Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5651
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Być razem. Rozmowy z Janem Pawłem II

Wtorek, 4 lipca 2017, 6:43
Autor: Org
Region: Być razem. Rozmowy z Janem Pawłem II
Fot. Organizator
Wystawa zawiera dwie, splecione ze sobą ścieżki narracyjne. Pierwsza z nich złożona jest z dzieł ponad pięćdziesięciu współczesnych polskich artystów medalierów, których prace tworzą kolekcję powstałą w roku 2016. Jej premierowa prezentacja miała miejsce w Panteonie Narodowym w Krakowie w roku 2016. Wystawę będzie można oglądać od 7 lipca w Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie.

Druga ścieżka narracji to, to kolekcja fotogramów autorstwa Marii Przystasz, Piotra Krzyżanowskiego, Wojciecha Obremskiego oraz Konstantego Kawardzisa, którzy fotografowali papieskie odwiedziny Legnicy w 1997 roku.

Część fotograficzna wystawy stanowi dokument a zarazem świadectwo zarejestrowanych faktów, wydarzeń, emocji składających się na przeżycie uczestników spotkania. Część medalierska, wykorzystując właściwości sztuki, jest artystyczną medytacją nad fenomenem spotkania, wspólnoty, jedności. Korzystając z inspiracji jakie przynosi nauczanie Jana Pawła II o jedności, stawia pytania i staje się zachętą do refleksji na temat doświadczenia bycia razem.

Wystawa zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Fundację Europejska Perła Baroku.

Wystawa będzie dostępna w ramach turystycznej trasy podstawowej do końca września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group