Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 8327
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: By nam i zwierzętom żyło się lepiej

Wtorek, 3 marca 2009, 7:57
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2009, 8:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: By nam i zwierzętom żyło się lepiej
Fot. .....
Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt Arka ogłosiło marzec miesiącem sterylizacji czworonogów. Ma być to sposób zapobiegania ich nadmiernemu rozmnażaniu się i eutanazji, a także oddawania niechcianych zwierzaków do przepełnionych schronisk.

Tysiące nowonarodzonych zwierząt corocznie poddawanych jest eutanazji, wyrzucanych w workach, kartonach do śmietników, w lesie. Małe zwierzaki trafiają też do schronisk. Te nierzadko są przepełnione i czworonogi bytują tam często w kiepskich warunkach. Zdaniem Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt Arka człowiek może ograniczyć zwierzęcą populację.

Akcja „Nie rozmnażaj – nie porzucaj” już dziesiąty raz zrzesza wszystkich tych, którym los tych zwierząt nie jest obojętny: właścicieli gabinetów i klinik weterynaryjnych, prywatnych weterynarzy, pracowników schronisk, wolontariuszy, a także posiadaczy zwierząt.

– Co roku w Polsce rodzi się więcej zwierząt niż ludzi, którzy mogliby je przygarnąć i zaopiekować się nimi – mówi Aniela Roehr, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt Arka. – Celem akcji jest więc edukacja społeczeństwa i zapobieganie narodzinom niechcianych zwierząt. W latach poprzednich ogłaszaliśmy jeden dzień sterylizacji zwierząt, w którym weterynarze obniżali ceny tych usług. W tym roku akcja potrwa cały miesiąc.
Każdy gabinet weterynaryjny, który włączy się do działania zobowiązany jest do obniżenia cen za usługę sterylizacji.

Maksymalna cena zabiegów bezproblemowych wraz z opieką pooperacyjną np. zdjęcie szwów, podanie antybiotyku w czasie ogólnopolskiej tegorocznej akcji sterylizacji będzie wynosiła 200 zł za sukę, 100 zł za kotkę, 120 zł za psa oraz 60 zł za kocura – mówi Aniela Roehr.

Ci, którzy chcą włączyć się do akcji i obniżą swoje ceny w miesiącu marcu do podanych kwot, powinni się skontaktować z organizatorem telefonicznie pod numerem (22) 724-04-90 lub e-mailowo na adres sozarka(at)wp.pl w tytule wpisując 2009 – akcja sterylizacji, a w treści: dane swojej lecznicy zwierząt: województwo, miasto, ulicę oraz numer telefonu. Na tej podstawie gabinety zostaną wpisane na stronie internetowej www.arka.strefa.pl. na listę klinik, które działają na rzecz zwierząt.

Akcję popiera również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które zachęca do aktywnego działania.
– Jest to działanie niezwykle ważne dlatego zachęcamy do włączenia i obniżenia cen tej usługi. Na zachodzie około 80 procent zwierząt jest wysterylizowanych i nie ma tam problemu przepełnionych schronisk – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik schroniska dla małych zwierząt i prezes ZG Towarzystwa Miłośników Zwierząt. – Jako schronisko ponosimy koszty sterylizacji bezdomnych zwierząt, które są adoptowane.

O to, które z jeleniogórskich gabinetów weterynaryjnych włączyły się do ogólnopolskiej akcji sterylizacji zwierząt zapytała e - mailowo jedna z naszych czytelniczek. Wykonaliśmy kilkanaście telefonów do gabinetów weterynaryjnych, które udało nam się znaleźć na stronie interentowej, ale tylko nieliczni o akcji cokolwiek słyszeli, a ani jeden z naszych rozmówców do akcji się nie włączył. Byli jednak i tacy, którzy zadeklarowali przeczytanie naszego artykułu i przemyślenie tematu. Dlatego wszystkich, którzy mogliby pomóc, zachęcamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
439
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
33%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group