Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4381
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

By nam i zwierzętom żyło się lepiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 marca 2009, 7:57
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2009, 8:04
Autor: TEJO
Fot. .....
Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt Arka ogłosiło marzec miesiącem sterylizacji czworonogów. Ma być to sposób zapobiegania ich nadmiernemu rozmnażaniu się i eutanazji, a także oddawania niechcianych zwierzaków do przepełnionych schronisk.

Tysiące nowonarodzonych zwierząt corocznie poddawanych jest eutanazji, wyrzucanych w workach, kartonach do śmietników, w lesie. Małe zwierzaki trafiają też do schronisk. Te nierzadko są przepełnione i czworonogi bytują tam często w kiepskich warunkach. Zdaniem Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt Arka człowiek może ograniczyć zwierzęcą populację.

Akcja „Nie rozmnażaj – nie porzucaj” już dziesiąty raz zrzesza wszystkich tych, którym los tych zwierząt nie jest obojętny: właścicieli gabinetów i klinik weterynaryjnych, prywatnych weterynarzy, pracowników schronisk, wolontariuszy, a także posiadaczy zwierząt.

– Co roku w Polsce rodzi się więcej zwierząt niż ludzi, którzy mogliby je przygarnąć i zaopiekować się nimi – mówi Aniela Roehr, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt Arka. – Celem akcji jest więc edukacja społeczeństwa i zapobieganie narodzinom niechcianych zwierząt. W latach poprzednich ogłaszaliśmy jeden dzień sterylizacji zwierząt, w którym weterynarze obniżali ceny tych usług. W tym roku akcja potrwa cały miesiąc.
Każdy gabinet weterynaryjny, który włączy się do działania zobowiązany jest do obniżenia cen za usługę sterylizacji.

Maksymalna cena zabiegów bezproblemowych wraz z opieką pooperacyjną np. zdjęcie szwów, podanie antybiotyku w czasie ogólnopolskiej tegorocznej akcji sterylizacji będzie wynosiła 200 zł za sukę, 100 zł za kotkę, 120 zł za psa oraz 60 zł za kocura – mówi Aniela Roehr.

Ci, którzy chcą włączyć się do akcji i obniżą swoje ceny w miesiącu marcu do podanych kwot, powinni się skontaktować z organizatorem telefonicznie pod numerem (22) 724-04-90 lub e-mailowo na adres sozarka(at)wp.pl w tytule wpisując 2009 – akcja sterylizacji, a w treści: dane swojej lecznicy zwierząt: województwo, miasto, ulicę oraz numer telefonu. Na tej podstawie gabinety zostaną wpisane na stronie internetowej www.arka.strefa.pl. na listę klinik, które działają na rzecz zwierząt.

Akcję popiera również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które zachęca do aktywnego działania.
– Jest to działanie niezwykle ważne dlatego zachęcamy do włączenia i obniżenia cen tej usługi. Na zachodzie około 80 procent zwierząt jest wysterylizowanych i nie ma tam problemu przepełnionych schronisk – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik schroniska dla małych zwierząt i prezes ZG Towarzystwa Miłośników Zwierząt. – Jako schronisko ponosimy koszty sterylizacji bezdomnych zwierząt, które są adoptowane.

O to, które z jeleniogórskich gabinetów weterynaryjnych włączyły się do ogólnopolskiej akcji sterylizacji zwierząt zapytała e - mailowo jedna z naszych czytelniczek. Wykonaliśmy kilkanaście telefonów do gabinetów weterynaryjnych, które udało nam się znaleźć na stronie interentowej, ale tylko nieliczni o akcji cokolwiek słyszeli, a ani jeden z naszych rozmówców do akcji się nie włączył. Byli jednak i tacy, którzy zadeklarowali przeczytanie naszego artykułu i przemyślenie tematu. Dlatego wszystkich, którzy mogliby pomóc, zachęcamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~meadżer 3-03-2009 10:23
"Co roku w Polsce rodzi się więcej zwierząt niż ludzi, którzy mogliby je przygarnąć i zaopiekować się nimi" to mówi samo za siebie. Powinniśmy eksportować zwierzęta jako produkt krajowy, albo pomagać krają z klęską głodu Wszyscy by byli zadowoleni.
~A.L. 3-03-2009 10:44
Zabic prosiaczka cielaka kroliczka to nie problem dlamilosnikow gownosraji ale uspic wsieklego psa ktory zagryza dzieci to nieludzkie .
~Opiekun 3-03-2009 11:39
Wszyscy niedbający o zwierzęta jeleniogórzanie do sterylizacji.
NICpoŃ 3-03-2009 14:23
:-) <i> dzięki! </i>
~pytajnik 3-03-2009 16:19
"200 zł za sukę, 100 zł za kotkę, 120 zł za psa oraz 60 zł za kocura – mówi Aniela Roehr." i to maja byc niby ulgi??
~do pytajnika 3-03-2009 19:55
owszem to sa ulgi biorac pod uwage ze normalna stawka to ceny w okolicach suka ok 250 - 350zł, kotka 150, kot 100, pies 200 - jest róznica?? jest a nizej nikt Ci nie zrobi bo zaden lekarz nie jest instytucja charytatywna a materiały i leki sa okropnie drogie i drozeeja z dnia na dzien zreszta ciekawe na ile taki zabieg sterylizacji wyliczyłby nfz stawiam na jakies 2000zł nie mniej poza tym idziecie do lekarza za porade płacicie 100zł drugie tyle zostawiacie w aptece i to jest ok u lek wet macie leki zabiegi, leki wsio wliczone w cene i to niby jest drogo??
kwakwa 3-03-2009 20:17
wysterylizować kierownictwo schroniska i towarzystwa miłośników zwierząt...za darmo...to jest promocja
~jan 3-03-2009 20:21
witam mysle ze taniejby bylo gdyby miasto wlaczylo sie do tej akcji a w przyszlosci nie byly by przepelnione schroniska a utrzymanie tam tez miasto kosztuje
~ago od kosmosu 3-03-2009 20:27
Dobrze, że ktoś o tym pomyślał! Tych psów i kotów do "oddania w dobre ręce" rzeczywiście za dużo się namnożyło, to jedyne wyjście, aby w humanitarny sposób zmniejszyć ich populację.
~wlasicielka pikusia 3-03-2009 22:14
ja bym mojemu pikusiowi takiej krzywdy nie zrobiła.. niech ma troche przyjemności z życia! pozniej inne psy by sie z niego smiały...
diablica 3-03-2009 22:23
bardzo dobry pomysł! mniej kupek na ulicach i mniej biednych piesków w schroniskach. Zgadzam się z ago

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group