny Gronkiewicz-Waltz i tą posadkę uratowali. Jednak nie na długo...
~MostWanted 16-11-2013 12:28
===> 10:38 myślę ,że nim zdążyłbyś zrobić ku niemu jeden krok to leżałbyś już przygnieciony i skuty przez facetów w czerni z klubu BOR. Ogólnie cel jest zacny i warto go wspierać, a skoro będzie w okolicy Tusk wraz ze świtą to warto taką akcje przeprowadzić w dniu i miejscu jego wizyty na DK3 w okolicy Piechowic, a następna w celowo pisanej małą literą warszawce u wieśniaków bo na wiejskiej lub przed ministerstwem transportu !!!
~Boss 16-11-2013 13:54
To tylko w Polsce są możliwe takie rzeczy nasz region ze względu na położenie blisko do Czech ,Niemiec stamtąd do innych krajów UE powinien być najlepiej rozwiniętym regionem w Polsce ale niestety brak infrastruktury załatwia wszystko wystarczyłyby połączenia autostradowe z Jeleniej Góry do Zgorzelca ,Wrocławia,Legnicy,Wałbrzycha i mamy raj po co budować remontować jakieś drogi z wiochy do wiochy kilka konkretnych inwestycji i wokół nich powstają fabryki,bazy przeładunkowe na całą UE a potem z podatków bez niczyjej łaski robimy drogi lokalne ale cóż Ja się pewno nie znam i należę do żadnej partii fachowców od interesów kolesi i kacyków partyjnych
~Obiektywnyy 17-11-2013 0:52
Wystarczyłaby jedna autostrada do Drezna, druga do Pragi i kwita. Po co do Wrocławia, skoro tam i tak się jeździ tylko po to, żeby z lotniska odlecieć na Zachód?
~ 17-11-2013 1:05
ale tłumy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group