Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6397
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Być razem. Rozmowy z Janem Pawłem II

Wiadomości: Region
Wtorek, 4 lipca 2017, 6:43
Autor: Org
Fot. Organizator
Wystawa zawiera dwie, splecione ze sobą ścieżki narracyjne. Pierwsza z nich złożona jest z dzieł ponad pięćdziesięciu współczesnych polskich artystów medalierów, których prace tworzą kolekcję powstałą w roku 2016. Jej premierowa prezentacja miała miejsce w Panteonie Narodowym w Krakowie w roku 2016. Wystawę będzie można oglądać od 7 lipca w Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie.

Druga ścieżka narracji to, to kolekcja fotogramów autorstwa Marii Przystasz, Piotra Krzyżanowskiego, Wojciecha Obremskiego oraz Konstantego Kawardzisa, którzy fotografowali papieskie odwiedziny Legnicy w 1997 roku.

Część fotograficzna wystawy stanowi dokument a zarazem świadectwo zarejestrowanych faktów, wydarzeń, emocji składających się na przeżycie uczestników spotkania. Część medalierska, wykorzystując właściwości sztuki, jest artystyczną medytacją nad fenomenem spotkania, wspólnoty, jedności. Korzystając z inspiracji jakie przynosi nauczanie Jana Pawła II o jedności, stawia pytania i staje się zachętą do refleksji na temat doświadczenia bycia razem.

Wystawa zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Fundację Europejska Perła Baroku.

Wystawa będzie dostępna w ramach turystycznej trasy podstawowej do końca września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~heretyk 4-07-2017 8:38
Coraz dalej od Chrześcijaństwa .
~antykłamca 4-07-2017 20:38
Kościół powinien zniknąć i to natychmiast. Każdy z nas zyskałby na tej likwidacji od ręki 40%. A potem corocznie ok 5% (2000 rocznie). Instytucja stworzona 2000 lat temu do trzymania wrogów i podwładnych za twarz, czyni to bredząc o rzeczach strasznych, jakie nas czekają, jeśli lud ciągle nie będzie im płacić. I tak jest do dziś. Nawet Dziwisz - kolega i sługa Wojtyły, po jego śmierci skręcił na relikwie dużo jego prywatnych rzeczy i notatek. Piszę SKRĘCIŁ, bo miał polecenie ZNISZCZYĆ TO WSZYSTKO. Pytam: to jest uczciwość? Tak się wykonuje polecenia wodza najwyższego? I TACY ludzie chcą być naszymi wzorami i przewodnikami po życiu??? Jak wierzyć Arcybiskupowi, co pije na umór i do dziennikarza mówi sp..alaj? A kłamstwa radia toruńskiego? Kościół to nasza zmora.Której musimy się pozbyć.
~ 4-07-2017 22:16
Popieram całkowicie przedmówcę. Bardzo trafna ocena działalności tej organizacji. Szkoda, że jeszcze nie do wszystkich to dotarło. Polska mogłaby być normalnym krajem a jej mieszkańcy zamożni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
817
Tak
27%
Nie
68%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group