Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3415
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: By myśl naukowa mogła płynąć swobodnie. Polsko–czeskie spotkania w KPSW

Piątek, 30 marca 2012, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: By myśl naukowa mogła płynąć swobodnie. Polsko–czeskie spotkania w KPSW
Fot. Petr
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej przy ulicy Lwóweckiej w Jeleniej Górze odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań akademików z Polski i Czech, organizowanych w ramach projektu „Wymiana studentów i wykładowców oraz wspólne publikacje KPSW JG i TU Liberec”.

Celem projektu „Wymiana studentów i wykładowców oraz wspólne publikacje KPSW JG i TU Liberec” jest szeroko-pojęta współpraca akademicka pomiędzy naszą, jeleniogórską uczelnią, a Uniwersytetem Technicznym w Libercu. W ramach przedsięwzięcia, KPSW i TUL prowadzą m.in. tytułową wymianę studentów oraz wykładowców, działalność ACC czyli Akademickiego Centrum Koordynacyjnego kształcenia wyższego i działań naukowo-badawczych w obszarach polskim, czeskim i niemieckim; tworzą publikację ACC JOURNAL a przy tym promują program współpracy transgranicznej między Polską i Czechami.

– Celem projektu – według założeń obecnej polityki europejskiej, jest umiędzynarodowienie i harmonizacja kształcenia w Europie. Pogłębienie czy zintensyfikowanie współpracy pomiędzy uczelniami Euroregionu Nysa w ramach Akademickiego Centrum Koordynacyjnego. Aby myśl naukowa mogła płynąć swobodnie cyklicznie organizujemy spotkania pracowników i żaków z obu uczelni, podczas których wymieniają się oni doświadczeniami i wspólnie planują kolejne działania – mówi nam Kamila Biniek, pełnomocnik rektora ds. współpracy z zagranicą KPSW.

– W projekcie liczą się przede wszystkim studenci. Korzyści, jakie młodzi mogą czerpać dzięki naszemu przedsięwzięciu. Uczestniczenie w kształceniu za granicą zarówno teoretycznym jak i praktycznym pozwala im zdobyć nowe doświadczenia; zapoznać się z podobieństwami oraz różnicami w edukacji polskiej i czeskiej. Dzięki ACC – projekt umożliwia transfer kompetencji międzykulturowych oraz naukę języków obcych. Słowem, wspomaga mobilność akademików – podsumowuje Jan Jihlavec, wykładowca TUL.

Projekt „Wymiana studentów i wykładowców oraz wspólne publikacje KPSW JG i TU Liberec” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group